Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csak én nem értem? Idegenforga...

Csak én nem értem? Idegenforgalmi adó (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha ma, a saját hazámban, azaz Magyarországon szeretnék elmenni nyaralni vagy bárhol megszállni, a szállásdíjon felül idegenforgalmi adót kell fizetnem. Tegyük fel, elmegyek valahová 6 éjszakára, 5 ezer ft/2 fő, az 30 ezer ft... lenne, de mégsem annyi, mert fejenként, naponként 500 ft-ot kell pluszban fizetni - így a 30 ezer ft pikk-pakk 36 ezer ft lesz. DE!! Ha elmegyek KÜLFÖLDRE, akkor a 30 ezer ft 30 ezer ft marad - ott, ahol igazán idegen vagyok, ott nem kell idegenforgalmi adót fizetnem. Hogy is van ez??? A saját hazámban idegen vagyok - külföldön meg nem??? Miért "büntetnek" azért, mert itthon szeretnék kikapcsolódni? :-( Nem provokatív céllal írtam a kérdést, hanem valóban nem értem és idegesít, mert egyedül nevelem a gyerekemet, aki ugyan éppen átlépte a 18-at, de ettől még szeretnénk elmenni valahová... Sajnos ott tartunk, hogy útiköltséggel együtt kb többe kerül itthon nyaralni, mit külföldön. De mi van akkor, ha én a gyerekemnek Magyarországot szeretném megmutatni és nem külföldet? nem, nincs Erzsébet utalványom, Szép Kártyám, stb. ja, és azt tudom, hogy az idegenforgalmi adó azért van kitalálva, hogy az önkormányzatok tudjanak gazdálkodni valamiből - de akkor sem értem: miért vagyok a saját hazámban idegen? :-) Amit viszont nem tudok: ha egy külföldi jön hozzánk, neki is kell idegenforgalmi adót fizetni még pluszban? Vagy neki nem?

2017. márc. 25. 14:28
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
54%
Mindenhol van idegenforgalmi adó, vagy annak másik megfelelője.
2017. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

1-es, ebben tuti tévedsz - max azt tudom elképzelni, hogy külföldön benne van az árban.

Tavaly elmentünk egy debreceni szállásra, ahol a feltüntetett 5 ezer ft/ szoba/ éj mellett még 2.500 ft idegenforgalmi adót kellett fizetnem a szállásdíjon felül.

Előtte 3 hónappal voltunk külföldön és láss csodát: ott pont annyit fizettem, amennyi az oldalon fel volt tüntetve (Booking)

2017. márc. 25. 14:49
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Én külföldön is több helyen fizettem idegenforgalmi adót, de van olyan ország ahol nincs ilyen adónem.
2017. márc. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Külföldön beleszámolják, pont az akadékoskodók miatt.

Recepciósként dolgoztam amúgy.

2017. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Külföldön benne van az árban, így nem tűnik fel. De mindenhol kell fizetni.
2017. márc. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"Külföldön beleszámolják, pont az akadékoskodók miatt. "


Nem akadékoskodok, csak tudod nem vagyok nagy rutinos utazó, mert idáig pénzünk sem volt rá, és igen rosszul esett, amikor be nem számolt plusz költségként jelentkezett: ugyanis a szállás honlapján NEM VOLT FELTÜNTETVE.

És idén ugyan már tudom, de akkor sem örülök neki, hogy 1 hétre 2 főre 6 ezer ft-al megdobja a szállásköltséget. Több, mint 1 éjszakára való árral dobja meg - vagy ha úgy tetszik, 20 %-al, ami azért elég jelentős - legalábbis számomra...

Sőt, tovább megyek: lehet, hogy emiatt nem is fogunk tudni elutazni :-( Igen, lehet "fújolni", hogy ha ennyire nincs pénzed, akkor minek elmenni, stb. - de úgy hiszem, nem vagyok egyedül ezzel a problémával.

2017. márc. 25. 19:08
 7/29 A kérdező kommentje:

De lehet, nem sikerült megértetni a problémámat (azon kívül, hogy drágállom), így megpróbálom másképp megfogalmazni:

vannak olyan települések - pl. Velencei -tónál, ahol a helyi/környékbeli lakosok kedvezménnyel használhatják a helyi strandokat, stb. Mondjuk ha egy Bp-i lakosnak 1.500 ft a strandbelépő, akkor a környékbelieknek/helyieknek csak 1.200 vagy 1.000 ft.

Miért nem lehet ezt így csinálni? magyar vagy? Akkor nem kell idegenforgalmi adót fizetni. Külföldi vagy ? Akkor kell IDEGENforgalmi adót fizetni.

Miért kell a magyar embert Magyarországon az egyszer már leadózott pénzéből még egyszer megadóztatni?

2017. márc. 25. 19:16
 8/29 anonim válasza:
100%
Magyarországon van a legtöbb adó fajta az egész euban. Nem egyszer, vagy kétszer nagyon sokszor adózol...
2017. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon tényleg szívatás megy adószempontból (is), de az idegenforgalmi adó speciel teljesen érthető és nemzetközi dolog. Mindenhol fizeted, max. benne van az árban, és nem tudsz róla - bár, megjegyzem, a részletes kimutatásokon mindig külön tételként szerepel.

Bejártam Európát és USÁ-ban is több helyen voltam, és mindenhol kellett fizetni.

2017. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

Ja, és hogy a viharba ne kellene már külföldinek fizetnie? És az idegenforgalmi adó nem azért van, mert "idegen" vagy. Elég buta vagy, ne is haragudj.

Az idegenforgalmi adót vendégéjszakák után kell számolni, tök mindegy, ki alszik ott.


Egyébként az előbbieket annyival pontosítanám, hogy San Franciscóban pl. nem kellett ilyet fizetnem, mert egy különleges, természetvédelmi területen belüli hostelben szálltam meg. Viszont itt korlátozva is volt, egyrészt hogy max. 25 éves korig lehetett menni, másrészt, hogy összesen legfeljebb hány éjszakát lehetett ott tartózkodni. Aki ebbe nem fért bele, mehetett más szálláshelyre, és ott persze volt adó.

2017. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!