Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Külföldre költözés?

Külföldre költözés?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném elhagyni ezt az országot, GYED - en vagyok, a férjem munkanélküli lett önhibán kívül és teljesen ellehetetlenedtünk. Segítségünk nincs, albérletben lakunk, ami rezsistől pont a havi GYED - et viszi el. Mi lenne a megoldás? Hol érdemes keresgélni külföldi munkát, szállással együtt, ahová biztosan, rizikó nélkül kimehetnénk családostól. Iskolába járok, beiskolázott a munkahelyem, két évet alá is írtam de ez sem érdekel. Egyetlen hitelem van, 1 , 5 éve vettem fel még 3, 5 évig tart és a bankot sem érdekli a nehéz helyzetünk és már behajtani akarja még azt is, amink nincs is. Az autómat már elvitte egy hétre a szülésemre, ahogy hazaértünk a kórházból, a legkisebb, legkorszerűtlenebb lakást béreljük és még az is sok jelen helyzetünkhöz, nem látok más megoldást, mint azonnal elmenni innen.
2011. nov. 28. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi a férjed szakmája ill. mi a te szakmád?

Milyen nyelven beszéltek?

Indulótőke is kell. (kaukció,bérl.díj,kiutazás...)

2011. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A férjem személy és vagyonőr, 10 évig mentőzött, B kat. + PÁV 1, 2, 3, szobafestő.

Én mentőszakápoló vagyok.

Kaució és kezdő tőke nélkül nem valósítható meg?

2011. nov. 28. 11:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos sajnos sehol sincs, ráadásul indulótőke nélkül... :s Mivel ugye ott is kell szállás, és ha rögtön találtok is munkát, akkor is minimum egy hónap az első fizetésig... Szóval nem tudom.

Én is szeretnék kimenni, de én speciel még nem mertem nekivágni pont azért, mert nincs hátterem hozzá. A semmibe csak úgy nem indulnék el, kisbabával meg pláne nem.

De persze ti tudjátok: milyen nyelvet beszéltek, hol van esetleg ismerős, hol találnátok állást...

2011. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ismerős sajnos nincs, ez a nagy baj.

Én beszélem a spanyolt, angolt, németet. Nyelvvizsgáig csináltam őket de még mikor érettségiztem, 6 éve. Még valamennyire beszélem de társalgási szinten tuti nem.

Istenem, ezen kívül még annyi bajunk van és teljesen kifogytam az ötletekből, hogyan lehetne ezt a kilátástalan helyzetet felszámolni. Én már csak a stroke - ot várom és az infarctust. Mindent a szívemre veszek és ez a legnagyobb bajom. Úgy érzem megfulladunk, nem tudom megadni a kisbabámnak,amit kellene. Ez fáj a világon a legjobban.

2011. nov. 28. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:

"Kaució és kezdő tőke nélkül nem valósítható meg?"


Nem valósítható meg! Még egy egyedül érkezőnek is kell rendelkeznie legalább 1,5-2 havi tartalékkal! A családdal érkezőknek meg pláne! Azt javaslom, hogy kettőtök közül az jöjjön ki először, akinek jobban megy az adott nyelv és jobb szakmája van, bár a mentőzéssel nem sok esélyt látok. Más, piacképesebb végzettségetek nincsen? Bár még a szobafestéssel lehet valamit kezdeni, de családostul rohadt nehéz! Biztos munkára pedig akkor lenne esélyetek, ha valamilyen magasabban képzettek lennétek, mert egy sima munkást nem szívesen alkalmaznak látatlanban.

2011. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bánomisén ***** válasza:

Szia! Angliában élek és már többször találkoztam azzal, hogy a család egyik tagja, pl. a férj kijön egyedül, és amikor már megfelelő feltételeket tud biztosítani a családja számára, ők követik őt fél év-egy év múlva.

Persze ez akkor működik, hogyha apu beszéli a nyelvet, mert nyelvtudás nélkül ma már itt sem lehet munkát találni.

2011. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem!

Kicsit lehangoltatok de ez a valóság, ehhez kell alkalmazkodnunk.

Én szakképzett mentőápoló vagyok és Europass bizonyítványom van róla. Ha vissza megyek jövőre dolgozni, egészen biztosan helyre jövünk és tudok félretenni, nem a nagy semmire várom a csodát, ez rám nem jellemző.

Ez csak most van így, hogy GYED és a férjem munkanélküli, tehát hárman élünk belőle.

Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 28. 11:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is Angliában élek,és munkaközvetítő irodában dolgozom.

Jól írták előttem,hogy előbb az a családtag jön ki dolgozni akinek nagyobb esélye van munkaszerzéshez.

Írod hogy a férjed vagyonőr..Ilyen munkák szoktak lenni,de társalgásszintű angol nyelv kell hozzá,és itteni vizsgák.Mert hiába otthon elvégzett tanfolyamok,itt kint honosítania kell,és munkavédelmi oktatáson is részt kell vennie.Csak a munkavédelem 500 fontjába fog kerülni.(+ a többi) Szállást nem adnak,azt nektek kell megoldani..

Írod hogy te tudsz angolul..Akkor neked nagyobb esélyed van a munkához..Bár nem hiszem hogy ha gyeden vagy akkor a kicsit otthon hagyod hogy itt kint érvényesülj..(és tökéletesen meg is érteném ha nemet mondanál..)

Sajnos még ha kapna is valami állást a férjed ű,akkor sem lesztek jobb helyzetben mert az albérlet itt kint is drága,és gyerekkel sokkal nehezebb az élet itt kint is..(pl: az óvoda csak 2-3 órában ingyenes.A többiért fizetni kell stb)

Nem vagytok könnyű helyzetben.

Én azt tanácsolom,hogy ha van ismerős,rokon kint akkor próbáljátok meg elérni,hogy nála szállásolja el magát a férjed,és jöjjön ki munkát keresni..Hátha szerencséje lesz(mert sokszor a szerencse többet ér)Így meglehetősen olcsóbb lesz-..Ha nincs senki akkor próbáljátok meg továbbra is otthon,és te meg végezd el a sulit..Később nagyon jól fog jönni..(amúgy meg otthagyni sem a legjobb megoldás,mert ha szerződésben vagy vissza kell fizetned a tandíjat ha ott hagyod)

2011. nov. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megfontolandó, hogy ha befejezem ezt a második szakmát is, két évet kihúzok még itt és utána kimenni, amikor félre is tudunk tenni talán némi indulót.

Sajnos akkor jelen pillanatban nem megoldható a mostani körülményeinkkel a külföldi munkavállalás. Így, ezen infok tudatában megpróbálunk javítani a helyzetünkön.

Angliába közvetítessz ki magyar munkavállalókat?

Esetleg adnál elérhetőséget, hogy majd ha aktuális lesz, megkeresnélek.

2011. nov. 28. 12:15
 10/12 anonim ***** válasza:

" Angliába közvetítessz ki magyar munkavállalókat? "


Nem..Én itt kint élek,és dolgozom egy angol munkaközvetítő irodában..Nem konkrétan magyarokkal foglalkozom..Mindenkivel aki beadja a Cv-t,aki munkát keres..Mi ha van megfelelő ember akkor intézkedünk..Nekem ez a munkahelyem..

2011. nov. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!