Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehetséges átsétálni az...

Lehetséges átsétálni az osztrák-magyar határon?

Figyelt kérdés
Nickelsdorfból szeretnék átsétálni Hegyeshalomra, megoldható? Elvileg csak 1,5 óra lenne, az nem gond. A miértje a dolognak csak annyi, hogy jövő hónapban lesz Nickelsdorfban egy fesztivál (Nova Rock), és Hegyeshalomról 1 órával hamarabb indulna vonat vissza Budapestre, mint Nickelsdorfból, ezért gondoltam, hogy hajnalban átsétálnék.

2019. máj. 15. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Át lehet sétálni, persze az StVO és a KRESZ szabályait tartsd be, sok a rendőr arrafelè. Egy szakaszon célszerűbb lehet a főút helyett a kissé rövidebb földúton haladni.
2019. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A schengeni övezeten belül csak arra kell figyelni határátlépésnél, hogy magántulajdon ne sérüljön, és a közlekedési szabályokat tartsd be. Bárhol átmehetsz.

Az övezeten kívül, de EU-n belül csak a hivatalos átkelőhelyeken.

2019. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szabad csak az a kérdés, hogy lehetséges-e?

Mert én pl. még sohasem láttam arra gyalogutat.

Az autóúton meg nem gyalogolhatsz.

2019. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kérdező! Neked sikerült megoldanod végül?
2023. máj. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Találtam fuvart akkoriban, szóval végül nem próbáltam meg. Azóta nem voltam a fesztiválon, ebben az évben viszont megint megyek, és egyelőre nincs fuvarom sem, szóval lehet most jött el az igazság pillanata. :D
2023. máj. 26. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!