Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Algériai barátom szeretne...

Algériai barátom szeretne meglátogatni Magyarországon. Milyen papírok szükségesek ehhez, és kb. mennyi időbe telik, míg megkapja a vízumot?

Figyelt kérdés
Meghívólevelet nem tudok küldeni neki, mivel nem nálunk lakna. Hová kell bemennie, milyen hivatalba, hogy vízumot szerezzen? Turista vízumot igényelne, mennyi idő lenne, hogy megkapja, és mik a feltételek? 24/L

2017. márc. 26. 10:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
nyilván nem lehetetlen, 4-ből 3 megkapja, azért az nem olyan rossz.
2017. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
igen, szerintem is :) ő meg tényleg nem egy földönfutó... gondolom az ilyen lecsúszottabb embereket utasítják el inkább
2017. márc. 26. 17:10
 23/34 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég reménytelen, pláne a mostani politikai helyzetben. Mi évekkel ezelőtt, amikor még nyugalom volt, egyiptomi ismerősünket szerettük volna meghívni, az se jött össze. Valóban első lépésként hivatalos meghívólevél kell, amit a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalban intézhetsz.


Azért legyél óvatos, sok a simlis... Egy ismerősöm pénzért akart névházasságot kötni, hogy ide telepedhessen egy fiú (valami rokona már élt itt), végül nemhogy pénzt nem kapott, de jól lehúzták a csajt.

2017. márc. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
ismerem már két éve, nem etet házassággal, meg semmi ilyesmi :D hát nem tudom... majd meglátjuk, mi sül ki belőle. nektek mondtak valamit, hogy miért utasították el?
2017. márc. 26. 18:52
 25/34 piterek45 ***** válasza:
Amennyiben valoban Algeriaban valamilyen komoly beosztasban van, es ezt tudja is igazolni, - bankkonto, munkaszerzodese, stb, akkor elvileg johet turista vizummal is.. De ezebol a 3. vilagbeli orszagokbol rengeteg a simlis, vizumvadasz, bejutni akaro, es amennyiben csak internetrol " ismered " :) akkor.. en nem kuldenek semmi esetre sem meghivolevelet ( ha egyaltalan megkapod, mer t annak is megvannak a jogszabalyokban meghatarozott feltetelei es ilyen " internetes baratsag " eseteben nem nagyon adjak am meg.. Ha szemelyesen ismered, voltal ott, lattad ki valoban akkor jobb a helyzet.. De netes ismeretsegek a 3. vilagbol.. Hat a neten mindegyik azt mondja hogy orvos mernok,uzletember stb... Es tenyleg sohe semmit sem szabad csak igy mondasbol elhinni senkinek sem egyik 3.vilagbeli orszagbol sem. En eltem fekete - afrikaban is, es hidd el, nagyon jol ismerem hogy milyen scamok vannak.. Nem egy ismerosomet 4 evig " etette " a nigeriai " parja " es le is huzta parezer ejrora.. Szoval, ha nem simered szemelyesen akkor sajnos az esetek 98 % ez csak trukkozes az EU- ba bejutasra.. Ez van
2017. márc. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Persze, ezekkel én tisztában vagyok, nem vagyok egykönnyen manipulálható. Egyszerre végeztünk az egyetemen, ő ipari kémiát tanult, és most olajvállalatnál gyakornok. Nem tudom, ez mennyire számít "komolynak". Nem akar itt letelepedni, se itt dolgozni, semmi ilyesmi, simán csak meg akar látogatni. Épp ezért mondtam neki, hogy intézze el magának a vízumot, nem küldök neki meghívót, mert elővigyázatos vagyok. Ettől függetlenül szeretnék vele találkozni, és ahogy tudok, segítek az ügyintézésben. Mint mondtam, nem etet házassággal, és semmi ilyesmivel.
2017. márc. 27. 10:46
 27/34 A kérdező kommentje:
És nem trükközik az EU-ba jutás miatt, mivel magának intézi az egészet...
2017. márc. 27. 10:48
 28/34 piterek45 ***** válasza:
Hat ha Europaban tanult, akkor volt itt ervenyes tartozkodasi vizuma, tobbeves. Ez azert szamit a vizumkerelemnel, de kerni fogjak tole : - repjegy oda vissza, - biztositas az itt tartozkodas idotartamara - ha azt mondja Teged akar meglatogatni, akkor mondjak majd Neki, hozzon meghivot.. - altalaban 6 honapra visszamenoleg a bankszamlaja kivonatat , - milyen fedezete van az ittartozkodasa idejere ha tursitakent jon , - szallas foglalast ( kifizetettet ) Es meg gondolom par kerdest felteszne´k majd..Az Algeria allampolgarok ( bar nem " hivatalosan " mint a szomaliaiak,afganok stb,) de.. azert igen megszurendoek..
2017. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
nem itt tanult, hanem Algériában, nem volt még külföldön. kb. 2-3 éve jött volna ide ösztöndíjjal, de az egyeteme valamiért felbontotta a szerződést, úgyhogy nem jött össze, de az útlevelet már akkor megcsináltatta. nem akarunk arra hivatkozni, hogy engem akar meglátogatni, simán csak turista vízumra gondoltunk. szállásfoglalásban tudok neki segíteni, de azért elég nagy kib***ás, h fizesse ki előre, mikor nem is biztos, hogy beengedik az országba... :/
2017. márc. 27. 16:21
 30/34 piterek45 ***** válasza:
Hat ugy ertettem hogy AZONOS eygetemen tanultatok.. Szoval miutan azt gondolom, Te nem valoszinu ( bar nem lehetetlen ) hogy Algeriaban jartal egyetemre.. Szoval akkor megis csak netes ismeretseg ? Mert.. ebben az esetben.. azert semmit sem nagyon lehet elhinni amit onnan mondanak.. Nem kekeckedes csak valoban igy van. Szallasigazolast tudsz szerezni Neki ha van valami ismeretseged, elfogadjak tan ha kiadja valki akinek motelje vagy hasonloja van.. De hat ugye az nem szokott eleg lenni hogy " legfoglalta " a 3, vilagbol.. mert ugy aztan minden bokorugro migri azzal trukkozne.. Nem kell a Hilton szalloda.. Csak hat ha nincs ahogy irtam a megelozo 6 honapban minium ugy legalabb 1000 Ejro fizetese amit a bakszamlajan meg tud mutatni.. akkor az esely arra hogy vizumot kapjon igen csekely. Mert jonne am mindenki onnan am Europaba.. hajaj.. es loditanak akkorakat, a konzulatusokon ismerik mar majd az osszes trukkot, es eleg gyorsan megallapitjak - akar ranezesbol 2 perc utan - ki az illeto.. Szoval, hat meg lehet probalnia, eloszor azt javaslom menjen be a konzulatusra es kerdezze meg hogy mire van szukseg a vizumkerelmehez..OTT, algiriai magyar konzulatuson..
2017. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!