Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Debrecen tényleg olyan szinte,...

Debrecen tényleg olyan szinte, mint egy nagy "falu"?

Figyelt kérdés

Debreceni Egyetemre készülök menni továbbtanulni, azért érdekelne.

Ilyeneket hallottam Debrecenről, hogy Debreceni, hogy Debrecenben gyakorlatilag este megszűnik az élet, szinte idegesítő a nagy mozdulatlanság...furcsa is, hogy hova tud lenni az a 200.000 ember......, de nappal sincs valami óriási forgalom, de nem egy nagyvárosias a korábbi mezőváros jellege még hatással van rá. Tulajdonképpen majdnem, mint egy nagy falu, hiába az ország 2. legnagyobb városa

Viszont ezenkívül szép, rendezett


Aki Debrecenben lakik hasonló tapasztalatai vannak?

Mennyire igazak ezek?


2020. máj. 3. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaz, hogy alföldi városhoz méltóan hatalmas területen terül el, így nem érzed annyira azt a 200 000 embert, mint egy kisebb alapterületű városban éreznéd. (Viszonyításképpen Budapest belvárosa ennél kisebb lakosságú várost alkotott, amikor a mai városkép kialakult, és területre is jóval kisebb volt eleve, de most napi szinten bezúdul oda több százezer ember...)

Egyébként valóban nyugis, sok részén falusias hangulatú.

2020. máj. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Napközben fullon van. Jó időben pedig esténként a Halköz az, ahol van élet. Nagy szórakozóhely nincs, inkább a beülős helyek dominálnak. Lehetne nagyobb nyüzsgés, néha úgy érzem én is de attól függetlenül szeretek itt élni.
2020. máj. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

azért nappal van forgalom. amúgy szerintem este is, de ahogy mondták a beülős helyek és kocsmák itt menőbbek, mint egy diszkó. Van 1-2 jó táncolós hely, azért ha elmész oda az is tele szokott lenni (tabu, egoist)

Én azért szeretem mert pesthez képest nem jönnek nekem a zebrán is, mert annyian vannak ott :D itt nem. meg rendezett főleg a főtér. azért ha kicsit kintebb mész vannak szar helyek itt is. és az albik is drágák, de hát az pesten is...

2020. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D. Brasco ***** válasza:
53%

Debrecen valóban egy nagyobb falu minden féle szempontból.Biztosan nem az a pezsgő egyetemi város lesz amit te elképzelsz.

Mondjuk eleve attol függ hogy honnan akarsz debrecenbe jönni,mert mondjuk ha Mucsajröcsögéről akkor ahhoz képest nyilván a lehetőségek ne továbbja lesz.

2020. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!