Kezdőoldal » Utazás » Európa » Árban mely szomszéd korrekt...

Árban mely szomszéd korrekt nyaralás céljából?

Figyelt kérdés
Horvátról,Montenegróról érdeklődnék elsősorban.A tengerparti körzet,a légkör milyen(érezhető-e a migráció) ?Önmagában a tengeri fürdőzés nem vonz,inkább túrázós a család..Esetleg tapasztalatok Lengyelről,vagy Románról?Hallom ott is szép tájak vannak,kulturáltak a népek.Vagy a Dél-Tiroli térségről infók?Pozitív/negatív tapasztalatokra vagyok kíváncsi!!már körbejártuk Magyart az évek alatt,és egyre többször hallom,hogy megérné a környező országokba is elmenni,mert árban nem sok a különbség?

2018. aug. 3. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindegyik korrekt.
2018. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha még sehol nem voltatok, nem mindegy hol kezditek? Mondjuk számomra egyetlen ország volt, amiből mindig visítva menekültem, az Románia volt, de a többi rendben van.

Ha megjkérhetlek, ne mondjad azt országokra, hogy lenygelbe, románba meg magyarba. Ez olyan parasztos.

2018. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha inkább túrázósak vagytok akkor én Szlovéniát ajánlom!

Bled-i tó, Bohinj-i tó, Vintgar szurdok, Száva vízesés (és még sok más). Mesés tájak, vadvízi evezés, sok túraútvonal elérhető áron. Szállást Bohinjnál érdemes foglalni, ott jelentősen olcsóbb mint Blednél.


Jó lehet még egy Horvátországi Plitvicei tavak túra is, habár a nemzeti parkba elég drága a belépő.

2018. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ausztria árban egy kicsit kiemelkedik, de nagyon szép helyek vannak, bár nekem Észak-Olaszország (Dolomitok)jobban tetszik, és nincs sokkal messzebb.


Legolcsóbb Lengyelország, ott Zakopane a nagy kiránduló központ. Itt a gyakorin is volt róla kérdés, a lengyelek nem valami jól szervezettek, sok a sorbanállás, várakozás, nehézkes a közlekedés.


A Magas-Tátra szlovák oldala jobban bejárható, Lomnic, Ótátrafüred, Csorbató, szebbnél szebb helyek. Kezdetnek itt a közelben a Hernád-áttörést javaslom, de ott ilyenkor óriási a tömeg. Dobsinai jégbarlanggal, Szepesi várral összekötve.


Romániában csakis Székelyföld jöhet szóba, de nagyon kiépítetlen. Még megemlíteném Szlovéniát, Bled és Bohinj környéke jó kirándulóhelyek, szépek, de ott minden nagyon kicsi.


Vadvizi túrázás? Szlovéniában az Isinzón (Szocsa) vagy Boszniában több hegyi folyón nagyon népszerű.

2018. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Horvàt, lengyel, román - ezek mind kisbetűvel írandó nevei a környező országok népeinek. Horvátorszàg, Lengyelország, Romània pedig a nagybetűvel írandó országnevek.


Árban gyakorlatilag mindegyik felsorolt ország illetve régió elfogadható, de ezzel együtt Délt-Tirol és Horvátország jóval drágább a többinél. Én a fent negatív példaként említett Romàniàban is mindig jól ereztem magamat, mert tudtam, mire számítsak és az ország viszonylagos elmaradottsága egyúttal pàratlan kulturális sokszínűséggel és időutazással is pàrosul. Másképp fogalmazva: mindenben meg lehet làtni a jót.

2018. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
"Ha még sehol nem voltatok, nem mindegy hol kezditek?"De te mondod,Romániából menekültél?Egyik szavaddal ütöd a másikat.Ne menjünk bele,mi parasztos-mi nem.Nem erre voltam kíváncsi.Köszönöm a ténylegesen segítő tanácsokat!!
2018. aug. 3. 10:19
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok nyelvtanárnak az észrevételt!
2018. aug. 3. 10:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha olcsóság a cél szomszédéknál, akkor nyilván Ukrajna a legjobb célpont. Remek ország, rengeteg szép hellyel, Kijevet meg egyszer mindenkinek látnia kell életében, szóval csak ajánlani tudom. Románia nagyjából a következő a sorban, én szintén szeretem és vitatkoznék azzal, hogy csak Székelyföldre érdemes menni. Persze menjetek oda is, ki ne hagyjátok, de Kelet-Romániában is sok a szép hely, Iasi pl egy nagyon jó város.
2018. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#5 Valóban rosszul hangzik, de a környező országokban a magyar kisebbség körében ez egy elterjedt forma a köznyelvben, ezen nem érdemes fennakadni.


Emlékszem régen, mikor még volt Jugoszlávia, itthon is sokan mondák úgy, hogy megyünk Jugóba.

2018. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kirándulni, túrázni, ha a pénz számít, akkor a Kárpátok, vagy a Tátra. Nyugaton minden drágább.
2018. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!