Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyenek a franciák, hogyan...

Milyenek a franciák, hogyan jellemeznétek a francia embereket? Ki járt már Franciaországba?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 00:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Soviniszta, pökhendi, arrogáns, germángyűlölő, magyargyűlölő.
2018. aug. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

A magyarokról is elmondható az első által írt színvonalas válasz, csak cseréld ki az utolsó szót világgyűlölőre.

Amúgy sokfélék. Az én francia ismerősöm nagyon-nagyon udvarias, igazi gentleman és toleráns, de nemcsak ez a típus található meg náluk persze. Ugyanúgy vannak nagyképűek, bántóak, mint mindenhol, ugyanakkor segítőkész, kedves emberek is.

Ismerősöm tapasztalata, hogy Dél-Franciaországban sokkal kedvesebbek átlagban az emberek, mint északon (ott inkább a németes távolságtartás a jellemzőbb) és Párizsban, ahol vérbeli nagyvároshoz méltóan nem nagyon törődik senki a másikkal (ez ugyebár lehet pozitív és negatív is). Ugyanakkor a déliek szerinte kicsit olyanok, mint a magyarok, szeretnek beleszólni a másik életébe és érzékenyebbek.

Az biztos, hogy idegennyelvtudással nincsenek eleresztve és nagyra èrtékelik, ha makogsz legalább valamit a nyelvükön. A turistás részeken nem igaz általában viszont az, hogy angolul beszélőnek nem hajlandóak segíteni.

Ja és ne kérdezgesd őket se a fürdési, se a csigazabáló vagy-e szokásokról, mert könnyen és hamar megsèrtődnek (amit meg is értek, nekünk se esik jól, mikor valaki megkérdezi, hogy mi pl mèg mindig szekérrel járunk-e).

2018. aug. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
"magyargyűlölő." Ez érdekes, mert a legtöbb francia még azt sem tudja, hol van Magyarország. Amikor Sárközi elnök lett akkor még jöttek francia TV stábok és érdeklődtek. Jelenleg Magyarország egyáltalán nem szerepel az ottani közbeszédbe. A magyarok hajlamosokat túlértékelni magukat. Nem gyűlölnék bennünket, alig tudnak valamit Magyarországról, ha valaki oda költözik megtanulja a nyelvüket és beilleszkedik elfogadják.
2018. aug. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha nagy ritkán megjelenik valami híradás Magyarországról, akkor annyit jegyeznek meg, hogy valamilyen Viktornak hívják a vezetőt aki migránsozik, és az ország valahol a Balkán szélén van. A többség azonban még ennyit sem tud Magyarországról, mert nem érdekli Őket. Franciaország nagy ország, világhírű kultúrával, világelső turizmussal, jól működő egyetemekkel. Esélye viszont annak van köztük élni akik megtanulják a nyelvüket. Ez nagyon fontos nekik. A turistáktól is szívesen veszik, ha valamennyit beszélnek franciául.
2018. aug. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Én sokat járok oda, mint kamionos, úgy is hasznos a vélemény?


Nos, meglepő lesz, de nekem egészen mások a benyomásaim. Az egyik legbarátságosabb nép, és ezt komolyan gondolom. Én hétköznapi emberekkel találkozom és egy rossz szót nem mondhatok. Pl. rakodóhelyeken gyakran kezetfognak velem, ilyen nincs máshol.


Nagyon gyengén beszélek franciául, de ha lassan mondják akkor sokat megértek belőle. Nincsenek eleresztve nyelvtudással, de én nem bánom, így rá vagyok kényszerülve, hogy tanuljak. Svédországban nem tanultam meg svédül mert mindenki tud angolul.


A rendőrség is nagyon korrekt, bár rossz hírük van, de nem a hibát keresik, ok nélkül nem .sztatnak semmiért. Mindenki mosolyog, így - úgy möszjö, értékelik, hogy töröm a nyelvüket.


Vannak persze nagy bajok ott is, migráció, calais - i helyzet, de én mindig szívesen megyek Franciaországba.

2018. aug. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

Én itt magyarországon franciák között élek, azt nem lehet megszokni bennük, hogy állandóan kiabálnak.

Elmegy otthonról és az utcáról még visszakiabálnak a házba, és úgy beszélgetnek.

Itt úgy is hívják őket hogy francia cigányok..

2018. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

12 éve élek Franciaorszàgban. A férjem francia, a lànyom itt született, tehàt félig ő is az.

Èn azt mondanàm, hogy abszolúte nem lehet àltalànosítani, van ilyen is meg olyan is. Vannak műveltebbek, akik pontosan tudjàk, hol van Magyarorszàg, Orbànt egy totalitàrius s***fejnek gondoljàk, de vannak olyanok is, akik meg simàn leszavaznak Le Penre.

Alapjàban véve talàn több önbizalmuk van, mint a magyaroknak, kicsit nehezebben fogadnak be, de ha egyszer megteszik, akkor utàna lehet ràjuk szàmítani.

Persze Franciaorszàg hatalmas, és teljesen màsok az északiak, mint a déliek, meg megint màsok a szigeteken élők...

2018. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
Én franciákkal dolgoztam, és igaza van a 6-os válaszolónak, tènyleg elég sűrűn kiabálnak. Minden kis apróságért, és mindegy, hogy épp hol vannak nem tudnak "viselkedni". Öntudatosak, de szerethető emberek. Nem szeretek általánosítani, de én mèg szép francia nőt csak képen láttam, a férfiak viszont helyesek.
2018. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Nekem csak az tűnt fel a franciákkal kapcsolatban, hogy NEM HAJLANDÓAK más nyelven megszólalni. Még ha tudnak, akkor se. Volt egy nemzetközi konferencia, aminek a hivatalos nyelve az angol volt, így mindenki angolul adott elő. Kivéve persze a franciák, akik simán végignyomták franciául az egészet úgy, hogy kicsit sem zavarta őket, hogy nem sokan értik. Mikor valaki az előadással kapcsolatban ANGOLUL feltette a kérdését, akkor is fogta magát és franciául válaszolt:D
2018. aug. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Alapjàban véve talàn több önbizalmuk van, mint a magyaroknak, kicsit nehezebben fogadnak be, de ha egyszer megteszik, akkor utàna lehet ràjuk szàmítani.


Persze Franciaorszàg hatalmas, és teljesen màsok az északiak, mint a déliek, meg megint màsok a szigeteken élők" Miben lehet rájuk számítani és miben nyilvánul meg a befogadás? Franciának tekintenek mert sok éve ott élsz? Miben különbözőnek a különböző régiókban élő franciák? Mi a helyzet Elzászban ahol talán inkább németek élnek?

2018. aug. 13. 06:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!