Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az ilyen hegyi túráknál...

Az ilyen hegyi túráknál vannak kis falvak/tanyák/emberek az út alatt?

Figyelt kérdés

A több hetes hegyi túrákra gondolok leginkább Európában, de igazából bárhol. (Mondjuk a Balkánon Albánia és Montenegró között, az olasz Dolomitok, A Pireneusok, az Urál, a Tátra, Svájc, Bulgária, Grúzia, stb)

Az én képzeletemben ez mindig is úgy élt, hogy kb 2 hétig teljesen egyedül vagyok, vadkempingezek, és egy csomó kaját kell vinnem, mert sehol se lesz lehetőségem vásárolni. Ez valós? Vagy néhol, elszórtan vannak tanyák, meg állatokat legeltető juhászok? Esetleg minden nap/naponta többször is elhaladok kis falvak mellett, ahol legalább egy kisbolt, de talán étterem és szállás is van? Igazából nekem mindhárom variáció tetszik, csak kíváncsi vagyok, hogy melyikre számítsak.



2018. júl. 6. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyilvánvalóan az adott terület népsűrűségétől függ és a túra jellegétől. Van amelyik menedékhàztól menedékházig halad, van, amelyik vadkempingezik - nyugatabbra inkább előbbi a jellemző, keletebbre utóbbi.


Megjegyzem, itthon is lehet két napig bolyongani mondjuk a Bükkben vagy a Zemplénben anélkül, hogy érintenél lakott területet, tehát egy Urálban vagy a Dolomitokban simán tudsz olyan útvonalat tervezni, ahol két hétig semmi. Csak akkor a kaját vagy megszerzed, vagy cipeled.

2018. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Tudós barátunk (a Google) mutat neked térképet az adott vidékről.

Még te sem tudod a konkrét helyet, hogy adhatna bárki ia egyértelmű választ?

2018. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tátra tele van menedékházakkal és túristákkal.
2018. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég hülye kérdés, hiszen minden attól függ merre mész. Érdemes legalább napi szinten érinteni lakott területet. Mind a kaja, mind a folyadékpótlás miatt. Én 1 napos túrán elpusztítok 3-4 liter vizet egy nyári napon és akkor az még nem is sok.
2018. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. vadkempingezés egy jóideje tilos, szép összegért cserébe (párezer eurós-chf-os bünti) bevállalhatod


2. természetesen vannak hegyi házikók, vagy falvak, ahol élnek emberek.

De a populáris területeken kívül pl. Appenzellben kilométereken át csak 1-2 házikóval találkoztunk, ahol épp senki nem volt, mert a teheneket még nem hajtották fel a mezőkre.

Vagy Vierwalstättersee-nél is, Walenseei túránk során is csak 1-2 házikót láttunk.


Persze, vannak x időnként falvak, de pl. Valais-i hegyek között csak a vasútvonalak mentén.

2018. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!