Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba költözni,...

Németországba költözni, hosszútávú tervekkel, Angliából. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szép Napot:)


Angliából szeretnénk a közeljövőben Németország északi részére költözni. Ezzel kapcsolatos tanácsok, észrevételek érdekelnének, bármi ami segíthet az elején, fontos lehet hogy kifejezetten hosszú távra, egész életünkre tervezünk oda költözni.


Én és párom jól beszélünk angolul, a németet pedig most tanuljuk, pár páromnak van egy alapszintje. Két házioroszlánvérmacskával vágunk neki az útnak, gyerek nélkül, 25, 31 évesek leszünk akkorra, párom egészségügyben helyezkedne el, ehhez már csak nyelvtudás hiányzik, én szintén zenész.


Mely hónapok a jobbak? Ha esetleg elsőre nem sikerül ezen a területen elhelyezkednünk, munka és szállás szempontjából.. Mely városok élhetőbbek északon? Mivel ott is ördögi kör van lakhatás-munka-egyebek szempontjából, erre valami jó megoldás cicákkal? Mi egyedül vagyunk, család nagyon kicsi és otthon, barátok elpárologtak...Nincs aki vigyázzon rájuk (cicákra).


Igazából minden érdekel, mint átlag megélhetés, egyes területek árai, autóvétel stb...RENGETEGET böngésztem és böngészek a neten, de érdekelnének a TI személyes tapasztalataitok is.


Köszönöm Mindenkinek, aki időt szán ránk, és esetleg érdemben tud választ is adni, akár jó kis infós linkek formájában. :)



#tanácsok #Németország #költözés #hasznosítás #cicákkal külföldre #külföldi élet kezdetek
2018. aug. 20. 20:13
1 2 3
 11/24 D. Brasco ***** válasza:
34%
Tudod én láttam már egy pár ilyen nagy kiköltözést,akkora tervekkel ambiciokkal meg arccal hogy megszamolni is elég lenne.......persze mindezt nulla vagy allitolagos "alap" esetleg "jól beszélem a nyelvet" nyelvtudassal........ezekből szokott lenni aztan a nagy csalódás/tengés-lengés,valamilyen alkalmi kuli munka elvallalasa ha ugy van akkor feketén.....esetleg opcio még a munkanélküli meg egyéb segélyen való vegetálás.........aztan pár honap mulva meg hazaköltözés,meg persze a köpködés hogy minden milyen szar,meg mindenki egy szemét és nyilván semmi nem a te hibád stb stb.......tudod ez egy ilyen vilag hogy eleg durvan tultelitett a piac!Ha a munkaltatonak nem tetszik valami(pl hogy meg sem ertitek egymast mert nincs közös nyelv)van helyetted 20 másik.............
2018. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
11. Nos, igen.. Ez abban az esetben mind igaz lehetne, ha mi nagy arccal, nuku intelligenciával, vágyálmokkal és nulla, kevés nyelvtudással állnánk ennek neki. Ebből viszont szerencsére semmi sem valós, mivel: Az egészségügyben való elhelyezkedés feltétele egy B2-es szintű nyelvvizsga, illetve ennek szintnek a VALÓS ismerete. Enélkül semmi esély nincs, ez alá nem is adnánk...Ebből következik hogy nem kéthétmúlvaindulunknembajjóazúgyjanein szintet szeretnénk megütni, kb egy év múlva megyünk. Szerencsére a tanulásban van megfelelő német-magyar anyanyelvű segítség, így nem csak papíron fogunk brillírozni.. Mint írtam, jelenleg is külföldön élünk, pontosan tudjuk milyen elindulni, élni külhonban. A segítség kérésem az adott országgal kapcsolatos KINT élő vagy kint élt emberek meglátásaira irányult volna, ebből lett az, hogy nembeszélednemenjél.. Ezt kérlek jelezd azon pármillió honfitársnak is, akik készülőben vannak, sőt kérlek jelezd az olyan jellegű iskolák felé akik kifejezetten ezen célból tanítanak idegen nyelvet hogy ácsi, itt erre nincs szükség kérem szépen, felesleges. Az hogy neked, nektek rossz tapasztalatotok van azzal hogy valaki nullával akar kimászni valahova, értem én, de itt korántsem erről van szó, viszont nem tudtok ezen továbblépni. Úgy gondolom elég értelmesen tettem fel a kérdést, talán kihagytam pár infót, ezt most pótoltam ezzel. Remélem a jövőben kicsit pozitívabban is fogtok tudni gondolkodni a sok sz..r ellenére, ehhez sok sikert kívánok, kifizetődőbb.
2018. aug. 20. 22:05
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

"Németországba aki nem od született, nem anyanyelve,mert nem tanulható a nyelv? "


Látom, még magyarul sem megy a szövegértelmezés!

Nem arról volt szó, hogy csak az boldogul, akinek a német az anyanyelve, hanem arról, hogy jól kell tudni beszélni a nyelvet. Az senkit nem érdekel itt,hogy van-e nyelvvizsgád, csak az a lényeg, hogy tudj beszélni, illetve megértsd, amit mondanak.

Éppen német területen nagyon sokan tájszólást használnak, amiböl a "most kezdtem tanulni németül" szinten egyetlen szót sem fogsz érteni. Föleg egészségügyben minden féle emberrel kapcsolatba kerültök, és a többség még vélelten sem a Hochdeutschot beszélni, azaz semmire nem lesztek képesek munka területén.


Az ideköltözésnek elvileg nincs akadálya, de munkát nem fogtok találni jó nyelvtudás nélkül, de még úgy is eléggé bizonytalan.

Ami meg a lakást illeti, macskával elég nehéz lakást bérelni, a legtöbb helyen a háziállat tartást eleve kizárják.

2018. aug. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:

Szia! Nem olvastam végig de mindenképpen feküdj rá a németre. Én 1 éve költöztem ki a szüleim miatt (most 16 vagyok), és lehet hogy tízből kilencen tudnak angolul, de ahol én lakok senki nem szólna egy büdös szót sem... ha látják hogy nem érted, akkor is csak tovább nyomják németül.

Szerintem igazából a B2 kevés, inkább minimum C1 re menj. Azzal sokkal biztosabb.

Sok szerencsét!

2018. aug. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%

Elég sok itt a rosszmáju ember, ezek általában a tizen éves unatkozok a szünetben, vagy akik soha nem mertek neki indulni.


Bizony a nyelv kell, de egészségügyben sok helyre elég egy erösebb alap tudás.


Èn 11 éve élek Némeotrszágban, Frankfurttól nem messze. Családban több orvos és eü dolgozó is van, ahogy a baráti körben is.

Kérdés miben van végzetségetek és miben van tapaszatlatotok.

Pl egy barátnöm alap fokon tudott Németül mikor kijött, rögtön segédáplóként kezdett, majd egy év után olyan nyelvtudást szerzett, hogy simán szakápolónak átvették(Mo-n is szakápoló volt). Vagy is az egy éves segédápolói évében szerzett nyelvtudást, beilleszkedett a német rendszerbe és még egy kisebb fizetést is kapott(plussz növér szállót), majd tudott tovább lépni.

Az egészségügy minden területére állandóan keresnek embert.


A lakhatás mindenhol nehéz. De emetországban rengeteg kisvárosi korház van és ott még nagyobb a munkaerö hiány, pedig ott a lakás árak kicsit barátságosabbak.

2018. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
13. Pontosan jól èrtelmeztem, nyilván gyorsgèpelèsnèl beesik pár hiba, soha nem volt problèmám a szövegèrtèssel ;) Sajnálom hogy ilyen senki megmondó embereket is beengednek mindenhova, de nincs időm veletek foglalkozni, nem is èrdemes ilyen fröcsögèssel, szóval az hogy itt próbálták kompenzálni az a ti szegènysègi bizonyìtványotok,innentől kezdve abszurd nem èrdekel az ilyen jellegű megnyilvánulás ;) Nagyon örülök hogy vannak intelligens, normális emberek is, akik felfogták a kèrdèsemet, ès èrtelmes ember módjára válaszoltak is, Nektek nagyon szèpen köszönöm. Mi is mindenkèppen fontosnak tartjuk a nyelvet, azon leszünk hogy ezalatt az idő alatt fel tudjuk fejleszteni minèl magasabb szintre, ezáltal biztosabb alapokkal indulhassunk, ìgy jó is olvasni konkrètabb pozitìv dolgokat is ezzel kapcsolatban :) Várom a további hasznos válaszokat, előre is köszönöm nektek, akik segìtő szándèkkal ,megütve egy sajnos egyre kevèsbè gyakori intelligencia szintet tudtok nekem ìrni :)
2018. aug. 21. 15:05
 17/24 A kérdező kommentje:
Egyèbkènt az komolyan elgondolkodtató, hogy egyesek csak azèrt ìrnak egy-egy kèrdèshez, hogy a fusztrált, elcseszett èletüket megpróbálják itt kompenzálni. El tudom kèpzelni, hogy nagy rèszetek konkrètan egèsz nap itt ül ès várja hol tud beszólni, bunkózni, alázni.. Ezzel annyi gond van csupán, hogy sem a másiknak nem segìtetek èrdemben, sem a saját problèmáitokra nem megoldás. Keressetek egy jó szakembert, szedjètek össze magatokat ès tegyetek valami hasznosat az èletben, semmint itt szórakoztok. Igazán sajnálom hogy egyesek nem tudnak felnőni ès irányìtani az èletüket, ès nyilvánvalóan fáj az, hogy van akinek ez sikerül. Kìváncsi voltam hol tartunk jelenleg mi, magyarok. De be kellett látnom hogy sajnos semmi sem változott.. Kapjátok össze magatokat ès ne arra acsarogjatok hogy van aki tudja menedzselni az èletèt, nyilvánvalóan ez fáj itt pár rossz èletűnek. Rèszvètem a f..talicska èletetek miatt, erről viszont nem èn tehetek, csak egy tanácsot tudok adni, talán a leghasznosabbat eddig , egyik kedvenc bandámtól... Húzzatok gumit, ìgy is túl sok a H..lyegyerek...;)
2018. aug. 21. 17:24
 18/24 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, te kötsz bele minden válaszba, ami nem a te szájad íze szerinti.

NEm tudom, miböl gondolod, hogy azoknak a válaszolóknak, akik ismerik a kinti helyzetet, elrontott az életük.

Én több mint 25 éve élek Németországban (de nem közel nulla nyelvtudással jöttem), és nemcsak hogy jól élek, hanem van megfelelö (mérnöki) munkám, ehhez illö keresetem, ezért megengedhetem magamnak, hogy saját házam legyen, illetve az egyéb dolgokban sem kell szükölködnöm. Családilag is elégedett vagy, nem elfuserált az életem.

Viszont ha te ilyen arrogáns hozzáállással akar idejönni, akkor nem sok pozitív jövöt várhatsz!

2018. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Párod német legalább C-s Sprachkentniss híján NEM fog az egészségügyben elhelyezkedni, ezt már most megmondom.


EU ide vagy oda, az Anerkennung picit bonyolultabb egészségügyi területen. :)


A macskákat pedig... számítsatok rá, hogy ha kaptok albérletet, az feláras lesz, de sok helyre nem vihettek állatot.

2018. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Az egészségügyben való elhelyezkedés feltétele egy B2-es szintű nyelvvizsga, illetve ennek szintnek a VALÓS ismerete - KIZÁRT!


Tekintve, hogy a szaknyelv NÉMET, nem latin, és a B2-es papíroddal pont a fenekedet törölheted ki, mert egy mukkot nem fogsz érteni abból a HELYI dialektből, amit ott használnak. :)

De próbálkozni lehet.


Ezt nem rosszindulatból írom, mielőtt megvádolsz vele, hanem tapasztalatok alapján :)

2018. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!