Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Belföldi városnézős nyaralás,...

Belföldi városnézős nyaralás, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lányok vagyunk akik végre szabadon utazhatnak, csak nincs ötletünk hova. Amik szempontok:

-egy vagy két éjszakára gondoltunk

-főleg várost szeretnénk nézni, túrázni, művelődni

-augusztus második felére időzítjük, így nem lenne hátrány, ha lenne valami kifejezett program akkor

-az csak előny, ha Budapestről tömegközlekedéssel jól megközelíthető

És lényegében ennyi. Tavaly voltam párszor Pécsett, ami engem igazán megfogott. Köszönjük előre a válaszokat!



2023. júl. 3. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Eger és környéke könnyen elérhető. Nem csak a belváros a várral érdekes, hanem pl. a közeli Szarvaskő vára, Szilvásvárad, Egerszalók sódomb, Bélapátfalvai Ciszterci Apátság, Felsőtárkány (tanösvény)…
2023. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Sopron is ilyen. Könnyen elérhető vonattal, a városban helyi buszok viszonylag sűrűn járnak.

Szép a város, akad bőven látnivaló - nevezetességek, múzeumok - van erdő is, strand is, a közelben a Fertő-tó...

2023. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Esztergom: Budapestről indulva 1 nap alatt meg lehet nézni. Ha egyet aludtok, Párkányt is.

Komárom - Révkomárom is hasonló.

Kecskemét: szintén akár 1 nap alatt meg lehet fordulni Budapestről. Bugaccal együtt 2 napi látnivaló.

2023. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem Veszprém volt az egyetlen megyei jogú város, ahol sokáig ahol nem jártam, bár lehet Szekszárd is kimaradt.

A várat most újították fel Veszprémben szerintem oda érdekes elmenni.

Veszprém és Győr közötti vasútvonal a Bakonyon keresztül az egyik legszebb Magyarországon.

1 éjszaka Veszprémben aztán vonattal 2 óra alatt átzötykölődés Győrben ott nézelődés és onnan haza, mindez országbérlettel, vagy Veszprémből irány a Balaton.

2023. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Potyondi Gergely válasza:
68%
Tapolcán nagyon szép a Malom-tó, már voltam ott.
2023. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Szeged?
2023. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2023. júl. 3. 23:24
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Pécsett!
2023. júl. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Győrt mindenképp tudom ajánlani, számos lehetőség van a városban és környékén. Pannonhalma is lenyűgözően szép, Győr belvárosa is hangulatos, közel van hozzá Sopron, ami vonattal gyorsan megközelíthető. Mosonmagyaróvár is aranyos város.
2023. júl. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Tuti hogy Pécsen is tudok még mutatni olyan helyeket, ahol nem voltatok, ha túrázás is, akkor pláne 😁!
2023. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!