Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen ilyen rohadt drága a...

Milyen ilyen rohadt drága a Balatonon nyaralni vagy strandolni?

Figyelt kérdés

Egy sima lángos 500 valahol 790

Palacsinta 300-350

Hasábkrumpli 600

Hamburger 600-tól


Tihanyi strandon ahol van étterem 2500-tól kezdődik egy sima kaja

160 egy deci üdítő

0.5ös üdítő 500-tól



2017. aug. 31. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Minek mész, ha az árakat nézed?

Valószínű azert mert télen zárva vannak??

De veszel egy gyros tálat 1500 mellé üdítő 500. az 2000. azzal elvagy egy nap! ennyi.

2017. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert sokan, közöttük te is, megveszed. Ha nem lenne kereslet rá ennyi pénzért, adnák olcsóbban is.
2017. aug. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Azt hitted, hogy szociális alapon működnek a büfék meg az éttermek??!

Ha nem telik rá, maradj otthon.

Az árakat nem a lúzerekhez igazítják sehol a világom.

2017. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az éttermi árak szerintem országosan emelkedtek. A strandkaja meg ennyi (bár lángost én kevesebbért láttam), szerintem ez nem sok.

Horvátországban ennél drágább éttermeket láttunk, nem értem miért mondják hogy olcsó.

2017. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Függ ám a viszonyítási alaptól is. Turisztikailag frekventáltabb helyeken bizony nem 500 a lángos idehaza, hanem még több is, igen gyakran. A hamburgerről nem is beszèlve, ha nem faforgácsból kéred, akkor inkább 1000-1600 körül reális az ára, a 600 forint ehhez kèpest bagatell.,,


És mint a többiek írták, ez nem lehúzás:

- 3, jobb esetben 4 hónap alatt kell rentábilissá tenni az üzletet, télen csak a szél süvít arrafelé, ember nem sok van

- viszont nyáron igen sokan vannak, ami miatt a bérleti díj jóval magasabb mint egy random vidèki vàros piaci bódèjában

- képzeld mekkora sorok lennének, ha 300 volna a hambi...

2017. szept. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Ezek az árak még rendben is lennének, de a szállások árai annyira elszálltak, hogy igen kérdőjeles, hogy érdemes-e a Balatonnál nyaralni. Amennyibe kerül, simán el lehet repülni valamelyik görög szigetre, ahol garantált a jó idő, az év adott szakaszában mindig ugyanannyi fokos a tenger és nem kell szembesülni a javuló tendenciát mutató, de összességében még mindig botrányos balatoni vendéglátással.
2017. szept. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul még minőség kifogásom is van. 10 helyen 9-en sikerült alulmúlni a várakozásokat. Szörnyű a kaja. Igénytelen.
2017. szept. 1. 13:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Miért kell lángost, meg ilyeneket enni a strandon?


Nem kell szarokra költeni és kész.

2017. szept. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

3. De frusztráltan érkezett valaki ide válaszolni! Lehet, a kérdezőnek kétszer annyi a fizetése, mint neked, csupán felfigyelt az árakra, hogy milyen magasak, és bátorkodott megkérdezni itt. Emiatt lúzer lett, érdekes.


Én is azt mondom, van kereslet. Ha ennyiért is megveszik, akkor nem adják olcsóbban.

Nem hülyeség az észrevétel. Egy ismerősöm, aki külföldön szokott nyaralni, mondta, ott olcsóbban kijön, mint ha a Balatonra menne. Itt nagyon fáj a foguk a szegény magyarok pénzére. Én is meg tudnám venni magamnak, de ha a Balatonhoz mennék, én is inkább vinnék magammal, nem tömném a pénztárcáját a potyalesőknek, elvből. Így is eleget húz le rólunk az állam adóval, a balatoni árusok húzzanak le másokat!

2017. szept. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Halat ennék, de azt már sajnos nem tudom megfizetni. A pláne meg az, hogy a Balatonon árult hal nem is balatoni, hanem valami külföldről behozott vacak. Pl. Hekk nem magyar hal.
2017. szept. 3. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!