Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élő magyarok segítsé...

Angliában élő magyarok segítségét kérném! Szeretnék munkát vállalni Angliában. Hogyan érdemes neki kezdeni?

Figyelt kérdés

Jelenleg utolsó éves egyetemista vagyok, felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem, az angolt folyékonyan beszélem (rengeteg angol barátom van, akikkel folyamatosan kommunikálok, így a nyelvtudás nem akadály).

Elsősorban recepciós vagy éttermi munkalehetőségek érdekelnének, de bármilyen munkát elvégeznék.

A kint dolgozó magyarokhoz a kérdésem az lenne, hogy mennyi pénz volt szükség az elinduláshoz, hogyan találtatok munkát, szállást és milyen az életszínvonal kint? Meg lehet élni a minimál bérből is Angliában?



2019. ápr. 14. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

13 éve élek kint Angliában egy angliai városkában. Azt nem írom le, hogy anno mennyi pénzzel jöttem ki, mert ma már ez lényegtelen. De tudok segíteni, hogy te hogy indulj el.

A legjobb az lenne ha lenn kint élő barát, ismerős aki pár napig biztosítana neked szállást.

Ha nincs ilyen akkor sincs vész. Akkor csak el kell döntened, hogy melyik városba akarsz menni. Ha ez megvan, akkor kijössz az adott városba, és egy bed & breakfast vagy egy olcsó hotelben megszállsz 2- 3 napra. Ennyi bőven elég, hogy kiérkezésed utána másnap már szobát tudj bérelni. Minden városban egymás mellett sorakoznak a szoba/lakás kiadó ügynökségi irodák, és a munkaközvetítő irodák.

Jó angol tudással nem lesz gond szobát bérelned. Ott kell pénz. A szoba ára és + 2 heti deposit, vagyis 3 heti bérleti díj. Még aznap felhívod a jobcentre-t N.I number interjúra. Közben már mehetsz is az ügynökségekhez munkát keresni. Vendéglátásban szinte azonnal találsz melót. Ahol én élek mindig van vendéglátásban meló lehetőség. De neked nem lesz gond a munkakeresés sem, mert van angol tudásod, és itt elsősorban ez számít. De ha kint vagy lehet azt csinálod amit jó sokan. Elvállalsz akár gyári munkát is, csak, hogy elindulj. Később már jobban tud ugrálni az ember.

Minimálbér: Ha nyolcadmagaddal bérelsz egy kis szobát, és csak a létminimum dolgot veszed meg akkor bár gazdag nem leszel, de elvagy. (mondjuk így én nem tudnék élni, mert akkor a napjaid annyi, hogy meló, haza a lyukba, alvás, másnap meló etc..) Angliában sem egetverően magas a létminimum, emelkednek az árak, és bizony a szállás a legdrágább. Hogy ki mennyire él meg minimálbérből ez egyéni. PL: nekem fontos a jó minőségű ételek, így a 30 pennynek nevezett kenyeret még véletlenül sem enném meg. Én nem dohányzom, nem iszom, de ha valaki igen akkor jelentősen csökkenti a pénzét. Én képtelen lennék egy szobában kuporogni, és nyolcadmagammal élni idegenekkel egy amúgy sem nagy lakásokban. Szóval számít hogy kinek milyen az igénye.

De, jó nyelvtudással nem lesz gond sem az állás keresés, sem a szállás keresés.. Sok sikert

2019. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Komolyan!


HA valóban felsőfokon megy az angol, akkor miért nem angol munkaoldalakon nézelődsz?


Amúgy van egy csomó angliai magyarok Fosbúk csoport. Segítőkészek.

2019. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És amúgy végzős egyetemistaként miért éttermi lehetőségek meg recepciós munkák érdekelnek minimálbérért? Menj csak fel linkedinre meg hasonló oldalakra és keress skilled munkákat, ne légy kishitű.
2019. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Indeed, monster, Reed stb oldalak. Meg a legtöbb cégnek van careers/jobs oldala ahol leírják hogy milyen munkák vannak. Vannak közvetítők is akik betesznek ilyen alkalmi munkákra, eseményekre ők is munka kereső oldalon hirdetnek főleg. Cv legyen általában az ilyesmi munkákra motivációs levél (cover letter) nem kell. Jelentkezz sokra viszont mert sok a jelentkező főleg így hogy jön a nyár és sok diák jelentkezik. Én is jelentkeztem kb 20ból 3 írt vissza pedig meg volt mindenem hozzá.
2019. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem te jelentkezz graduate internship munkákra inkább majd.
2019. ápr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!