Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csak én nem értem? Idegenforga...

Csak én nem értem? Idegenforgalmi adó (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha ma, a saját hazámban, azaz Magyarországon szeretnék elmenni nyaralni vagy bárhol megszállni, a szállásdíjon felül idegenforgalmi adót kell fizetnem. Tegyük fel, elmegyek valahová 6 éjszakára, 5 ezer ft/2 fő, az 30 ezer ft... lenne, de mégsem annyi, mert fejenként, naponként 500 ft-ot kell pluszban fizetni - így a 30 ezer ft pikk-pakk 36 ezer ft lesz. DE!! Ha elmegyek KÜLFÖLDRE, akkor a 30 ezer ft 30 ezer ft marad - ott, ahol igazán idegen vagyok, ott nem kell idegenforgalmi adót fizetnem. Hogy is van ez??? A saját hazámban idegen vagyok - külföldön meg nem??? Miért "büntetnek" azért, mert itthon szeretnék kikapcsolódni? :-( Nem provokatív céllal írtam a kérdést, hanem valóban nem értem és idegesít, mert egyedül nevelem a gyerekemet, aki ugyan éppen átlépte a 18-at, de ettől még szeretnénk elmenni valahová... Sajnos ott tartunk, hogy útiköltséggel együtt kb többe kerül itthon nyaralni, mit külföldön. De mi van akkor, ha én a gyerekemnek Magyarországot szeretném megmutatni és nem külföldet? nem, nincs Erzsébet utalványom, Szép Kártyám, stb. ja, és azt tudom, hogy az idegenforgalmi adó azért van kitalálva, hogy az önkormányzatok tudjanak gazdálkodni valamiből - de akkor sem értem: miért vagyok a saját hazámban idegen? :-) Amit viszont nem tudok: ha egy külföldi jön hozzánk, neki is kell idegenforgalmi adót fizetni még pluszban? Vagy neki nem?

2017. márc. 25. 14:28
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ugyanígy nem értem, hogy társasházi takarító vagyok (egyéni vállalkozóként), és iparűzési adót kell fizetni. Nemhogy örülne a város, hogy tisztán tartom a házak előtti járdákat, nem kell locsolni, stb. - még én fizessek azért is, mert takaríthatok... No, de ez már nem annyira utazás téma :-)
2017. márc. 26. 14:59
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom, te aztán tényleg ritka nagy tuskó vagy, hallod. :D

Nem csodálom, hogy most először utazol életedben.

2017. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindenhol van idegenforgalmi adó, ahogy iparűzési adó sem. Itt tudod böngészni a helyi adófajtákat:

[link]

Csak úgy találomra, itt se iparűzési adó, se IFA nincs:

[link] semjenhaza

Erről a faluról pedig konkrétan tudom, hogy nincs IFA:

[link] szalka

Egyébként egyetértek azzal az eszmefuttatással, hogy az idegenforgalmi adó az egyik legpofátlanabb adófajta. Persze van hely, ahol látszatja is van: pl. Hévízen szépen felújították belőle nemcsak a központi részt, de járdákat is, nem csak a központban.

Végül egy javaslat: vadkempingezzetek, úgy még a szállás árát is megspórolhatjátok! :D

2017. márc. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

"Csak én nem értem?"


Így van.

Csak te nem érted!!

2017. márc. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

24-esnek:

Érdekes, 8-asnak, 9-esnek és 23-asnak mégiscsak sikerült megértenie, mi a problémám.

Azért, mert sok ember gondolkodás nélkül fizet, mint a köles, vakon megy a nyáj után, azért én még néha gondolkodhatok, nem? :P Sőt, még problémázhatok is azon, mennyire megdobja a szállás költségét, nem?

2017. márc. 27. 13:05
 26/29 A kérdező kommentje:

22-esnek:

1.- honnan veszed magadnak a jogot, hogy vad idegenül sértegess? Vagy ebben az országban már ez a "sikk", hogy ismeretlenül a másikat pocskondiázzuk, aztán nekiugrunk, végül pépesre verjük, mert nem azt gondolja, amit mi?


2.- és akkor most "átmegyek" a Te stílusodba: látom, se az olvasás, se az értelmezés nem megy - íme a 2-es hozzászólásom:

"Tavaly elmentünk egy debreceni szállásra, ahol a feltüntetett 5 ezer ft/ szoba/ éj mellett még 2.500 ft idegenforgalmi adót kellett fizetnem a szállásdíjon felül.

Előtte 3 hónappal voltunk külföldön és láss csodát: ott pont annyit fizettem, amennyi az oldalon fel volt tüntetve (Booking)"

Szóval tényleg először utazom :-) :P

2017. márc. 27. 13:10
 27/29 A kérdező kommentje:

23-asnak köszönöm a hasznos linkeket - feltétlenül mazsolázni fogok belőle :-)

Annyit már most megtaláltam - nagy mérgemre :D - hogy 2 éve adtam el a telkünket egy olyan településen, ahol nincs iparűzési adó... nemhogy leköltöztem volna oda :D (mondjuk az igaz, hogy ott munka se nagyon van, de csak kitaláltam volna valamit :-) )

2017. márc. 27. 13:16
 28/29 anonim válasza:
A vicc az hogy külföldön is ennyi (vagy kevesebb) az idegenforgalmi adó, ahol a magyar fizetés többszöröséért dolgoznak!
2017. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Na, végül találtam egy jó ajánlatot, "meg is léptük" :-)

Jún. 9-11-ig, 20.900 ft svédasztalos reggelivel ééés...az idegenforgalmi adó a többi balatoni település 500 ft-os adójával szemben itt csak 360 ft/fő volt :-)

2017. jún. 13. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!