Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Normális dolog, ha félek a...

Normális dolog, ha félek a fővárostól?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tervezem, hogy felmegyek Pestre dolgozni, mert ahol élek, nincs túl sok lehetőség. Tudom, hogy ezt kellene tennem, de a múltkor is, mikor fenn voltam, féltem a várostól. Nem az emberektől, hanem a közlekedéstől, hogy eltévedek, hogy nem tudom hol vagyok, rossz felé megyek. Le lehet ezt küzdeni? Vagy a főváros akkor nem nekem való? Meg lehet szokni?


(Eddig mindig ismerőssel, baráttal, családdal voltam Pesten, rokonaim is élnek ott, jártam már más nagyobb városban is, de még sosem féltem egyiktől sem úgy, mint Pesttől.)


Mostmár ott tartok, hogy nem merek jelentkezni egy pesti állásra, mert félek.


Hasznos tanácsokat várok! Köszönöm!


2010. márc. 4. 14:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
69%
minden csak megszokás kérdése.
2010. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ha csak ez a gond ne tartson vissza. ha eltévedsz megkérdezel valakit útbaigazításért. viszel magaddal eleinte térképet, aztán mindent megismersz.

indulás előtt megnézed a neten hogyan mivel kell odamenni, pl útvonaltervezővel. bátraké a cseresznye

2010. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm és várom a többi választ is.


Ha az olyan könnyű lenne. Eddig mindig útvonaltervezővel, noteszbe kiírt adatokkal indultam neki.Gondoljátok, hogy meg lehet szokni?

2010. márc. 4. 14:50
 4/14 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy csak én vagyok ilyen béna? Más is fél? Önállótlan lennék?
2010. márc. 4. 14:51
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. nem mondtam, hogy könnyű :) aki nehezen tájékozódik biztos sokkal nehezebb, csak azt szerettem volna kifejezni, hogy ne hagyd, hogy ez akadályozzon másban pl. álláslehetőségben.

jelölj ki egy helyszínt Bp-en, kérd meg legjobb barátnődet barátodat, hogy kísérjen el téged. a te feladatod legyen, hogy odataláljatok, készülj most is úgy mint eddig (térkép, útvonalterv stb) és ő csak akkor segítsen, neked, amikor már végképp nem találsz oda. szóval ő csak biztosítéknak és bátorításnak legyen melletted. ezt ismételjétek meg párszor (más helyszínekkel), figyelj, hogy mi ment jól első alkalommal és mi nem, erre legközelebb figyelj oda jobban. és majd így belejössz, később kísérő sem kell.

2010. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, Pesten sokkal könnyebb a közlekedés, mint vidéken. Pesten egy helyet több járművel is meg lehet közelíteni, és a várakozási idő is max 10-20 perc. Vidéken, ha elmegy az 1 buszod-vonatod, várhatsz rosszabb esetben órákat.

Metrókban például vannak térképek, csak megnézed, hogy honnan-hová kell eljutnod, és kész. Az embereket is érdemes kérdezgetni, nem harapják le a fejed. Mivel pedig neted is van, ezért a BKV útvonaltervezőjét könnyedén használhatod, a térképet pedig kinyomtatod.

2010. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

amúgy hol laksz? életkor nem?

én 28N

2010. márc. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek mondják, csak egy kicsit fel kell készülnöd. :) Ha megismered a főbb helyeket, pl. metrómegállókat, nagyobb tereket, akkor minden könnyebb.

Nyomtass/vegyél térképet - megéri. Aztán belerázódsz. :)


Nyugodtan kérdezz meg emberkéket, én huszonéves körüli, egyedül vagy párban császkáló szimpatikus fiatalokat szoktam. :D

Csak arra figyelj, hogy ne nyúlkálj feltűnően a zsebedbe, táskádba; rejtsd el jól az értékeidet, telefonod, irataid. ;)

2010. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

26 L Borsod megye.


Lehet, hogy igazatok van és egy kalandnak kellene felfognom. :D

2010. márc. 4. 15:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez pont jó gyakorlat a félelmed leküzdésére. egyébként biztos vagyok benne hogy ha odaköltöznél hamar megszoknád, és pár nap múlva már nem is lesz félelmetes. én Londonba mentem ki. úgy hogy senkit sem ismertem ott. persze volt , hogy rossz buszra szálltam , de hát az sem katasztrófa. a legrosszabb ami történhet hogy kicsit eltévedsz, de hát mindig meg tudod kérdezni az útirányt szóval nem nagy dolog. szerintem vágj bele.
2010. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!