Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes szerintetek...

Mit érdemes szerintetek megnézni Prágában?

Figyelt kérdés

Milyen nevezetességeket? Ti mit néztetek meg?


2 felnőtt meg egy 13 éves gyerek megy. 6 éjszakára megyünk. 5 nap, amit eltöltünk az utazáson kívül. A googleban megnéztük, de tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi! Előre is köszi a válaszokat! 😊



2019. jún. 12. 19:41
 1/1 anonim válasza:
100%

Mi a múlt héten voltunk Prágában 4-en baráti társasággal (20-21 évesek) . Az Óvárost érdemes mindenképpen megnézni, Főtér környéke, Lőportorony, Károly-híd és a Szent Ágnes kolostor is érdekes volt. A parkok mind nagyon szépek. Építészeti szempontból a Szent Vitus- székesegyház volt a csúcspont, ennek a közelében van a vár is. Erre a területre fegyveres őrök léptettek be, de nagyon kedvesek, és ingyenes a területre való bemenetel. Az egyik napunkat nekünk teljesen felemésztette a Petrín kilátó, ahova felvonóval is fel lehet menni, de mi a gyalog utat választottuk, ez kb egy 35-45 perces könnyű túrát jelentett. A kilátóba van kombinált jegy ami egy tükörlabirintusba is belépőt jelent ez főleg gyerekeknek lehet izgalmas de nekünk is móka volt együtt. A kilátóhoz közel van egy Obszervatórium, szintén kb 30 perc séta, ide nekünk ez volt a kedvenc programunk. A belépő sem vészes, cserébe mindent meg lehet tekinteni, ha nappal mentek akkor profi kutató távcsővel megmutatják a Napot (nem káros a szemnek) és a Venuszt is (esti programnál értelemszerűen a Holdat lehet megnézni). Mikor mi voltunk egy szlovák hölgy dolgozott ott éppen aki elég korrekt módon tudott magyarul. A kiállítás is nagyon érdekes volt, a legvégén interaktív kiállítási "tárgyak" voltak, mi itt gyakorlatilag kb 4 órát töltöttünk el (tanulmányaink kapcsolódnak a csillagászathoz, műszaki dolgokhoz, ez is biztosan rátett egy lapáttal). Szerintem ez a program minden korosztály számára nagyon érdekes. Ezen kívül főleg olyan helyeken jártunk ami egy 13 évesnek még nem feltétlenül érdekes, pl temető Kafka sírhelyével. A belvárosban van Lego múzeum ahova mi nem jutottunk be a jegyár és az idő miatt, de szívesen megnéztük volna. E helyet egy Alkimista múzeumban voltunk, ez is nagyon érdekes volt számunkra. A TV tornyot is érdemes lehet megnézni ha belefér, ez a legmagasabb építmény a városban és a kilátás innen is gyönyörű. De ha választani kell a Petrín és a TV torony között akkor egyértelműen az előbbi. A Zsidónegyedbe is ellátigattunk, itt egy múzeumban ( A neve: Museu(p)m) voltunk, melynek ingyenes részei is vannak. Ha jól emlékszem van állatkert is a városban, mi itt nem voltunk, de családos programnak tartom, így megemlítem.

A tanácsom az lenne, hogy váltsatok koronát, lehetőleg még itthon, valamint hogy a gyerek diákja legyen nála mindig, mert szinte mindenhol van diákkedvezmény és elfogadják a magyar diákigazolványt szó nélkül. A tömegközlekedés nem drága, de szinte minden más igen. A Főtér nagyon tömött és a visszaverődő fény miatt nagyon meleg van, én ezt rosszul bírom így én ott rosszul lettem, tehát ezzel vigyázzatok.

Mi 4 napot voltunk de az 1. És a 4. Nap fele ebből utazás volt (vonattal), az egyik nap délutánja-estéje pedig koncert (ezért mentünk igazából), így elég feszített tempó volt, főleg hogy mi mindenhova gyalog mentünk de amit elterveztünk annak kb. a 98%-a belefért az időbe, tehát 5 nap alatt ennél többre is lesz időtök kényelmesen. :)

2019. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!