Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pozsony először, vagy Bécs...

Pozsony először, vagy Bécs negyedszerre?

Figyelt kérdés

Most jött a spontán ötlet, hogy holnap el akarok utazni 3 napra. Közeli, és útiköltségben olcsó helyek kellenek, ezért ez a két város között gondolkodom. Pozsonyban még nem voltam, és azért megnézném, de különösebben nem vonz. Bécsben eddig háromszor voltam, és ha lehet szerelmesnek lenni egy városba, akkor Béccsel minket egymásnak teremtettek. Egyszerűen nagyon imádom.

Igazából Bécsbe húz a szívem jobban, csak úgymond "bűntudatom" van, hogy azt választom, ahol már voltam.



2019. febr. 22. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Én sem voltam kíváncsi Pozsonyra, a párom rábeszélésére mentünk, és nagyon tetszett.

Azóta visszamentünk többször is.

Mondjuk én Bécstől alapból nem vagyok elájulva, szóval nem biztos, hogy sokra mész a kommentemmel :)

2019. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Ne legyen bűntudatod, mert Pozsonyban semmi nincs. Egyszer egy iskolás csoporttal mentem oda egy versenyre, gondoltam előtte sétálunk egy kicsit, megnézzük a látnivalókat...Hát mondanom se kell hogy 2 órát nem sikerült kitölteni "látnivalókkal". Bécsben ezerszer jobban el lehet lenni!
2019. febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Előző szánalmaska: olyanról hallottál már, hogy ha valahova elutazol, akkor előtte utánanézel, hogy milyen látnivalók vannak ott, és nem egy 5 éves hülyegyerekekből álló csapat mellől vernyíkolsz, hogy jajj, itt nincs semmi látnivaló? Gondolom sportverseny lehetett, agykapacitásodból kiindulva :D

Kérdező, te meg nehogy lemaradj a legújabb parndorfi akcióról, ahol a 10 évvel ezelőtti szarokat árusítják ki...

2019. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom miért kell személyeskedésbe átmenni, én Pozsonyról mondtam véleményt, nem pedig rólad...De ha már így alakult, szívesen megteszem: te is meg a párod is idióták vagytok, ha szerintetek Pozsony jobb mint Bécs.
2019. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Én a helyedben Pozsonyba mennék. Nem túl nagy, de szép kis város. Tájékozódj, hogy milyen látnivalók vannak.

Ha esetleg azt mondod 2 nap elég volt rá, harmadnap átmèsz Bécsbe, kb 1 óra távolságra van.

2019. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pozsonyba menj. Ott van a vár, a koronázó templom, kék templom, jópofa a piac is. Nem nagy város, hangulatos. Nagyon jó a Duna part az új részen, füves, ki lehet feküdni, sok vízparti bár, kocsma van, ami nagyon hiányzik pl. Budapesten... Épül egy csupa üvegpalota új negyed is, nagyon látványos.

Mindenképp menj ki Dévénybe. Ha távolabbra szeretnél kirándulni, Trencsén, Bajmóc, stb. egy rakás jó felvidéki vár van a környéken.


Mondom úgy, hogy Bécstől én sem voltam sosem elájulva...

2019. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Pozsony sem túl izgalmas, de Bécs kimondottan a bolygó legunalmasabb helye.
2019. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Mindkettő? Pozsonyra fél nap bőven elég, maximum egy nap. Marad kettő Bécsre. Vonattal 1 óra a két város között az út.
2019. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Egyszer Pozsonyt is érdemes megnézni, a vár szerintem gyönyörű. Szánalmas és tragikomikus, hogy próbálják bizonygatni a szlovákok az egész városban, hogy ők már több mint ezer éve államalkotó nemzetként vannak jelen a Kárpát medencében és Pozsonyban is. Szóval egy kirándulást előbb-utóbb megér a dolog. Három napot nem szánnék rá, a maradék kettőben vagy a környéken nézz szét vagy menj át Bécsbe. Érezd jól Magad!
2019. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Mindkettőben jártam. (Bécsben számtalanszor.)

Pozsonyban -ahogyan már írták- kb. 2 óra alatt a vár és a centrum bőven körbejárható. Utána beülsz valahová egy ebédre, majd irány Bécs.

Ott viszont már nem lehet unatkozni.

Nem véletlenül "a legélhetőbb város"!

2019. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!