Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csak én nem értem? Idegenforga...

Csak én nem értem? Idegenforgalmi adó (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha ma, a saját hazámban, azaz Magyarországon szeretnék elmenni nyaralni vagy bárhol megszállni, a szállásdíjon felül idegenforgalmi adót kell fizetnem. Tegyük fel, elmegyek valahová 6 éjszakára, 5 ezer ft/2 fő, az 30 ezer ft... lenne, de mégsem annyi, mert fejenként, naponként 500 ft-ot kell pluszban fizetni - így a 30 ezer ft pikk-pakk 36 ezer ft lesz. DE!! Ha elmegyek KÜLFÖLDRE, akkor a 30 ezer ft 30 ezer ft marad - ott, ahol igazán idegen vagyok, ott nem kell idegenforgalmi adót fizetnem. Hogy is van ez??? A saját hazámban idegen vagyok - külföldön meg nem??? Miért "büntetnek" azért, mert itthon szeretnék kikapcsolódni? :-( Nem provokatív céllal írtam a kérdést, hanem valóban nem értem és idegesít, mert egyedül nevelem a gyerekemet, aki ugyan éppen átlépte a 18-at, de ettől még szeretnénk elmenni valahová... Sajnos ott tartunk, hogy útiköltséggel együtt kb többe kerül itthon nyaralni, mit külföldön. De mi van akkor, ha én a gyerekemnek Magyarországot szeretném megmutatni és nem külföldet? nem, nincs Erzsébet utalványom, Szép Kártyám, stb. ja, és azt tudom, hogy az idegenforgalmi adó azért van kitalálva, hogy az önkormányzatok tudjanak gazdálkodni valamiből - de akkor sem értem: miért vagyok a saját hazámban idegen? :-) Amit viszont nem tudok: ha egy külföldi jön hozzánk, neki is kell idegenforgalmi adót fizetni még pluszban? Vagy neki nem?

2017. márc. 25. 14:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
52%
Tudom nem segít ezen a szituáción, csak mint plusz info mondom, hogy 18 év alatt és helyi lakcímkártyával rendelkezőknek nem kell fizetnie.
2017. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"max. benne van az árban"


És nálunk miért nem lehet beletenni? A minap láttam egy akciós utazást, egy hétvége 18 ezer ft/2 fő. Hurrá, jaj, de jó - gondoltam én balga -, akkor megveszem ezt a csomagot.Erre olvasom, hogy ápr. 16-tól jún 1-ig szezon felár (!!) van, mégpedig 33 %: nem, nem augusztus, stb, hanem májust szerettem volna foglalni. Hát, nem tetszett, de kiszámoltam, 6 ezer ft plusz - az 24 ezer... talán még elmegy... Nézem tovább: hétvégi felár 8 ezer ft/ csomag - hopp, már 32 ezer ft-nál tartunk...igen ám, de van még 2 ezer ft idegenforgalmi adó is!! No, akkor hogy is állunk? Úgy, hogy májusban 2 éjszakára már 34 ezer ft. Így lett a 18 ezerből 34 ezer ft :-(

Erre jön még a vonatköltség (Bp-ről), oda-vissza 2 embernek (2.-ik diák, 50 %-os) 6 ezer ft és lám, lám, költőpénz nélkül 2 éjszakára (péntek délután lehet elfoglalni a szállást és vasárnap de 10-ig elhagyni, tehát tulajdonképpen 1 TELJES nap 40 ezer ft - költőpénzzel úgy 50 ezer... Mindezt úgy, hogy 19 ezerről indultunk... és mindezt 84 ezres minimálbérnél... :-(

2017. márc. 25. 20:22
 13/29 A kérdező kommentje:

11-es, köszi az infót. Majd akkor BP-en megyünk el nyaralni, mert itt vagyunk helyi lakosok :D


Igen, pont azért vagyok morcos, mert épp betöltötte a gyerekem a 18-at és így 1 fizetésből 2 emberre fizetve az idegenforgalmi adót már elég sok :-(

2017. márc. 25. 20:25
 14/29 A kérdező kommentje:
És a 12-es hozzászólásomhoz még annyit: mivel a 18 ezerből mindent összevetve 50 ezer lenne - így nem is fogunk tudni elmenni :-( Majd egyszer, valamikor, valahová...
2017. márc. 25. 20:32
 15/29 A kérdező kommentje:

Tessék, pont a Gyakori "lökött" be egy szállást reklámkémt, íme: egy árva szó nem esik a szobaárnál arról, hogy mennyi plusz az idegenforgalmi. Majd ha odaértem, akkor szembesülök vele... (jó, tudom, most már rákérdeznék - de aki nem rutinos, az "pofára esik")

[link]

2017. márc. 25. 20:39
 16/29 anonim ***** válasza:
Általában a szállás árkategóriájától függ, hogy belekalkulálják vagy sem. Budapesti szállodákban pl. nálunk sem jellemző, hogy külön kifizettetnék.
2017. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Mellesleg az idegenforgalmi adót nem az állam, hanem az adott helység önkormányzata veti ki, így országon belül is nagy különbségek lehetnek a mértékében. Nagy forgalmú szállásadók meg fizethetik általányban, így eleve bele van kalkulálva a szobaárba. Ez így van nálunk is, és más európai országokban is.
2017. márc. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

17-es, köszönöm szépen a válaszodat (ment a zöld) - akkor már megérte feltenni a kérdésemet, mert ezt nem tudtam.

Lehet, akkor inkább megéri szállodákat nézni, mert ott nincsenek "rejtett" költségek. Igen, tudom, nem rejtett - de kicsit mégis... és azt is tudom, hogy az önkormányzatok kapják, meg is értem, mert fejlesztésre használják - jó esetben...

2017. márc. 26. 07:19
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de a totális tudatlanságod nem más hibája. Te komolyan egy felnőtt ember vagy, 18 éves gyerekkel?

Kb. 10 éves korig szoktak a gyerekek bedőlni a reklámoknak. Tényleg eszedbe sem jutott, hogy más költség is felmerülhet?

2017. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

19-es, jól esik a másikat pocskondiázni?

Akkor legalább ma már jó napod van - örülök, hogy "segíthettem" kiélvezkedni magad.


Eddig csak 2x írtam le, hogy épp most töltötte be a gyerekem a 18-at - eddig csak 1 főre kellett IFA-t fizetnem - most már 2-re, s így már sokallom.

És nem, nem dőltem be a reklámoknak - hiszen akkor a szálláshelyen szembesültem volna a plusz költségekkel - nem foglalás ELŐTT adom össze.

Ezen kívül azon kategóriába sem tartozom, aki lefoglalja, aztán gondol egyet és 20 perccel a foglalás után visszamondja - vagy 1 héttel az utazás előtt...

Szerencsére azért van olyan válaszoló is, aki írt privátban, hogy saját tapasztalat alapján tud olcsóbb szállást is ajánlani.


Amúgy a kérdésem lényege az lett volna, hogy miért vagyok a saját hazámban "idegen", akinek idegenforgalmi adót kell fizetni. De most már megértettem, hogy csak a saját településünkön vagyok honi, ha más településre megyek - ha

Magyarország, ha nem, akkor már "idegen" vagyok.

2017. márc. 26. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!