Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehet több poggyászt vinni...

Lehet több poggyászt vinni fapados járaton?

Figyelt kérdés
Jövőre Japánba szeretnék utazni, de még nem vásároltam jegyet, és nem is utaztam soha repülőn. Azt olvastam, hogy a fapados járatokon megvan határozva a poggyász mérete és súlya. Úgy rémlik 50 cm magas, meg huszonpár kg... Ha viszont olyan messzire utazok,mint Japán és picit több,mint két hétre, akkor szerintem nekem, mint nőnek nem lesz elég ekkora csomag. Lehet esetleg többlet fizetés ellenében nagyobb, nehezebb poggyászt magammal vinni a kézi poggyászon kívül?

2019. dec. 2. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Japánba miért és hogyan szeretnél fapadossal menni? Wizzel elmennél Dubaiba, és ott szállnál át?

A kézipoggyásznak kell 50 cm alatt lenni, a feladottra ez nem vonatkozik. Egyébként a legtöbb fapadosnál van az a pénz, hogy vihess több csomagot, de nem lesz olcsó. Meg azt is kalkuláld bele, hogy ilyen egzotikus helyen viszonylag sok szuvenírt fogsz vásárolni, aminek visszafelé kell a hely :)

2019. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok, mármint úgy értem, feladhatsz akár több bőröndöt is. De ha beleférsz egy nagyobba, az viszonylag emberi költségvetésből kihozható.
2019. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Japánig nem jutsz el fapadosokkal.
2019. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Hát igen, nem vagyok ebben a témában tájékozott. Azért írtam fapadost, mert az egyik oldalon amit néztem így írták. Nem viccelek. Azért mertem így kérdezni.
2019. dec. 2. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Létezik fapados légitársaság, de azok rövid távon üzemeltetnek járatokat, Japánba nem.
2019. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Hihetetlen ez a csomagmizéria, amit a fapadosok generáltak...

Fapadossal csak Dubai-ig jutsz, de ha mész tovább, nem érdemes szerintem. Természetesen fapadosra is vihetsz feladott nagy csomagot, de annyiba fog kerülni, hogy inkább Emiratessel utazol majd ugyanannyiért.

Hagyományos menetrend szerinti járatokon alapból benne van a jegy árába egy normális méretű (10 kg körüli) kabinbőrönd és egy 20-25 kg körüli feladott bőrönd.

Ha ennyire tapasztalatlan vagy, utazási irodában vedd meg a repjegyet, ott megveszik neked egyben - ez azért fontos, mert pl. járatkésés esetén megvár a csatlakozó gép, vagy automatikusan áttesznek a következő járatra. Ha külön-külön bogarászol jegyeket, pláne fapadost, akkor nem lesznek rád tekintettel, bármi történik és lekésed a csatlakozást, vehetsz új jegyet.

2019. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van hogy tapasztalatlan utazónak nem ajánlott a védetlen csatlakozás de nem kell azért utazási irodáig szaladni -- lehet skyscanneren vagy kayakon keresni csak utána a légitársaságnál kell közvetlenül megvenni nem pedig ilyen-olyan közvetítőn keresztül.
2019. dec. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy egy huszonkilós bőrönd egész konkrétan hatalmas, aki abba nem tud bepakolni, annak nemtom mire van szüksége egy nyaraláson. Egy 9 kilós hátizsákkal utaztam 2 hónapig Indonéziában, és abban már benne volt egy függőágy meg egy vastag téli kabát, mert azt nem tudtam hova tenni. Az összes ruhám együtt nincs 23kg, ráadásul helyben is van mosoda, két hétre nem kell kivinni a teljes lakást.

Fapad nyilván nem megy Japánig, de amúgy egy sima Tokiói jegyet aztán tényleg bárki meg tud venni. Még amikor Kairóban kellett kóvályognom az egyetlen olyan irodát keresve, ahol csak és kizárólag személyesen lehet jegyet venni Szokotrára (Jemen egy szigete, közel Szomáliához), akkor sem voltam hajlandó kifizetni egy közvetítőt, mert minden ilyen szolgáltató pióca.

2019. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!