Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek vállalható Szolnok...

Szerintetek vállalható Szolnok-Budapest közti ingázás vonattal? Van aki ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Szolnokon van lakásunk, de Budapestre járok Főiskolára.

Szeretnék nappalis maradni, mert szeretem az iskolát, közösséget.


Szolnokon csak a rezsi lenne, ami 25-30 havonta.

Itt Bp-n egy 1,5 szobás lakás, ha nem a gettóban van vagy a 10. emeleten klíma nélkül, akkor 120+rezsi, 150-160 havonta, ez így alap, ha nincs protekció vagy mesébe illő szerencse.


Sokat jelentene a havi 120-140 ezer spórolás, mármint a párommal ennyit takarítanánk meg, ha büdipestről elköltöznénk.


Vonattal Szolnok-Budapest 1óra 15 perc - 1óra 30 perc

és Bp-n kéne még közlekednem 30 percet.

Szóval 3,5-4 óra naponta, heti 4 napon, néha 5.


Van aki így ingázik vonattal? Sűrűn késnek? Én úgy tudom , h nem, mert közvetlen járat.


Ti ingáznátok ennyi időt?



2016. jan. 21. 16:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nem nincs pénzem. Csak nem akarok kiadni 120-150ezer+rezsit/hó egy lakásért Budapesten. Ennyiért vannak általában normálisak.

Ennyi pénzből sok árvát meg lehet etetni, vagy 100-120 G-t és tovább passzolni 300-400 ezerért, vagy bérelni egy garzont vagy szép házban korlátlan rezsi fogyasztással egy nagy szobát Bécs szélén vagy Anglia északi vagy déli részén, ahol bármilyen munkával 4-6x ennyit lehet keresni. Persze drágábbak a dolgok, de akármilyen munkával, amivel itthon nem tud félretenni, kint jól él és az mellett 150-250 ezeret minimum félre havonta.

Én csak egy időre visszajöttem tanulni, meg pihenni egy kicsit, de rabszolga nem vagyok, h egy átlagos lakásért többet fizessek, mint egy tanár vagy egy diplomás ápoló teljes havi fizetése.

Akkor inkább lakok 3 órát naponta a vonaton vagy járok kocsival, minthogy valakinek 400-500 eurót beletoljak a hiteltörlesztőjébe, lakbér címszóval.

Van nekem is 2 házam és 1 lakásom, de nem Budapesten, soha nem tudnám úgy kiadni, h azzal a saját érdekeim mellett, ne nézzem a bérlő érdekeit. Sőt félig olasz vagyok, oda is mehetnünk bármikor, ott is van egy ház üresen, csak néha kibérlik. Egyszerűen egy időre úgy gondoltuk itt leszünk, meg akkor már tanulunk is, de hát mi van itt? Mi ez? Sajnálom tényleg, nem a ti hibátok.

2016. jan. 28. 23:12
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha meg tele vagy pénzzel, akkor meg mit parázol? Add el az egyik ingatlanodat és veszel Pesten lakást.
2016. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Egy átlagos lakás, ami Szegeden, Debrecenben, Pécsen, Szolnokon 5-7 millió.

Egy szép 2 szobás lakás,normálisan kifestve, klímával, jó nyílászárókkal. Csendes környéken, ahol ha lemegy a párom a boltba nem támadják meg, nem mennek rá 20-an kéregetni vagy zaklatni, tehát egy átlagos normális környék.

Ilyen lakás Budapesten 17-25 millió Ft.

A többi nagyvárosban, amikben ugyan úgy minden megvan mint Budapesten, pedig 5-7 millió.

Ha eladnám a házam, meg egy lakást és a párom lakását, ebből a 3 ingatlanból lehetne venni Budapesten 1db 2 szobás, nem luxus, de átlagos lakást.

Frei Tamással volt egy interjú, ott mondta, hogy nem drágább az élet Olaszországban vagy Miami külső részein mint Budapesten.

Éltem külföldön, igazából ez nem teljesen igaz, mert olcsóbb az élet sok nyugati országban mint Budapesten.


Mi itt vagyunk még 1,5-2 évet aztán megyünk vissza Olaszországba vagy Angliába.

Nem az szeretjük Magyarországot, de itt 10 millióból statisztika szerint 4 millió alkoholista van, de inkább több, 3-3,5 millió gyógyszerfüggő. Az emberek nagy többsége pesszimista, depressziós. A legmagasabb az öngyilkosok száma Európában. A korrupción is a toplistában van az ország. Mindenki negatív, kibeszélik egymást.

Spanyolországban sok szegény faluban voltunk, ahol tényleg szegénység volt, nem ilyen, h az Iphone törlesztőt nem bírják fizetni. De ott sokkal vidámabbak voltak az emberek, kedvesebbek egymással, jobb volt az általános hangulat.

Na mindegy mi csak 6 hónapot vagyunk itt egy évben amúgy is. Abból a 6 ból meg heti 4 nap vonatozás kibírok igen, mert igazából itt úgyis csak egyre rosszabb lesz minden, nincs értelme pénzt invesztálni a rendszerbe.

Mondják, h 1 év alatt 2,5x emelkedtek az albérlet árak a fővárosban és még fog emelkedni. De az albik minősége, az albéleti szolgáltatás nem javult, nem lett minőségibb semmi, jogilag nem lettek biztonságosabbak a feltételek, csak az árak mentek fel. Igazából szánalmas az egész. Orbán népe :(

2016. jan. 29. 22:49
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Ha annyira szuper az élet az általad említett országokban, akkor miért ebben a fertővel rendelkező országban akarod a tanulmányaidat folytatni?

Üdvözlettel: Orbán népe

2016. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nemrég jöttünk vissza Magyarországra kb. 1,5-max2 évig leszünk itt és évi 6-max7 hónapot.

Ennyi.

Az a probléma, h a Magyar egyetemeken szerzett krediteket, nem számolják be külföldi képzésnél vagy csak nagyon nagyon ritkán, ahogy Magyar bsc vel sem szokták külföldi msc re felvenni az embereket.

Tehát az itteni képzésem fejezem be. Ennyi.

Anyagilag átlagos életem van, rövid ideig most, tényleg ugyan ennyiből jöttünk ki Angliában is, csak ott szebb volt a bérlet és nem panel.

Itt már aki könnyű munkával 150-200 ezret megkeres havonta azt feljelentik az ismerősei az adóhatóságnál, meg kiutálják.

Normális fiatal életében azért fontos, hogy havonta 150-200 ezer forintot legalább félre tudjon tenni havonta, minimum ennyit. Végül is ennyivel is 10-15 év alatt spórolja össze egy budapesti lakásra és 6-8 év alatt egy vidéki lakásra, házról ne is beszéljünk.

Ez mellett azért mindenkinek vannak igényei, a világot se árt megismerni, egészséges ételeket enni, jó ha van hobbija az embernek, előfordulhat, h az pénzbe kerül.

Magyarországon, fővárosban főleg, meg bármelyik nyugati országban havi 250-300 ezer Ft kiadás az egy átlagos élet. Az, hogy itt mindig elnyomás volt és átlagos élete csak a felső 10% Magyarnak volt, az szomorú. Szóval azért havi 400-500.000Ft bevétel egy átlagos élethez kell. Ennyit egy ápoló, szakács, ács, vízszerelő stb simán megkeres normális helyeken, diplomás meg 2x ennyit minimum, ez az itt élőknek elképzelhetetlen, ezért feszült mindenki, mert rabszolga, csóró és ettől tiszta ideg.

Én elvagyok most Magyarországon, érdekes tapasztalat ez. Csak a bevételemből nem szívesen adok oda lakbérre irracionális összeget, inkább utazgatok akkor 3,5 órát naponta és amíg itt vagyunk ezzel megtakarítok 9000 eurót kb., nem sok pénz, de minek adnám oda másnak, főleg, h túlárazott, minőségtelen dologra.

Na erről ennyit. Ez az én véleményem, csak ha már írtam ide akkor kifejtettem.

2016. jan. 30. 15:58
 16/21 anonim ***** válasza:

Tisztességesnek tartod, hogy a magyar adófizetők pénzéből akarsz tanulni vélhetően államilag finanszírozott módon, ebben az elnyomott országban, utána meg elmész?

Nyugaton is kell adózni. Sőt, le is írhatja magát az, aki nem teszi. Évekig nem nyithat például vállalkozást, vagy senkinek sem kell, mint beszállító.

Ha becsületesen adózol, fizeted a közterheket mint más állampolgár, akkor nyugodt életet élhetsz.

A képzéseket, mint például a diplomát honosítani kell minden országban. A bolognai rendszer tán némely esetben könnyítés lehet.

A volt NDK területén a paneles épületeknél belső építészek figyelemre méltő lakásokat kreáltak.

Kétlem, hogy csak egészségtelen ételeket árulnak Magyaroszágon. Ennek ellenére másfél évig az egészségtelen ételek fogyasztását is vállalnád a tanulmányaid idejére? Tudtommal a NEHIB Magyarországon némely esetben szigorúbb feltételeket ír elő. Vagy egészségesnek tartod, hogy némely nyugati országban génmódosított élelmiszerek forgalmazásán erőlködnek?

A Magyar Élelmiszerkönyv előírásai szerint a Milka csokoládé majd nem leverte a lécet.

Téged Magyarországon ki nyomott el? Miben mutatkozott meg? Nem fejtheted ki szabadon a véleményed? Nem gyakorolhatod szabadon a vallásodat? Megkülönböztetnek netán a származásod miatt? Nem lehetsz bármely párt tagja?

Statisztikai adataidat honnan veszed?

2016. jan. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ezt most, hogy raktad össze?

Annyi van, h itt vagyunk egy rövid ideig. Éltem én itt sokat már. Én is meg a családom is nagyon sokat adóztunk már itt és adózunk is. Ha valaki kimegy diplomával külföldre dolgozni, az sok esetben jobb a magyar államnak mintha itthon dolgozna. Egy gyógypedagógus keres itthon 106 ezer forintot. Kimegy kint keres 1600 fontot például, az 67000Ft, de ennél inkább többet egy idő után. A legtöbb ismerősöm, küld haza pénzt, többet küld haza mint amennyit itthon megkeresne és az a fizetésének csak egy kis rész.

Sőt nagyon sokan évek után hazajönnek és akkor ház építésre, vállalkozás nyitásra itt pörgetik be azt a pénz mennyiséget, amit itthon soha nem tudtak volna megkeresni.

Valamint sokan ingáznak és sokan csinálják úgy mint mi, hogy itt is próbálnak valamit vállalkozni és kint.

Nem lehetsz ennyire szűk látókörű.


Ha éltél külföldön, akkor tudod, h itt elnyomás van.

Tudod, hogy túl van szabályozva a rendszer és a szociális biztonság, a szociális háló sem jó, ez mind feszültséget kelt az emberekben.

Olaszországban, de sok más országban is, az összes politikusnak nyilvánosak a pénzügyi adatai. Sőt adatbázisban rá tudsz keresni arra, h a befizetett adód euróra pontosan mire lett költve.


Az a baj, h itt a legtöbb ember az elnyomástól, a kilátástalanságtól, a gyerekekhez való rossz hozzáállástól , attól, h már egy demoralizált, rengeteg függőségben szenvedő, emberi és nemzeti identitásában megtört légkörbe születik bele, ezektől teljesen tönkre vannak menve az emberek, nem tudják már rendesen jól érezni magukat és tisztán gondolkodni.

2016. jan. 31. 12:45
 18/21 anonim ***** válasza:

Én az Orbán népe országban nem éreztem magam még eddig elnyomva. (Zárójelben megkérdezem, az amerikai egészségbiztosítási rendszer??? Máig megoldatlan probléma. Elfogy a biztosítási összeg és után? Ne felejtsd el, jó pár éve nyugdíjpénztár ment Amerikában tönkre. Több 10 millió ember maradt nyugdíj nélkül abban az általad ideálisnak tartott rendszerben.)

Én az emberek azt vettem észre, az eddig kilátástalan 2010-es évek előtti 8 év után, hogy látják a fényt. Ebben a diktartúrában megélénkült a gazdaság. Megemelték jelentősen a minimálbért. Vissza kell emlékezni, hogy 1998-2012 között a szociális baloldal mennyire ellenezte a minimálbért.

Megnövekedett a szülési kedv. 2010 előtt lerövidítették gyest és sorolhatnám. Lakáshoz jutást segítik jelenleg. A vásárlási forgalom megélénkült. Állami közterhet csökkentek, illetve eltöröltek illetékeket.

Nálunk is nyílvnosak a politikusok vagyonnyilatkozatai. Hazudik is eleget emiatt az ellenzék.

Vártam, hogy kitérsz a magánnyugdíjpénztárra is, hogy ezzel is mennyit vágtak ebben a diktatúrában az embereken. Igen, az általad hiányolt szociális hálóval beborított kormányzásnál - köszönöm, én belőlük nem kérek - 12 év alatt a nyugdíjpénztári befizetések gyakorlatilag csak néhány ezer Ft hozamott eredményezett. Izga, ez a akorrupt állam, Orbán népének e vezetője visszaadta az embereknek azt az összeget, amit a magánnyugdíjpénztárak veszteségesnek könyvelte el, amennyiben átmegy az államiba. Ezért is zárt be a kiválo gazdálkodása miatt jó néhány nyugdíjpénztár.

Az emberek abból indulnak ki, mostanában mennyire több marad az erszényükben. Szabadabban élhetnek. Hamarabb valóra vaágyik az álmuk.

Úgy tudom, nagyon sokan a külföldön az ottani minimál bért kapják, amiért reggel 7-től délután 4-ig dolgoznak. Utána meg zsebből fizetik őket és folytatják a nem hivatalos munkát este 8 óráig. Pár év után igaz "magukat megszedve" hazajönnek. Csak egyet nem szabad elfelejteni. Azért a pénzért nagy árat fizettek. Mert megöregedtek. Kivették magukból az erőt. Olyan munkát végeznek, amit az itthoni szakképesítésükkel itthon nem végeznének. Mondjuk ki, nem is kapnak annyi munkabért, mint az ottani, hasonló munkakörben dolgoző ember.

Diplomás emberek végeznek segédmunkát. Ott sem mindenkinek kínálnak cégvezetői állát. (Sok diplomás mosogat, pizza futár és sorolhatnám.)

Lehet, rossz az a szemüveg, vagyis torzít, amin keresztül kritizálod a hazádat. Vaknak kell lennni, ha nem veszi észre az ember, hogy a nemzeti indentitást mennyirs sulykolja az állam. (Nem tudom mivel magyarázod azt, hogy az állam az iskolákban javasoltan, hogy a napot a magyar hímnusszal énekelve kezdjék a tanulók? Nagyon sok - baloldali érzelmű - ember ezen felháborodott, holott az általad demokrácia templomaiként említett országokban, nem csak himnuszt éneklik, hanem a családi házakra is kitűzik a saját nemzeti lobogójukat.

Ha ennyi rossz Magyarországon az élet, vagyis itt csak a közterhek hátrányait látod, akkor költözz ki végleg. A kinti kolbászból van a kerítés országokban úgy is a többszörösét fogod megkeresni a hazai béreknek. Abból meg neked biztosan gyerekjáték lesz kifizetned a tandíjat, és több száz négyzetméteres, történelmi városközpontban levő lakást, házat vásárolni. Mert az az igazi épület, amelynek több száz éves története, legendája van. Az angolok erre sokat adnak.

2016. jan. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Orbán a király.

A fidesz megmentette az embereket a kárhozattól. Azért itt a legmagasabb az öngyilkosok száma európában és azért itt az egyik legmagasabb a korrupció.

Milliárdos sikkasztások, dohány boltok stb.


Külföldön pedig, ha a nyelvet is beszéled akkor biztosan eltudsz helyezkedni a végzettségedben, diplomával is.

Fekete munka pedig nincs. 1400 facebook ismerősömből 900 külföldön él, ebből 500 külföldön élő, dolgozó magyar, mind be van jelentve. Soha egy olyan esettel nem találkoztam, h ne lett volna bejelentve valaki. Erre nagyon odafigyelnek kint.

Sőt nem csak bért, de szociális támogatást is ugyan annyit kap a Magyar mint az Angol, Angliában, legalább is az elmúlt években így volt, ezt használták ki sokan.


Mindenhol azt hallom itt, h rosszabb lett a légkör, a tanárok, a szociális dolgozók.

Sok helyen a tanárok szerződése nyárig érvényes, nyáron nem kapnak fizetést, aztán újra felveszik őket.

Semmit se ér, az a kicsi amivel nőtt a minimálbér. A rezsi csökkentés se ér semmit. Egyrészt azzal egy időben lement a világpiaci ára, másrészt igen pl Angliában sokkal olcsóbb a fűtés.


A diákok elmennek a munkanélküliség elől egyetemre.

Több ismerősöm csak azért jelentkezik be 1 félévre egyetemre, h kapjon diák munkát. Ha tovább lenne diák azt vissza kéne fizetnie. 490Ft a diák órabér, 1 euró 50 cent kb. A rezsi pedig drágább vagy ugyan annyi mint nyugaton, az élelmiszer kb ugyan annyiba kerül, a benzin drágább, az albérletek kicsivel olcsóbbak.

Alig van ápoló a kórházakban, orvosból óriási a hiány, mind elmentek.

Az egyetemekről, iskolákból, szociális szférából, mind mondják ismerőseim, h súlyos leépítések voltak, sok embert elküldtek. Kényszer szénszünetek vannak.

Ez minden csak nem élet, ahogy itt elnyomásban, nyomorban élnek emberek, súlyosan megvezetve és manipulálva, a magadfajták által.

Engem nem érdekel a fidesz vagy az ellenzék.

Neked is sok sikert az életedben és örülök, ha jól érzed magad, én is és biztos sokan, csak sajnos rengetegen nyomorognak.

Orbán mondta egyszer, h Magyarország iparban a 2. legnagyobb gazdaság európában, mert az ipar itt az elmúlt években a gazdasági szektorok több mint 50% tette ki.

Akkoriban ez szószerint megvolt, le is lett fordítva, ezen nevettek a külföldiek.

Ugyan nem mindegy, h pl. egy 40milliárd össze termelésű országnál a 60% az ipar, legyen ez Magyarország, vagy 800milliárd össze termelésű országnál ebből az ipar 30%.

Torzítás, torzítás. Rettegnek az emberek, szegények és ki vannak készülve.


Engem nem érdekelnek a politikusok. Te valószínűleg sosem éltél külföldön és úgy beszélsz erről. Ugyan olyan emebrek vannak ott is, csak nincsenek tönkremenve, ennyi a különbség.

Ezzel az írásoddal nagyon sok embert meggyaláztál, aki itt szenved. A politikát meg kár belekeverni, mindenki a maga sorsának kovácsa, el lehet menni az elnyomás, kizsákmányolás elől. Ilyen meg, h külföld nincs, hát menj ki Ausztriába, Svájcba, Hollandiába, Angliába léptem nyomon Magyarokba futni.

2016. febr. 1. 01:09
 20/21 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki bejár, nem panaszkodik. Sokat olvas útközben. Mondjuk ő kapásból nagy vonatrajongó.
2016. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!