Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban hova érdemes...

Németországban hova érdemes menni néhány napra m?

Figyelt kérdés
Egy hosszú hetveget szeretnek, egyedül mennek, a nyugati részre november végén. Stuttgart Frankfurt vagy Köln környéken gondolkoztam, bármilyen tanácsot szívesen veszek :)
2018. nov. 12. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél látni.

Lehet találni utazási célpontokat ajánló oldalakat. Ott hamarabb megtalálod amit keresel.

2018. nov. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nürnberg? Nagyon szép és nyugodt város. A várban van az olcsó és jó Jugendherberge szállás.
2018. nov. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy autóval vagy busszal vagy repülövel akarsz menni?


A német nagyvárosokban sok látnivaló nincsen, mert a városok szó szerint porrá lettek bombázva a második világháború után, így a belvárosokban van egy kicsi óvárosok vissza építve. Ami viszont gyönyörü az a nagyvárosokon kívüli rész. De itt is a sok vár, hegyek, erdök stb... De ezeket meg csak autóval lehet elérni, és az is inkább jó idöben érdemes oda menni.


Stuttgartnak van egy nagy beaarló utcája, és ennyi kb. De ott van a a Mercedes museum. Ès a Porschenek is van múzeuma.(Mercedes tényleg nagyszerü)

Ami még nagyon szép Ludwignsburg-i kastély.


Frankfurtban a felhökarcolók és van egy aprócska óvárosi rész amit érdemes megnézni. Egy felhökarcolóra fel is lehet menni. De kb ennyi.


Stuttgart és Frankfurt között van Heidelberg itt egy nagyon mutatós várrom van, és az egész óvaros nagyon szép.


Kölnben a dóm és Lindt csoki múzeum ami érdekes.


DE ezek a városok körül 100km -es körzetben rengeteg látnivaló van.

Németországban nem nagyvárosok hanem a vidék ami gyönyörü.

2018. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Hamburgot ajánlom, mert ellent mondva az előzőeknek egy német nagyváros, ami gyönyörű. Ráadásul egy magyarnak szerintem a legérdekesebb hely, hiszen olyant lát, ami otthon nincs: kikötőváros, értékelhető modern építészet, északi hangulat, tenger. Stuttgart, Frankfurt, Köln szerintem kevés egy hosszú hétvégére, egynapos kirándulásra jó helyek. Vagy hosszabb körutazásra: Stuttgart-Karlsruhe-Heidelberg-Frankfurt-Köln-Düsseldorf, így viszont meg kevés egy hétvége.
2018. nov. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bár nem nyugaton van hanem délen, a Neuschwanstein kastélyt ajánlom, mesébe illően gyönyörű
2018. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!