Kezdőoldal » Utazás » Európa » Repülőutat hol érdemes foglalni?

Repülőutat hol érdemes foglalni?

Figyelt kérdés
Családommal repülőutat tervezünk október-novemberre, uticélunk egyenlőre nincs eldöntve. Hol és hogyan érdemes a repülőutat lefoglalnom, hol találom az olcsóbb járatokat? Esetleg jobban járunk, ha utazási irodán keresztül foglaltunk? Köszönöm a segítséget!
2018. aug. 10. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

2018-ban csak az analfabéták és az elmebetegek térnek be utazási irodába, igaz, e két csoportnak van rá oka.

Ha csak olcsón szeretnél utazni, azair.com, ha mindegy, hova, akkor célállomás: xxx.

Jegyet pedig alapvetően a légitársaságnál vegyél ebben az esetben.

2018. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

repjegy.hu-n szoktam megnézni, hogy hova, milyen járatok mennek, milyen áron.

Vagy a légitársaság oldalán. Mert van olyan hely, ahova nincs választás, csak egy megy :D ott a légitársaság oldalán szoktam lefoglalni közvetlenül.

2018. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem miért kell állandóan lehúzni az utazási irodákat. Egyáltalán nem analfabétáknak való. Ilyen esetben ajánlom.

1. Az uticélra nincs közvetlen járat, az utazási iroda viszont küld charter járatokat. Én így mentem Azori-szigetekre, ami a repjegy ára lett volna, abból meglett az egész utazás.

2. Ha nem beszéltek nyelveket és úgy érzítek, hogy biztonságosabb úgy utazni, hogy van magyar személyzet, akik szükség esetén segítenek. Én pl. a szüleimet, csak így küldöm külföldre.

3. Ha több gyerek van a családban, akkor érdemes megnézni az ajánlatokat, néha a gyerekek nagyon jó kedvezményt kapnak.

4. Az utazási iroda gyakran drágább, de ha neked nem számít, akkor kényelmes és időt is sporolhatsz velük. Nem értem mi ezzel a gondjuk egyeseknek, nem mindenkinek jelent gondot kicsit többet fizetni.


Ha magad foglalod, akkor az előny, hogy mindent úgy intézel ahogy te szeretnéd. Neten van sok repjegykereső. Nézelődj ott. Ha megvan melyik tetszik, a légitársaság oldalán érdemes foglalni. Érdemes nézegetni pl. a Wizzair oldalát, hová van akciós jegy.

Szállás ügyben, én mindig Airbnb-be megyek. Ott találsz mindent, olcsót, luxust amilyen igényed van. Nekem nagyon tetszik. De hotelekből is van rengeteg választék.

2018. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Skyscanner és momondo a két leggyakrabban használt repjegykereső. Érdemes nézegetni a repjegyportált, augusztus végén, szeptember elején biztosan lesznek jó őszi akciók.
2018. aug. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

Kedves 3-as válaszoló, én nem az irodákat szóltam le, hanem megneveztem azt a két csoportot, akiknek enyhe értelmi képességei folytán valóban szükségük van ilyen szolgáltatásra.

Hogy vígasztaljalak picit, igen, elég határozott állásfoglalás ez a szememben a rendkívül buta, lusta és életképtelen emberek felé, akik tanulás helyett a fülüket vakarták de az iskolapadból kikerülvén osztják az észt.

Elég mély megvetlés ez azok iránt, akik bár tanultak nyelveket de nem képesek megszólalni, még a repülőn is magyar személyzetet igényelnek. De ez meg az én magánügyem. Csak elmeséltem.

2018. aug. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Mert mindenki buta, aki nem a legolcsóbbat veszi, legyen az bármennyire is kényelmetlen, fontos, hogy sporoljunk. Te csak a magad helyezetét ecseteled, de annyi empátia már nincs benned, hogy lásd nem mindenkinek a pénz a legfontosabb. Itt egyébként nem erre a kérdésre értem, hanem a 20. analfabéta válaszodra.
2018. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Kedves 6-os, a magam részéről nem spórolsból hanyagolom az utazási irodákat (bár az sem utolső szempont, hogy az én saját szervezésű útjaim max a kétharmadába kerülnek annak, amit egy iroda elkérne kevesebb programért.) Nem vágyom arra, hogy mások szabják meg, mikor hoa menjek, és csordaként terelgessenek, alkalmazkodjak 30-40 idegenhez, aki épp pisilni vagy shoppingolni akar, amikor én még nézelődnék, szárazdajkára pedig nincs szükségem. Biztosan van olyan, akinek ez így kényelmes vagy biztonságos, és szívesen kifizet rá plusz 30-40%-ot, én nem tartozom közéjük. Ráadásul kifejezetten élvezem az utak megszervezését, és nagyon örülök, hogy ezt átoltottam a gyerekeimre is, ők is önállóan utazgatnak. Nekem semmi bajom azzal, aki inkább az utazási irodákra támaszkodik, az ő dolga, csak sajnálom, hogy sok mindenről lemarad, és még le is húzzák. Az viszont szánalmas, amikor ezt megpróbálja valamiféle felsőbbrendű dolognak eladni.:D
2018. aug. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

SOha nem állítottam a 3-as válaszadónak, hogy bárkinek bármikor a legolcsóbb jegyet kellene megvennie. Az általam megvetett butaság viszont vonatkozik arra, ha nem képes a számára legjobbat megtalálni. És ez nem csak utazási kérdés, ez vontakozna az élet minden területére, mosóporra, házra, párra is.

Amikor életképtelen nyomorék maradtál, mert nem beszélsz nyelveket és képtelen voltál tanulni, nem tudsz szöveget értelmezni, nem érted az idegen szót, nem érted amit odaírtam a válaszomba, akkor nem szerencsés pénzre, kényelemre és egyéb szempontokra hivatkozni.

Amúgy tényleg láthatod, nyers a modorom, nem a legjobb az értékelésem, de ennek az egyik oka az, hogy történelmi okokból nagyon mélyen elítélem azt a mentalitást, amit képviselsz.

2018. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
2018. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Három nyelven beszélek, 5 kontinensen jártam, 3x járok évente nyaralni, külföldön élek. Szóval ennyire vagyok életképtelen. De gondolj rólam barmit, egy biztos, nem vagyok olyan tuskó, mint te ez pedig elég nekem. 😊
2018. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!