Kezdőoldal » Utazás » Európa » Körülbelül mennyiből jön ki...

Körülbelül mennyiből jön ki egy hónap Skóciában (Edinburgh) egyetemistaként?

Figyelt kérdés
Aktuális adatokkal nem nagyon találkoztam sehol, úgyhogy abban bízok, hogy valaki itt esetleg tud releváns tapasztalatokkal segíteni.
2018. ápr. 16. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
London után az ország legdrágább városa. Egy diáknak szerintem minimum 700 fonttal számolnia kell. Ha rugalmas vagy egyetemeket illetően, akkor érdemes Glasgow-t is megnézni, mert sokkal olcsóbb a megélhetés. A University of Glasgow is elég színvonalas intézmény.
2018. ápr. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valoban Londonhoz merhetö. Kerdesed a lakhatasra is vonatkozik?

Egyebkent pedig függ igenyeidtöl is. Hajlando vagy -e masokkal osztozkodin egy lakason, esetleg kapsz helyet kollegiumban? Milyen szinten szeretnel szorakozni? Mennyire szempont az egeszseges, valtozatos etrend?


Figyelmedbe ajanlom a következö honlapot, ahol reszletesen (es többnyire aktualisan) fel van tüntetve es össze lehet hasonlitani a különbözö varosokban a megelhetest.


[link]

2018. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Glasgow-t is néztem már, mert már más is mondta, hogy ott olcsóbb lehet, viszont sajnos azon az egyetemen nem létezik az a szak, amit kinéztem magamnak. Esetleg még a St. Andrews-on tudnék tanulni, ha esetleg van valami információtok róla.


Igen, a lakhatás is érdekelne. Már próbáltam utánanézni, érdeklődni dolgoknak és azt az információt kaptam, hogy a kollégium drágább, mint az albérlet. Több emberrel laknék együtt, ez igazából engem nem zavar, mert itthon is ez lenne a helyzet. Nem vagyok kifejezetten igényes az étkezésemre, tehát nincsen semmi különleges vagy szuper egészséges étrendem, de azért nyilván nem szeretnék vajas kenyéren és vizen élni, tehát ilyen "közép kategóriát" lőnék be. A szórakozás nálam olvasásban, a hobbimban (rajz, festés), kirándulásban ki is merül, max. néhány alkalom kávézóban, étteremben, ezek itthoni viszonylatban nem kifejezetten költséges dolgok, viszont nem tudom, hogy kint mi mennyibe kerül. Az az oldal viszont tök jó, meg fogom nézni. Köszi:)

2018. ápr. 17. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:
A St Andrews egyetem nagyon színvonalas, viszont egy kisvárosról van szó rengeteg diákkal. Tehát valószínűleg óriási verseny van a szálláshelyekért és a diákmunkákért.
2018. ápr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!