Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Nyugat-Európában és...

Milyen Nyugat-Európában és Skandináviában a fehérek és a színesbörüek mindennapi együttélése? Nem politikai kommentek érdekelnek . Olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi akik kint élnek, vagy az utóbbi időszakban turistaként jártak kint.

Figyelt kérdés

2018. szept. 8. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Bajorországban tudomásul veszik a szinesbőrűeket, migránsokat, nem sokat törődnek velük.
2018. szept. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Skóciában élek. Itt semmilyen kihatása nincs a dolognak. Igazából alig látni színesbőröeket. Akiket meg látsz, azok is dolgoznak meg normálisak. Van pakisztáni haverom nem is egy, sőt volt feka lakótársam is. Nem tudom másoknak mi a tapasztalata, de nekem még nem volt semmilyen negatív élményem ezzel kapcsolatban. Őszintén szólva Magyarországon rosszabbnak találom a helyzetet a romák miatt.
2018. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem Skandinávia, de Finnország: Nincs gond az együttéléssel, de azt vettem észre, hogy azok akik 5 vagy kevesebb éve élnek Finnországban azok nagyon nem nyitnak a finnek felé. Az felett viszont már jobb a beilleszkedés, sokan dolgoznak, sok a finn-külföldi házaspár.
2018. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Franciaorszàgban élek.

Semmi probléma nincsen konkrétan a bőrszín alapjàn.

Ahol gond van, az egy-két olyan külvàros pl Pàrizs körül, ahova senkinek sem ajànlatos menni aki nem odavalósi (bőrszíntől függetlenül). De mondjuk turistaként oda úgyse mennél, mert minek, hacsak nem kàbszert akarnàl venni mondjuk.

De mondjuk éltem én is ilyen negyed közelében, kb 3 évig, én nem csesztettem senkit, ők se engem.

Ami annyira nem jött be, az inkàbb az, hogy mondjuk pl esténként a helyi kölkök motorrodeót tartanak az utcàkon, aludni nem nagyon lehet tőlük, meg közlekedni se.

De bandàban pl nem tàmadnak ràd csak úgy, ha nem helyezed magad a középpontba, vagy nem akarod àtvenni a "helyi" uralmat.

De mint írtam, itt se a bőrszínnek van jelentősége, sokkal inkàbb annak, hogy arról a lakótelepről való vagy-e avagy sem.

2018. szept. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Évekkel ezelőtt én is több országban megfordultam akkor különösebb problémát nem tapasztaltam, de utóbbi 3-4. évben nem igazán és csak médiát figyeltem. Jövőre ismét szeretnék turistaként néhány országba elmenni.
2018. szept. 10. 00:45
 6/9 A kérdező kommentje:
A médiának vagy lehet hinni, vagy nem, a politika nem érdekel, személyes emberi tapasztalatok sokkal inkább érdekelnek és örülök, hogy senki nem hozta ide a politikát.
2018. szept. 10. 00:48
 7/9 anonim ***** válasza:

En egy olasz könyvben olavastam, hogy teljesen természtes a feketék jelenlete. Rendesen dolgoznak, olaszul beszélnek, stb.. De az utobbi időben megjelentek az "ujfeketék", akik koldulnak, nem értenek olaszul, s több velük a probléma. De ez mashonnan betelepült fehérekrebis igaz.


Ahol mar megvan a történelmi múltja az együttélesnek, mára mar teljesen termeszetessé valt. Persze mindenhol vannak rossz környékek, ami bőrszintől függetlenül kerölendő!

2018. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Svédországban élek. Semmi probléma sincsen az együttéléssel.
2018. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Angliáról azt mondhatom, hogy teljesen elfogadják őket, ott nincs helye a rasszizmusnak, DE nem vegyülnek velük, ha nem muszáj. Én egy nagyon gazdag családnál éltem babysitterként pár hónapot, na az ő köreikben egyetlen színesbőrűt nem láttam. A takarítónőt leszámítva.
2018. szept. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!