Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómába utazunk tudnátok...

Rómába utazunk tudnátok tippeket adni bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok?

Figyelt kérdés

2018. júl. 1. 15:25
 1/3 anonim válasza:

Szerintem érdemes központi, belvárosi hotelben megszállni, mert a nevezetességek közel vannak egymáshoz, nem is annyira vészesek a távolságok, így nem kell feleslegesen metróra szállni. A szálláson felesleges ellátást kérni, napközben úgyis mászkáltok egyik helyről a másikra, egyszerűbb beülni valahová ebédelni. Reggelizni én nagyon szeretek különböző brunch-os helyekre beülni, Rómában is így volt. Vacsira is mindig beültünk valahová, utána még sétálgattunk kicsit a városban, vagy beültünk valahová egy-egy pohár borra, koktélra.

Az ingyenes nevezetességeknél (pl Trevi kút) napközben hatalmas a tömeg, célszerű ezeket reggel, a korai órákban megnézni. Nem tudom, milyen programok vannak tervben, de ahová lehet, vegyétek meg előre, online a jegyet, így nem kell a helyszínen sorba állni.

2018. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függően, mennyi időre mentek, érdemes lehet városkártyát (Roma Pass) venni, azzal ingyenes a tömegközlekedés is, sorbanállás nélkül be tudtok menni pl. a Colosseumba. Bent a központban drága és zajos a szállás, a Termini környéke pedig nem túl biztonságos, a dombokon kellemesebb, és 10-20 perc alatt be lehet jutni a központba akár busszal, akár metróval. A Vatikánba jó előre vegyétek meg online a jegyet.

Nem tudom, mennyire vagytok nagyétkűek, én általában bőven jóllaktam az antipastival az éttermekben, volt, ahol meg se bírtam enni az egészet. A Viktor Emmánuel-emlékművel szemben, egy kis utcában van egy nagyon helyes kis vendéglő, ott pl. szuper finom, sokféle cucc van a tálon és hatalmas adag, nagyon baráti áron. Svédasztalos reggelink volt mindig a szálláson (legutóbb a Grand Hotel Tiberioban voltunk, csak ajánlani tudom), a délután közepéig nem is éheztünk meg.

Ha belefér az időbe, ugorjatok ki Ostiába, elővárosi vonat jár ki, sima tömegközlekedési jegy jó rá. A Vatikánra és a Szent Péter-bazilikára szánjátok rá a napot, rengeteg a látnivaló, nem szabad végigrohanni rajta, a bazilikánál pedig általában sokat kell várni. Érdemes valami sapkát vagy ernyőt vinni, ha tűz a nap, meg vizet, bár azt mindenhol árulnak. Mindenképp javaslom az Angyalvárat is, és a Lateráni Szent János bazilikát, bár az kicsit kiesik. A Parco Savellóba pedig többek között a kilátás miatt is érdemes elmenni.

2018. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget .... Via Cola di Rienzon lesz a szállás hát megpróbáljuk az 5 napba belesűríteni nem kapkodva belépőket már megvettük!!!
2018. júl. 1. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!