Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek vállalható Szolnok...

Szerintetek vállalható Szolnok-Budapest közti ingázás vonattal? Van aki ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Szolnokon van lakásunk, de Budapestre járok Főiskolára.

Szeretnék nappalis maradni, mert szeretem az iskolát, közösséget.


Szolnokon csak a rezsi lenne, ami 25-30 havonta.

Itt Bp-n egy 1,5 szobás lakás, ha nem a gettóban van vagy a 10. emeleten klíma nélkül, akkor 120+rezsi, 150-160 havonta, ez így alap, ha nincs protekció vagy mesébe illő szerencse.


Sokat jelentene a havi 120-140 ezer spórolás, mármint a párommal ennyit takarítanánk meg, ha büdipestről elköltöznénk.


Vonattal Szolnok-Budapest 1óra 15 perc - 1óra 30 perc

és Bp-n kéne még közlekednem 30 percet.

Szóval 3,5-4 óra naponta, heti 4 napon, néha 5.


Van aki így ingázik vonattal? Sűrűn késnek? Én úgy tudom , h nem, mert közvetlen járat.


Ti ingáznátok ennyi időt?



2016. jan. 21. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hat telen szamits ra, hogy sosem fogsz idobe bejutni, ugyanigy szamits hogy kesni fogsz (15-20 perctol csillagos eg) minden egyes alkalommal ha kicsit esik az eso, valamint az elso erosebb nyari napsugarak megjelenesekor. Hosszutavon szerintem napi szinten ez vallalhatatlan. Idore kell bejarnod, es MAVval rajossz hogy egy ido utan ez sajnos nem megvalosithato.

En anno egy 25 perces vonatutat tettem meg mindennap hat evig, egy kezemen meg tudom szamolni talan hogy az mikor volt valoban 25 oerc vagy fel ora. Kb. soha. Tehat neked is ez a 1 ora 30 perc ez inkabb 1 45 alapbol es erre jon meg a keses.

2016. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Már akkor valami Pest melletti faluban bérelni valamit és onnan ingázni jobb.
2016. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Szolnokról nagyon sokan járnak reggelente Budapestre dolgozni, iskolába tanulni rendszeresen. Ugyancsak nagyon sokan utaznak az esti órákban haza.

Sajnos néha az IC vonatok késnek érthetetlen okokból, mint például a reggeli 8.22-kor Bereg IC. Ez a vonat akár tél van, akár nyár, akár ragyogó napsütés, rendületlenül késik.

Igaz, akik dolgozni járnak, azok a korábbi vonatokkal utaznak.

Vélhetően messzebről is járnak Budapestre naponta dolgozni.

Vélhetően, elmegy így az utazás miatt is az egész nap.

Ezt neked kell eldöntened, mennyit vállasz. Ismerek olyat, aki bérelt Pesten albérletet a tanulmányai miatt, de inkább hazautazott. Ritkán aludt ott.

Akik naponta teszik meg ezt a távot, vélhetően megéri nekik. Vélhetően anyagi okok miatt, meg jó állásuk lehet. Helyenben meg nincs lehetőségük az elhelyezkedésükre.

Ismertem olyan ember, aki a szülők anyagi körülményei miatt naponta hajnali órákban kelt. A Széchenyi városrész "rózsadomb" negyedének a végén lakott. Onnan gyalogolt ki a nem közeli buszmegállóhoz és szinte az első reggeli busszal ment a vonathoz. Igaz, volt MÁV ingyenes szabadjegye. De megértette a saját helyzetüket.

Pest aglomerációjából is időt rabló az utazás a fővárosba. Ők is többek közt a távolsági vonatokat veszik igénybe.

2016. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
A cél érdekében megérné, vagy Cegléd az nem jó?
2016. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A vonatozással alapvetően nincs baj.

Lehet olvasni, internetezni, aludni, meditálni, telefonálni, online ügyeket intézni.

Elég nyomós ok a 120-130 ezer forint megtakarítás havonta.

A bérlet 8000Ft lenne.


Igazából az a kérdés, h mik a tapasztalatok a reggeli a Szolnok-Bp közti vonatokkal. A reggeli 5-6 közt Szolnokról induló vonatok, milyen gyakorisággal késnek.


Naponta 3-4 órát így is úgy is internetezéssel, olvasással töltök, ezt tudom a vonaton is.


Anno sokat jártam Csongrád-Szeged között vonattal és 50-ből kb 1x késett fél órát a vonat.

Szóval ezt az útvonal is válogatja.

Ezért érdekelne konkrétan annak a tapasztalata aki

Szolnok-Budapest között ingázik, hétköznapokon.


De minden választ köszönök :)

2016. jan. 21. 19:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A vonatkésések kiszámíthatatlanok. Az IC vonatok, amelyek prioritást élveznek bármely vonattal szemben, mégis késnek, holott semmilyen időjárási tényező nem játszik közre. A MÁV-nál szemlélet változás kéne, hogy ne következhessenek be a késések.
2016. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem túl nagyok az igényeid. Minek neked Pesten egy külön lakás? Bérelj csak egy szobát, máris nem lesz 150 ezer.
2016. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Képtelen voltál értelmezni a kérdést és a leírást.

Amelyben le volt írva, h a párommal lakunk. Igen, egy párnak kell egy saját lakás. Sajnos lehet, h itt keleten élve oda jutnak az emberek, h örülnek, ha egy 50m2 lakásba 4-5-6 ember össze tud bútorozni. De nem jó az, más fingját szagolni, horkolását hallgatni, meg a többi dolog. Ennél azért több jár egy embernek.

Egy igényes szoba Budapesten jelenleg 70-80.000Ft havonta, rezsivel persze. Ez alatt is vannak 10m2 lyukak, meg olyanok, amik tényleg normális helyeken munkásszálónak számítanak.

Ilyen esetben is van a napi 3,5 óra utazás vagy az évi 600.000-900.000 lakbérkiadás egy szobára vagy 1,5-2 milliós kiadás lakásbérlésre.

Ez mindenkinek más, h mi éri meg.

A kérdésben szó nem volt arról, h minősíteni kéne, h mekkorák az igényeim.

Az volt a kérdés, h a Szolnokról reggel induló vonatok szoktak-e késni. Szerencsére találtam egy oldalt, ott folyamatosan mutatja merre járnak a vonatok és késnek-e, de a reggeliek néha 2-3 perc késést leszámítva szinte nem csúsznak.

Fontos az, h ha fel van téve egy kérdés és reagálunk rá, akkor legalább legyen benne olyan információ ami hasznos a kérdés szempontjából. Ha legalább ez megvan, akkor lehet személyeskedni, de azt se gyakori kérdéseken.

Meg tényleg fontos értelmezni azt ami le van írva. Hát egy pár, az nem bérelhet egy szobát, hosszú távra főleg nem.

2016. jan. 27. 19:17
 9/21 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom mit kell ennyire kiakadni. Saját lakást akarsz, de nem telik rá, ergo túl nagyok az igényeid. A kérdésről meg annyit, hogy tök feleslegesen lett feltéve, hiszen láthatólag már réges rég eldöntötted, hogy megéri a napi 4 órás ingázás.
2016. jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%
nagyon sokan bérelnek szobát a párjukkal. ha neked többre van igényed, keress több pénzt, ez van.
2016. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!