Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik Budapest legdurvább...

Melyik Budapest legdurvább lakótelepe? Van a XIV. kerületi, herminamezőinél durvább, félelmetesebb?

Figyelt kérdés

Életemben először mentem busszal gyöngyös felé az m3-as autópályán, meg soha nem voltam arra eddig, ott láttam meg életem eddigi legdurvább lakótelepét a Kacsóh Pongrác úton… nem is tudtam hogy Pesten is van ilyen tipikusan durva és depresszív, mint ami kelet Európával kapcsolatban terjed. Nagyon félelmetes volt.

Tud valaki még ennél is durvábbat, vagy az a leginkább tipikusan poszt szovjet és depresszív? (Aki volt már ott és tudja hogy melyikre gondolok, képet nem találtam a neten)


2022. nov. 4. 19:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
#6 Számomra ez mondjuk tökre nem depresszív :D
2022. nov. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A nagy Levin ***** válasza:
87%
#6 ez lakóház, vagy börtön? Elég nyomasztó, az biztos, legalább is kívülről .
2022. nov. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%

A kérdező valószínűleg még nem járt a faluján kívül sokat.

Herminamező egy elég jó környék budapesti viszonylatban.

2022. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen átlagos budapesti lakótelep. Nem is tudom, hogy képes valakire így hatni aki gyakorlatilag be sem ment a házak közé, csak egy buszról látta méghozzá úgy, hogy az autópálya és a házak között zajvédő fal van. Gyöngyösön sokkal durvább környékek vannak.
2022. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

13 :DD

Pont hogy lakótelepeken nem jártam soha, ezért találom érdekesnek és mindig szerettem volna látni egy olyat ahol már szinte a brutalista építészet nyilvánul meg

Ez a Herminamezői olyan volt és fogalmam sem volt hogy van Pesten ilyen lakótelep


Én Gyöngyösön ki mernek menni az utcára, ezen a telepen tuti nem

2022. nov. 5. 09:39
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező simán keveri a "szürke lakótelep" érzését az ottlakókkal és környék törzsközönségével. Akkor felhomályosítalak:


Lakótelepen lakni

1) nem szégyen

2) nagyon jó kis lakásokat lehet kifogni

3) kifejezetten sok előnye van (szomszédok közelsége, közvetlensége, lakóközösség, általában a lakótelepek környékén mindig van valami éjjelnappali meg tömegközi, ez a kertvárosról nem mondható el)


A sokszor szürke falak mögött néha olyan lakások vannak, hogy besz@rsz. Szóval lehet egy kilencedik emeleti lakás is izgalmas. Szóval a szürke fal és a beton annyira azért nem depresszív. Jó, aláírom hogy nem mutatós és nem is az építészet csúcsa, de azért a panellakók nem ülnek a szobájukban frontint csemegézve, latex búslakodóban.


Na a közönség az már más kérdés. Itt azért érdemes személyesen is utánajárni, mert azért rengeteg legenda is van. A Havannára csak meghalni járnak ki az emberek, bezzeg Békásmegyeren meg virágzik a muskátli a teraszon. Szóval ezt inkább csak a szóbeszéd tartja fönn. A Havanna egyébként komoly rehabilitáción esett át az elmúlt években.


A lényegen nem változtat, hogy Budapesten kb. nincs olyan hogy élhetetlen lakótelep, mert az általad is említett Gyöngyösön olyan helyek vannak, hogy a rendőr se megy oda [Duránda], de nézz meg egy bármilyen miskolci telepet. Hidd el, értékelni fogod a Havannát és a Wekerlét!

2022. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Te nagyon túlgondoltad ezt :D

Ahogy mondtam én brutalista építészetet szerettem volna látni

Oroszországban, Ukrajnában, Balkánon rengeteg ilyen durva lakótelep van, engem mindig is érdekelt a gettó része az országoknak

De meg amikor Brazíliában voltam, akkor is megértem egy megbízható helyi lakost hogy vigyen be a favelákba…


Valóban vannak nagyon normális lakótelepek, de azért ott is hallani ha a szomszéd elmegy pisilni, szóval sosem lesz a legjobb élmény ott lakni

2022. nov. 5. 10:31
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Ettől lett tele a gatya?

[link]

Az emlegetett Gyöngyösön is van hasonló 20 emeletes:

[link]


De szerintem ez sokkal ijesztőbb, reménytelenebb:

[link]

2022. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Nem, az első hely nem az amiről én beszélek :D ez valóban nem durva


Az a környék Gyöngyösön nem durva, láttam élőben


Na a harmadik link már hajaz arra amiről én beszélek, az a durva gettós, de a herminamezőn az épületek meg durvábban szovjetesek voltak

Gondoltam rá hogy élőben is elmennek megnézni, de nem merek :D

2022. nov. 5. 11:30
 20/35 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább játssz a babáiddal, ha ez durva hely.
2022. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!