Kezdőoldal » Utazás » Európa » 2 hónap Nagy-Britannia 16...

2 hónap Nagy-Britannia 16 évesen: hogy?

Figyelt kérdés

Üdv!


2019 nyarán szeretnék 6-10 hétre kimenni Angliába (leginkább Manchester érdekelne) nyelvtanulás céljából- jelenlegi szintem B1-2 között van.

Tavasz végétől nyárig szeretnék menni valamikor. 16 éves leszek akkor. A kinti mindennapos nyelvhasználat mellett járnék nyelvtanfolyamra az intenzív tanulás érdekében. Kb 350-400ezer forint a keretem. Ennyiből ki lehet jönni? (szállás, repülő, tanfolyam ára, étkezés, költőpénz, biztosítás, tömegközlekedés, minden egyéb felmerülő költség: kérlek ezeket nevezzétek is meg)

Milyen szállások jöhetne szóba? Szeretnék valakivel együttlakni, hogy beszélhessek. Milyen lehetőségek vannak? (jó lenne korombelivel együtt élni) Albérlet? Esetleg családnál valahogy? (Ilyenre hogy kereshetnék rá?)

Az életkorommal nem lenne probléma? Itt nem a repülésre gondolok, hanem a kinttartózkodásra. Szerintem vagyok elég talpraesett, a jogi kérdések érdekelnek elsősorban a korommal kapcsolatban.


Előre is köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!


Ui.: kérlek ne linkeljetek cserediákos oldalakat, AFS-et, EF-et, stb.



2018. okt. 14. 20:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom, alacsony a költségvetés, szükség esetén még maximum 50ezerrel tudom emelni, vagy ha nem akkor áttolom 2 év múlvára.
2018. okt. 14. 21:12
 2/8 A kérdező kommentje:

Még kiegészítés:

-A tanfolyamot nem feltétlen a teljesen időtartamara szeretném (de a felére minimum)


Illetve, tudnátok olyan programokat, lehetőségeket ajánlani, ahol ismerkedhetnék emberekkel (14-18 évesekkel). Bármi érdekel, szakkör, közösségek (futó, túrázó, fotózó, tényleg bármilyen). A lényeg, hogy ismerkedhessek, beszélgethessek, gyakorolhassam a nyelvet és ez ne kerüljön nagy plusz költségbe.

2018. okt. 14. 21:48
 3/8 anonim ***** válasza:

A mai árfolyamokat nézve a 400. ezer forintod átszámítva 1000 fontnak felel meg( 1050)

Ez 2 hónapra úgy, hogy még a repülőjegy árát is állnod kell kevés.

Kezdjük a szállással. Manchesterben egy kicsit rosszabb környéken már heti 90 gbp kapsz szállást. jobb helyen 110 gbp- Én ezzel számolnék. Ha ki is adják 16 évesnek (amit kétlek) akkor ez kezdésnek 330 gbp. A legtöbb helyen 2 hét kaució és 1 hét bérleti díjat kérnek. Utána heti 110 gbp. Ha 8 hetet számolsz az 880 gbp. Se repjegy se kaja, se tanfolyam

2018. okt. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen, nagykoru nélkül ez nem oldható meg. A pénz pedig nagyon kevés
2018. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel már megírták a választ, én csak annyit kérdeznék: és a sulival mi lenne? Igen, tudom, csak 16 éves korig van tankötelezettség, de akkor jó eséllyel semilyen végzettséged nem lesz: se érettségi, se szakma.

még ha jól is beszélsz angolul, a 8 általános azért kevés lesz egy normális munkához.


Fejezd be a sulit és utána gondolkodj ilyenen vagy menj ki nyáron 1 hétre turistaként - hidd el, az is dob a nyelvtudásodon :-)

2018. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen folytatnám a sulit, ezt csak nyárra szerettem volna, esetleg a tanév utolsó hónapjára (az igazgató szokta engedélyezni az ilyeneket).

2018. okt. 15. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem Manchesterben élek, de jó magam is egy angol vidéki városban. Nagyjából hasonló árak vannak szállás, és egyéb dolgokban a két város között. (hogy értsd: Londonban, és nagyobb városokban sokkal drágább az élet)

Már korábban írtam, hogy mennyi szállásösszeggel számolj. A 8 hetes szobaszállás ára elviszi majdnem a teljes pénzedet. Tanfolyam sem olcsó. Én intenzív angol tanfolyamra jártam pár éve akkor volt havi 140 font. Itt is előre ki kellett fizetni legalább 2 hónapot. Akkor még nem ettél, nincs interneted, nincs repülőjegyed.

Korábban is írtam, hogy 16 évesen itt is fiatalkorú vagy, vagyis nem élhetsz egyedül gyám nélkül. Neked a korod miatt nem fognak szobát kiadni.

Ha kiakarsz jönni, akkor keress olyan magyarokat akik 2 hónapra babysittert keresnek szállás, kaja és zsebpénzért cserébe. De lehet vannak olyanok akik úgy segítenek ahogy én csináltam pár éve. Én minden nyáron 2-3 hónapra befogadtam diákokat akik fizettek nekem heti 120 fontot (ez a szobaár, internet, és kaja, mert minden nap főztem, szóval jutott nekik is) , segítettem, hogy melyik tanfolyamra menjen. Gondolom vannak még akik így csinálják. Facen találsz ilyen angliai magyarokat ( jó tanács: ha találsz akkor se fizess előre, és tájékozódj, hogy megbízható személy)

Sok sikert (és gyűjtsd még a pénzedet mert ez kevés lesz)

2018. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
34%
Manchester egy totális gettó, 16 éves beszélni nemtudó( a vizsgád kb szart sem ér, megszólalni nem tudnál) gyereknek semmiképp sem ajánlanám, még Londonnál is gázabb hely.
2018. okt. 20. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!