Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Algériai barátom szeretne...

Algériai barátom szeretne meglátogatni Magyarországon. Milyen papírok szükségesek ehhez, és kb. mennyi időbe telik, míg megkapja a vízumot?

Figyelt kérdés
Meghívólevelet nem tudok küldeni neki, mivel nem nálunk lakna. Hová kell bemennie, milyen hivatalba, hogy vízumot szerezzen? Turista vízumot igényelne, mennyi idő lenne, hogy megkapja, és mik a feltételek? 24/L

2017. márc. 26. 10:13
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
nyilván van fizetése, mivel másfél éve dolgozik... az egy dolog h a netről ismerem, de elég sok vízumvadásszal beszéltem már a nyelvtanulós oldalakon (ahol őt is megismertem 2 éve), és elhiheted, hogy messziről kiszúrom őket (ami nem nehéz, tekintve h a második mondatuk egy szerelmi vallomás...) Leírtam, hogy azért jönne ide, hogy találkozzunk, ha valakivel 2 évig Skype-olsz, szerintem természetes, hogy kíváncsi vagy rá, és szeretnél vele élőben is találkozni. Nem kell általánosítani. Ez a "harmadik világ" kifejezés is olyan lealacsonyító. Algéria például pont nem tartozik oda. Nem egy gambiai csirkefarmról akár idejönni egy mezítlábas néger gyerek. Nem tudom, miért olyan nehéz elhinni, hogy ott is vannak akik esetleg boldogulni tudnak, és nem akarnak Európában élni. És ő köszöni szépen, ott is nagyon jól elboldogul, csak szeretne velem találkozni, és nyilván nem én fogok odamenni - egyrészt mert oda nagyon drága a vízum, másrészt meg egy európai nőnek nem is teljesen veszélytelen - ezt ő is tudja, ergo ő akar meglátogatni.
2017. márc. 27. 18:25
 32/34 piterek45 ***** válasza:
Hat a vizum az nem nagyon draga Algeriaba,,, :) Az hogy Europai nonek veszelyes, az hat elegge igaz. Es EPP EZERT nem nagyon kapnak am onnan ( sem ) vizunot Europaba.. mert ugye...terrorizmus es mas dolgok.. Eleg fanatikusak -.ALTALABAN - ott vallasi dolgokban..De mondjuk kendoben maszkalhatnak persze nem egyedul csak FERFI kiserovel..Hm, a 3.vilagban is vannak jomodu emberek.,ELTEM a " 3. vilagban " sot.. :) szoval elegge ismerem, es vannak ottani jomodu haverjaim is.. De .. Algeria,., azert szinten nem egy gazdag orszag.. De lehet tenyleg csak kivancsi Magyarorszagra.. meg Rad.. De ha jol keres, komoly allasa van.. akkor lehet kap vizumot.. Majd eldontik a konzulatuson, csak.. hm a gyakorlat az am hogy CSAK tenyleg uzletemberek vagy elegge fontosak kapnak, Mert a trukkozni probalok aranya oriasi. Egyebkent.. nem, nem tudod megallapitani SOHA szinte netes ismeretseg eseten hogy mi az igazsag.. A 3.vilagbol Mert akar tetszik akar nem de ezek az orszagok azok fenyevekkel vannak lemaradva Europatol meg a gazdag Obol orszagok is - MENTALITASBAN azok is a VII szazadban elnek, Es ez se fikazas hanem teny. De minden jot kivanok, csak.. en tul tapoasztalt vagyok es gyakorlatban, mert jartam sok orszagban es nem turistakent csak meg ugye eltem afrikaban. Szoval, nagyon nagyon vigyazni kell onnan mindenkivel, Engem 2 ev utan lopott meg az afrikai " legjobb baratom " - parszaz Ejrot, laptopot , tabletet meg amit tudott, met mar latta jovok vissza Europaba es hat .. Szoval Te tudod, ha jon siman kap vizumot, akkor ok.. De en meghivolevelet nem kuldenek semmikepp netes ismerosnek,
2017. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
az a poén, hogy de... Algériába a vízum legutóbbi információim szerint kb. 60 ezer forint. Ő olcsóbban megkapná a schengeni vízumot, mint én az algériait :D tisztában vagyok vele, h mik mennek az iszlám világban, Algéria még elég "liberálisnak" mondható ilyen téren. A tengerparti városban ahol ő dolgozik, nem minden nő hordja a hijabot, maguk döntik el. Persze a vidéki területeken másképp megy. De pl. Szaúd-Arábiában sztem le is fejeznék a nőket ilyenekért.
2017. márc. 27. 21:21
 34/34 piterek45 ***** válasza:
Algeriaba a turista vizum 60 Euro - azza 20 ezer Ft.. :) Szaud Arabiaban a burkha kotelezo de azert meg ott sme fejeznek le ha nem hordja valaki, de bezaras es korbacsolas lehet belole. Azert az ISIS altal uralt teruleteken olnek meg meg Afganisztanban a Talibok, Nigeriaban a Boko Haram es Szomaliaban az Al Shaabab altal ellenorzott reszeken. De hat igen a kemenyebb muszim orszagokban - par turistak altal latogatottat kiveve - meg europai nonek is kell minimum kendot hordania.
2017. márc. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!