Kezdőoldal » Utazás » Európa » Brexit után hogyan lehet ki...

Brexit után hogyan lehet ki költözni Angliába?

Figyelt kérdés
Egyetem után ki szeretnék költözni, tudom nem kis költség de ez számomra másodlagos. A költözéssel együtt természetesen munkát is szeretnék ott vállalni. Hogyan tudom majd ezt megvalósítani?

2019. márc. 6. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, amire jelenleg senki nem tudja a valaszt.
2019. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én decemberben voltam interjún a national insurance numberért. ott azt mondták, hogy valami kérvényt kell majd benyújtani (talán letelepedésit), és hogy nem utasítják vissza, tehát automatikusan megkapom. de azt nem tudom, hogy ez csak azokra vonatkozik, akiknek van NINo-juk, vagy azokra is akiknek még nincs.
2019. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez azokra vonatkozik, akik a brexit előtt kiköltöztek már. Tehát jelen esetben március 29 előtt, de ez az időpont változhat ha kitolják az időpontot, amire most elég nagy esély látszik.


Kérdező, ha a brit parlament elfogadja a megállapodást az EU-val, akkor 2020 végéig lesz egy átmeneti időszak, ami alatt ugyanúgy ki lehet költözni, mint eddig. Utána valószínűleg vízumot kell igényelni, ami elvileg a képzett embereket fogja előnyben részesíteni. Gyakorlatilag ugyanaz fog vonatkozni az EU állampolgárokra, mint ami most a nem-EU országokból érkezőkre. Amennyiben nem fogadják el a megállapodást, akkor ugyanez történik, azzal a különbséggel, hogy nem lesz átmeneti időszak.

2019. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!