Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pozsony először, vagy Bécs...

Pozsony először, vagy Bécs negyedszerre?

Figyelt kérdés

Most jött a spontán ötlet, hogy holnap el akarok utazni 3 napra. Közeli, és útiköltségben olcsó helyek kellenek, ezért ez a két város között gondolkodom. Pozsonyban még nem voltam, és azért megnézném, de különösebben nem vonz. Bécsben eddig háromszor voltam, és ha lehet szerelmesnek lenni egy városba, akkor Béccsel minket egymásnak teremtettek. Egyszerűen nagyon imádom.

Igazából Bécsbe húz a szívem jobban, csak úgymond "bűntudatom" van, hogy azt választom, ahol már voltam.



2019. febr. 22. 11:16
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Nem teljesen értek együtt az előző hozzászólókkal. Mindkettőt ajánlom, annyi, hogy Pozsonyt elég egyszer megnézni, csak szánsz rá egy napot.

A "két óra alatt megjárod" azért egy nagyon erős túlzás, de tény: egy nap alatt át tudod bogarászni a főbb látnivalókat.

A vár és a centrum szinte ugyanott vannak, villamossal eljutsz a legtöbb helyre. A turistanegyed relatíve kicsi, három-négy óra alatt be tudod járni a főbb turistalátványosságokat, de érdemes mélyebben is belemélyedned milyen kiállítások vannak itt. Én pl. 2 euróért néztem meg Picasso műveit.

Érdemes átsétálni a Stary Moston (régi híd szó szerint), sétálni egyet a Tyrsovo nábrezien, vagy a Duna-part másik felén. UFO-híd, pár nagyobb galéria vagy múzeum (Multiumot ajánlom, Nedbalka, Danubiana - fél/egész napos program!) A parkok is szépek, a Medická záhradában (Medikus kert) egy hangulatos kis kávézó van, de Dévényt is megnézheted (2 órás program utazással együtt). Végtelen lehetőség van, a kérdés, hogy csak azt akarod látni, amin a kínai turisták két óra alatt végigfutnak, vagy hajlandó vagy picit mélyebben is betekinteni Pozsony történetébe, életébe.

2019. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!