Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Normál légitársaságnál mikor...

Normál légitársaságnál mikor érdemes repülőjegyet venni?

Figyelt kérdés

Kerestem guglival, de leginkább a fapadosok árképzéséről írnak. Ami nem fapad, ott igaz az, hogy minél előbb veszem meg, annál olcsóbb? Karácsony környékén szoktak szerintetek akciózni a nagyobb légitársaságok? Pl. pár hónapja láttam egy nagy Emirates leárazást, olyasminek örülnék máskor is, de nem tudom, érdemes-e várni rá.

Köszi előre is!


2019. okt. 24. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Mellesleg kedves 2-es, te ismered a repjegyárak algoritmusát? Mert semmi konkrétat nem írtál a sértegetésen kívül. Talán csak a szád hatalmas?
2019. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, akinek sikerült normálisan hozzászólnia! :)
2019. okt. 24. 17:34
 13/17 anonim ***** válasza:
Amúgy a legolcsóbban sok ázsai országba (Indiába például mindenképp) pont olcsón kifogott Wizz jeggyel lehet Dubajig, onnan meg max 40 per irányért elmész akár Thaiföldig. Nekem volt olyan goai utam, ami háztól házig 65k volt.
2019. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Minden légitársaság a profit növelését tartja szem előtt. Legfeljebb eltérő szempontok alapján. Ebből következik, hogy minden társaság a trendet figyeli. Ha egy járat nem nagyon telik, engednek az árból. Ha telik, emelik az árakat. Te viszont nem tudod megítélni, melyik gép mennyire foglalt. Ezért csak szerencséd lehet.

Annyi bizonyos, hogy minden irányba vannak frekventált időpontok, amikor előre tudható, hogy sok utas lesz, tehát az ár eleve magasabb. Karácsony minden irányban drága. Akkor azok mennek, akik a luxust keresik.

A mai áraknál csak nem felkapott irányba induló járatok nál lehet csökkentésben reménykedni, a legtöbb irányba inkább a növekedés biztos. Akár sokszorosára is.

2019. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ezt viszont tényleg nem egyértelműen írtam, bocsi: nem karácsonykor szeretnék utazni, hanem jövő ősszel. Csak annyi helyen akcióznak az ünnepre való tekintettel, hogy gondoltam, hátha repjegyet is lehetne a fa alá tenni.

De akkor max. februárig fogok várni, hátha lesz valami kedvezményes ajánlat, annál tovább nem.

2019. okt. 24. 22:35
 16/17 anonim ***** válasza:

Jövő őszre speciel jó eséllyel találhatsz olcsó jegyeket, mert minél korábban veszel, ált annál olcsóbb. Szóval lehet a fa alá tenni valami jó kis úticélt :)

Konkrétan karácsonykor sem hiszem, hogy drágább egy 2020. okt-novemberi jegy, csak magát az adott időszakot nyomják fel, mert sokan az utolsó pillanatban döntik el, hogy utaznak.

2019. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja még valami: az még nem világos, hogy Ázsián belül hova mennél, mert Thaiföldön a november már szezon környéke (vagy konkrétan az, ebben nem vagyok biztos) és drága! De máshol meg télen nyugi van, pl Japánban nem akkor van a turistamegszállás, mert ott nem nyári időjárás uralkodik.
2019. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!