Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Normális dolog, ha félek a...

Normális dolog, ha félek a fővárostól?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tervezem, hogy felmegyek Pestre dolgozni, mert ahol élek, nincs túl sok lehetőség. Tudom, hogy ezt kellene tennem, de a múltkor is, mikor fenn voltam, féltem a várostól. Nem az emberektől, hanem a közlekedéstől, hogy eltévedek, hogy nem tudom hol vagyok, rossz felé megyek. Le lehet ezt küzdeni? Vagy a főváros akkor nem nekem való? Meg lehet szokni?


(Eddig mindig ismerőssel, baráttal, családdal voltam Pesten, rokonaim is élnek ott, jártam már más nagyobb városban is, de még sosem féltem egyiktől sem úgy, mint Pesttől.)


Mostmár ott tartok, hogy nem merek jelentkezni egy pesti állásra, mert félek.


Hasznos tanácsokat várok! Köszönöm!


2010. márc. 4. 14:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Pesti vagyok, nekem természetes hogy itt élek, ismerek minden nagyobb utcát, de ha elmegyek pl Miskolcra, akkor ki sem merek menni a házból, mert hajlamos vagyok az eltévedésre (egyszer egy 1000 lakosú kisfaluban eltévedtem =D), de szerintem pár hét után meg lehet szokni, meg lehet könnyen jegyezni a fontos útvonalakat (háztól a munkahelyig), körbesétálni a környéket, amerre laksz, egyre messzebbre elmerészkedni...
2010. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor lehet, hogy mégsem adom fel és megpróbálom. Lehet, hogy egyszer még megszeretem Budapestet. (Mint város szerintem gyönyörű, de nem biztos, hogy sokáig tudnék ott élni.) De egy próbát megér.
2010. márc. 4. 15:53
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Budapest belvárosában nem lehet eltévedni, annyira "egyértelmű" város! :) Én össz-vissz 3x voltam ott úgy, hogy felszabadultan sétálhattam, plusz még 1-2 alkalommal osztálykirándulásos átutazással. Hamar meg lehet jegyezni, ráadásul ha nézegetsz budapesti térképet, az előny. A tömegközlekedésre nem tudok mit írni, még nem használtam a BKV-t. De ha nem muszáj, akkor ne is használd, a pestiek egyik nagy hibája hogy mindenhová tömegközlekedéssel mennének... én ha ott laknék, mindig gyalogolnék:)

Sok szerencsét!!! Vágj bele:)

2010. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Én inkább a metrót részesíteném előnyben, mert ott még kiismerem magam. De való igaz, hogy mivel a centrikusan helyezkedik el, nem nagyon lehetne eltévedni.


Köszönöm a biztatást, így akkor egy próbát megér!

2010. márc. 7. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!