Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen a Francia riviérán egy...

Milyen a Francia riviérán egy hetet eltölteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy olcsó buszoa út keretében elmehetek egy hetet a francia riviérára. Kérdés hogy mire számíthatok. Elég olcsó volt az egész dolog sz@lllással és reggelivel. A szállás Franciaország területén van napi szinten buszozunk Cannesba Saint Tropezba, Monte Carloba stb.

Milyen lehetőségek vannak fürdőzésre étkezésre panorámára fotózásra stb.

Európa egyik legdrágább államáról lenne szó de cska ki lehet jönni kevesebb pénzből is ha pizzázok vagy boltban vásárolok.

Tapasztalatok?



2018. júl. 19. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom az megvan, hogy a pizza olasz kaja, te pedig Franciaországba, a világ gasztronómiájának szívcsakrájába készülsz - pizzázni. Én inkább azt javaslom, Tripadvisoron nézz ki előre egy-két dollár jellel felugró bisztrót és ha már ott jársz, igenis tekintsd a kultúrprogram részének a helyi specialitások megkóstolását. És ha lehet, az ne a Quick valamelyik hamburgere legyen.
2018. júl. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 darkmemelord válasza:
Mindenképpen jó hely, (de személy szerint nekem Monaco és Cannes nem volt olyan nagy cucc) fürdeni kb mindenhol lehet, Monte Carloban szerintem hagyd ki mert brutálisan túlzsúfolt és drága a strand, meg ott egy napot azert el lehet tölteni városnézéssel. Ja és ha pizzázni akarsz az is drága, 10 euró alatt nem nagyon kapsz egész pizzát. Az a kérdés hogy lesz e szabadidőd délután - este a szálláson, ha igen akkor mindenképpen azt javaslom hogy menj be valami szupermarketbe, pékségbe és ott vegyél ilyen tipikus francia cuccokat pl bagett, croissant, különféle sajtok, ezekből tök olcsón kijön egy vacsora. És a pékáruk is egész olcsók.
2018. júl. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tavaly és idén is voltam pár napot Franciaországban, igaz nem a riviérán :-) Nem lettem rosszul az áraktól. A jó helyi étterem valóban drága (100 euro simán fejenként egy vacsora egy pohár borral, desszerttel), de őket is elöntötték a bisztrók, pizzázók, gyorséttermek. Ilyenekben tudtok enni, illetve sok étteremnek van délben menüje, kipróbálhatjátok a helyi konyhát megfizethető áron. Persze a megfizethető is kb. duplája a hazainak. Nagy rajongója lettem a rajnai fehér boroknak, 10 euros már nagyon jó, olcsóbbat nem érdemes venni.


Boltban is elég jó áron vannak bagettek, szendvicsek, egyéb péksütemények, ahogy írták (szintén a hazai árak duplája). Amire igazán fel kell készülni, hogy rengeteg a jó kávézó, válogatott nyalánkságok közül lehet csemegézni, nagyon szép ruhákat, stb. fogsz látni. Ha nincs pénzed, az fogja elrontani a nyaralást, hogy ezeket nem tudod kipróbálni, megvenni. Szóval amit az utazáson megspóroltatok, szánjátok rá a költőpénzre.


Ha pedig igazán drága országot keresel, utazz Skandináviába :-)

2018. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A világ egyik legjobb helyének tartom úgy, hogy igen sok országban jártam már. Minden van. Kultúra, nagyon jó városok, szép természet és tengerpartok. Nem olcsó, de megér minden pénzt.
2018. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket jól körül nézek a dolgok iránt.
2018. júl. 20. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam, hogy nem olyan vészes de legjobban tényleg úgy jössz ki, hogy szupermarketezel... Megkérdezhetem, hogy milyen olcsó buszos úttal mész?
2018. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!