Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kérhetnék véleményt olyan...

Dreamer82 kérdése:

Kérhetnék véleményt olyan emberektől akik már jártak Svédországban vagy Norvégiában? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés
Szakgimnázium után egyetemre szeretnék menni , mindenképpen vagy Svédországba vagy Norvégiába. Viszont nem tudok dönteni melyik lenne jobb döntés. Sokat olvastam a 2 országról de kíváncsi lennék valós véleményekre is. A nyelvtanulással nincs gond, mindkét nyelvből a kezdő szinten vagyok, és szeretném tovább tanulni csak még nem tudom melyiket, és azt hogy melyik ország lenne a jobb döntés,ebben szeretnénm a véleményeteket kérni és tapasztalatokat ha vannak. Előre is köszi!

2018. dec. 7. 15:05
1 2
 11/13 anonim válasza:
Norvégiában elég gyenge a felsőoktatás, nem ajánlom. Amúgy milyen szak? És miért ezek az országok?
2018. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
látom, hogy 0 szőzalékosnak ítéltétek amit írtam, pedig nm olyan rossz
2018. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Érettségi után nehéz külföldi egyetemre menni, mert a magyar érettségieredményedet nem feltétlenül veszik figyelembe. Én inkább csinálnék otthon egy bsc-t és utána jönnék ki mesterre.


A kérdésedre válaszolva: én Stockholmban élek, jártam Malmöben meg még néhány kisebb városban. Norvégiából egyelőre csak Oslot láttam. Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok, de én semmi pénzért nem mennék Norvégiába élni. Oslo egy kifejezetten csúnyácska város, Stockholm viszont nagyon szép és hangulatos. Norvégia nem EU tagállam, az egyetemek nem valami jó hírűek, és bár a vidék gyönyörű, de ha az egyetemi éveidben péntek esténként nem a tücsökciripelést akarod hallgatni, hanem valami életet is szeretnél látni, akkor a norvég vidéket messzire kerüld el, egy unalmas szellemtanya az egész. Nem, mintha Svédország annyira pezsgő lenne, de még mindig sokkal jobb. Az árakat illetően mindkettő drága hely, de Norvégia drágább. Valamennyire igaz, hogy jobban is keresnek, de Norvégia gazdasága erősen függ az olajtól, aminek bizony eléggé bezuhant az ára pár éve és emiatt elég csúnya infláció sújtja az országot, szóval vásárlóerő paritás szempontjából Stockholm már előrébb jár: [link]

Aki a bevándorlás miatt aggódik Svédországban, annak megsúgom, hogy Oslo lakosságának a harmada bevándorló, akárcsak Stockholmnak is. Osloban 5-ből 4 új lakos nem norvég. Becslések szerint a lakosság kb fele bevándorló lesz 10 év múlva. Szóval egy centivel sem jobb, mint Stockholm ilyen szempontból. Illetve azért ehhez hozzátenném, hogy bár papíron nagyon nyitott népség mindkettő, helyi barátokat szerezni nagyon nehéz, nekem a svédek még egy kicsit nyitottabbaknak tűnnek, mint a norvégok, bár lehet, hogy csak azért érzem így, mert svédekkel többet találkozok. A lényeg, hogy azért nem akkora baj, hogy vannak itt más bevándorlók is rajtam kívül (nyilván nem a nőmolesztáló tinédzser gengekre gondolok).

Nyelv szempontjából kb mindegy, hogy melyiket tanulod, de szerintem csak akkor fókuszálj ezekre a nyelvekre, ha az angolod már perfekt. Az sokkal többet ér. Bár ha tényleg alapdiplomát szeretnél kint, akkor viszont nagyon magas szintre told fel a nyelvtudást, mert alapképzést sokkal nehezebb angol nyelven találni, mint mestert.


Ha esetleg van valami kérdésed Stockholmmal kapcsolatban, szívesen segítek, vagy legalábbis megpróbálok.

2019. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!