Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olasz nyelven tanulok a...

Olasz nyelven tanulok a gimiben, és szeretnék kimenni (talán ebben a hónapban, vagy) a kövi hónapban Olaszországba, idénymunkára. Milyen megbízható oldalak vannak, amik erre szakosodtak?

Figyelt kérdés

Mármint milyen oldalak vannak, ahol tudnék találni munkát ?

Észak-Olaszo. lenne nekem a -legideálisabb-, de az a fontos számomra, hogy találjak munkát kint.

Nyelvtanulás céljából nagyon jó lenne :)

Igaz, hogy dolgozni megyek ki, de szerintem azért lehetne tanulni bőven.

Tudtok megbízható helyeket ahol tudnék jelentkezni ?

Ezt értem az alatt, hogy nem akarnak becsapni, lenyúlni, stb...

Tényleg legyen lakhatásom, meg ilyesmik.


Még eddig nem voltam ilyenen s ezért kérem a segítségeteket.


(Vagy esetleg, örülnék olyan embernek, aki tudna nekem segíteni 1-2 dologban, azaz, ha nem értek valamit, vagy ilyesmi, akkor a kérdéseimmel tudjak hozzá fordulni tippekért/tanácsokért.)


Köszönöm szépen! :)

17/L



2019. júl. 15. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, még hazai terepen is nyár közepén elkezdeni diákmunkát már elég bajos.

Külföldön meg aztán végképp, mivel ugye, ha nem akarod, hogy átvágjanak, ne fizessenek ki, stb, akkor hivatalosan, bejelentve kéne dolgozni - ahhoz meg ugye kellenek papírok, stb.

Mellesleg a szüleid beleegyeznek, hogy egy vadidegen országban munkát vállalj?

Meg hogy egy vadidegen helyen lakj?


Mert azért egy szállodában valamennyire garantálva van a biztonságod, de ha XY vagy Z befogad, akkor ott nincs.

Ha igazából szeretnél nyelvet gyakorolni, tanulni, akkor javaslom, hogy gyűjts egy kis pénzt és inkább turistaként nézz körül az országban.


"Vagy esetleg, örülnék olyan embernek, aki tudna nekem segíteni 1-2 dologban,"

Lesz számtalan ilyen jelentkező és ne csodálkozz, ha mind fiú lesz. nem akarlak megbántani, de a kérdésed kiírása jó pár pasit arra fog sarkallni, hogy prostituáltat csináljon belőled.

2019. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a gyors választ!


Illetve,

Igen nincs a szüleimnek ellenvetése.

Igazából nekem kellene megoldanom a dolgot (bizonyos okok miatt, ami most mellékes)

Tehát, nekem kellene elintéznem a dolgokat, csak ugye még nem voltam külföldi idénymunkán.


Ezért kérdeztem azt, hogy van-e olyan oldal ami ilyennel foglalkozik, mert akkor nem nekem kell mindenféle, számomra ismeretlen oldalakon, amikről nem tudom, hogy mennyire hitelesek.


Gondolom nem megy az 1ről a 2re ez a dolog, s gondoltam már arra, hogy előtte kiruccanok egy időre 1 hétre vagy ilyesmi, de hogy addig is szerezzek ötleteket.


(És bocsi, elírtam *18/L)

*Gondolom ezért írtad a szüleimre vonatkozó részt.

2019. júl. 15. 17:05
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted, vagy szerintetek hol tudnék találni kint munkát ?

Ez a hotelben való munkák, vagy a konyhai kisegítő, vagy ilyesmik nekem tökéletesen megfelelnének.

Köszi :)

2019. júl. 15. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Az imént próbáltam utalni arra - szép diszkréten-, hogy ezzel baromira el vagy késve. A hotelekbe, idénymunkákra már márc., áprban tapossák egymást az emberek a jelentkezésnél, a májusi kezdéshez.

Külföldön nem úgy megy a munkavállalás, mint itthon, hogy bejelent alkalmival naponta, aztán jó napot: csak a papírmunkák elintézése hetekbe telhet.

Ha hivatalosan, szerződéssel dolgozol, akkor bankszámlát kell nyitni, stb. - de ahhoz meg adószám kell.

Ha feketén dolgozol és kézbe kapnád a pénzt, akkor meg lehet, hogy ki sem fizetnek, csak kihasználnak.

Olaszországban a maffia is jelen van - szóval csak óvatosan.

És nem, nem tudok olyan oldalt, ahol 21 hónapra alkalmaznának valakit - a munkáltatónak nem éri meg bajlódni veled. Bocs, de ez az igazság.

2019. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
Bogaram azért 18 évesen komolyan nem lehetsz ennyire naiv és buta......a nyár közepén neki állni külföldi idenymunkát keresni......biztosan csak ugy kapkodni fognak erted,hogy alkalmazhassanak vagy 2-3hétre....mert mire kész vannak a papirok,meg minden el lesz intezve kb ennyi idő marad tenyleges munkara mert aztan jöhetsz is vissza mert iskola!Ezt is csak akkot ha már most ki lenne nezve a hely,es lehetne intézkedni....nem pedig a nulláról elkezdeni.......
2019. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

17/L

*18/L


Mondják, hogy a lányok hamar érnek.

De ennyire hamar?!

:)

2019. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én bevallottam, hogy nem értek hozzá :)

Azon kívül, hogy lehetetlen, illetve megismételjétek nekem hogy nem értek hozzá, mást nem tudtatok mondani :)

Gondolom, hogy a papírozás nem megy 1ről a 2re, de kb. nektek is ennyi volt az össz tudományotok :)


Amennyire h.lyének néztek , (meg fogtok lepődni) u.a. szinten vagytok ti is ;)


Tippet adni nem tudtatok.

Én azért tettem fel a kérdést, hogy kapjak.

Nem sikerült, de a h.lyének nézés az megy.

Lehetetlen nincs ! Csak tehetetlen!

Én az vagyok!

De akkor a ti esetetekben nem értem mire fel a magas ló :)


Kézzelfogható, hasznos tipp = 0

Igaz, nem kellet volna eddig "húzni az időt" de sajnos nem rajtam múlt.

Most lett szabad időm.


(Csak szólók : A bizony előbb kellett volna cselekedni stb hsz.eket megtarthatjátok magatoknak, mivel erre én is rájöttem :) tehát ha ezt leírod, s ezáltal irdatlanul okosnak éreznéd magad... hm... ne tedd :) akkor bizony u.a. okosak vagyunk :) hsz.eddel nem fogsz kitűnni a tömegből, csak még egy közhellyez gazdagítanál)


Nem arra voltam kiváncsi, hogy hogyan nem tudjátok a dolgot megoldani.

Értem én, hogy ti sem tudtok semmit, de akkor ne írjatok!

Nem szégyen ez ! :)


Jövőre talán sikerülni fog, talán nyár elejétől fogva szabadon mozoghatok, s akkor biztos sikerülnek a dolgok.


Ez egy last minit kérdés lett volna.

De látom, hogy lövésetek sincs, velem egyetemben :)


Hisz arra sem tudtatok tippet adni, hogy milyen megbízható oldal, hely, közvetítő stb van, amit ismernétek :)

De a válaszaitok alapján (mivel csak abból lehet kiindulni) fogalmatok sincs ilyesmiről...


Vagy csak jó okosat játszani ;)


Ha nem értessz hozzá, inkább halgass ;)

Hidd el, bölcsebbnek fogsz tűnni ;)

Közhelyekkel meg ne... ne próbálkozzatok, felesleges :)


Arrivederci a tutti ! :*

2019. júl. 19. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!