Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha repülővel megyek Angliába,...

Ha repülővel megyek Angliába, kell munkavállalói engedély?

Figyelt kérdés
Au pair-nek megyek ki Angliába és nem tudom, hogy kell-e ehhez valamiféle munkavállalói engedély kimenetelkor.

2019. szept. 16. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem attól függ mivel mész..

Ha busszal mész is kell, meg ha repülővel is. Az au pairekre külön szabályok vonatkoznak. Javaslom, hogy alaposan ásd bele magad mielőtt ezen agyalsz, mert látom még nagy a köd..Vannak ügynökségek is.

2019. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az aupairkedés nem minősül munkaviszonynak, így munkavállalási sem kell hozzá. Masrészt az UK még EU tag, így nagy tudatlanságra vall a kérdésed. Ilyen tájékozatlanul ne is indulj sehova
2019. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Es akkor mi van ha tajekozatlan? Ki szuletett ugy hogy a dolgokkal tisztaban volt?
2019. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3as: a tájékozatlanságnak is vannak "fokozatai"... Ha valaki nem tudja, hogy Anglia/Egyesült Királyság EU tag, az hol él? Aki azt hiszi, hogy attól függ kell-e munkavállalási engedély egy országba, hogy mivel megy... arra már nem lehet szavakat találni...
2019. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tényleg tájékozatlan vagyok. (Habár azt tudom, hogy Anglia EU tag és a brexittel is tisztában vagyok.) De legalább már Londonban lehetek tájékozatlan egy eszméletlen jó családnál! Kijutottam és meg fogok tanulni mindenféle dolgot.:)
2019. szept. 17. 00:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert.

Én 10 évig voltam egy eszméletlen jó családnál, de csak az első pár év volt jó, utána majd minden este sírtam.. Mindent rámsóztak, és az utolsó fontot is sajnálták tőlem hiába voltak milliárdosok. Szóval előbb azért ismerd meg őket :) Én sokáig hagytam magam kihasználni.

2019. szept. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oh... Hogy-hogy akkor mégis ott maradtál náluk annyi ideig?
2019. szept. 17. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Naiv voltam, azt hittem ennél nekem nincs feljebb..Meg azért az ingyen lakhatás nagy előny.

De aztán megléptem, hogy elmentem dolgozni máshova és albérletbe, és még 10 további évet lehúztam Angliában normális munkahelyen, aztán elég lett egy életre.

2019. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyermekvigyázás a leg-gázabb munka. A gyerekek (főleg az angolok, főleg a gazdagok) idióták, beképzeltek, érinthetetlenek. Nem lehet rájuk szólni, nem tudsz majd fegyelmezni. Ráadásul az apa 99% hogy kikezd veled, de ha nem, akkor az anya fogja 99% ugyanezt gondolni rólad. Ha csinos vagy, akkor irigykedni fog rád, ha nem, akkor lesajnál. S mivel adnak szállást, azt gondolják, hogy ez indok arra, hogy a minimálnál is kevesebbet fizessenek. Számon kérik, mennyi wc papírt pazaroltál, mennyit ettél, ittál. Kész para az egész, rettegni fogsz végig. A kérdésre vissza térve Angliában élek, semmiféle munkavállalási engedélyre nincs szükség, ilyet is nem ismernek. Jól gondold meg...
2019. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Lehet, hogy sok esetben így van, ahogy mondod, de azért eléggé sztereotipizáltad ezt az állapotot és az angolokat általában. Az én fogadócsaládom nagyon kedves velem. Már több, mint egy hónapja lakom velük. Az apuka sebész, az anyuka gyerekorvos, hogy ,,kikezdjen velem" az teljességgel elképzelhetetlen, nem is állhatna ennél távolabb, egyébként rengeteget dolgozik és keveset találkozunk, mikor pedig találkozunk, akkor is kedvesen megkérdezi, hogy hogy vagyok és mit csináltam aznap, jól érzem-e magamat. Szóval nincsenek rossz tapasztalataim. A fizetésről pedig annyit, hogy tényleg eléggé alacsony, 80 fontot keresek egy héten, viszont cserébe csak 3 napot kell dolgoznom és az sem fárasztó. A maradék időmben pedig pincérkedem egy étteremben, amivel még ugyanennyit megkeresek. Szóval nem panaszkodom. :)

2019. okt. 14. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!