Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek is jobb az Airbus,...

Szerintetek is jobb az Airbus, mint a Boeing?

Figyelt kérdés

2020. jan. 25. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Keskeny törzsben én is jobban szeretem az Airbust, de széléstörzsű gépeknél nekem még mindig a Dreamliner a favorit.
2020. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jelentős különbség sem kényelem, sem biztonság szempontjából.
2020. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most a Boeing rászaladt erre a hibára így biztos hogy az Airbus jobban áll megítélés szempontjából de kibukhat egy ilyen ügy az Airbusnál is. Kényelemre nálam a Boeing ami jobban bejön bár fapadosoknál nem tudom mi a helyzet, azokkal nem repülök, de nem hiszem hogy ott számottevő különbség lenne.
2020. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Tökéletes repülőgép nem létezik, mindegyiknek vannak hibái. Amikor egy ilyenre fény derül, kiadnak egy ún. légialkalmassági direktívát, amiben leírják, hogyan kell eljárni ahhoz, hogy az adott hiba ne veszélyeztesse a repülés biztonságát. A kevésbé civilizált országok légitársaságai híresek arról, hogy ezeket a légialkalmassági direktívákat nagy ívben leszarják. Ezért fordulhatott elő két tragikus kimenetelű baleset is a Boeing 737 MAX-szal - beszédes, hogy míg az ebbe a típusba tartozó gépek nagy része a civilizált világban, azaz Európában és Amerikában repül, addig a két baleset közül egyik sem itt történt. Az emberek nagy része mindezekről nem tud, ezért rosszabb a Boeing megítélése.
2020. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintem a kényelem az inkább azon múlik, hogy egy légitársaság hogy rendezi be.

Egyébként a Boeing-el azért sem szimpatizálok, mert túl nagy az arcuk, azt hiszik, hogy amiért amerikaiak, akkor már náluk senki nem lehet jobb. Plusz amit a Bombardier-el akartak csinálni, aztán jött a karma és visszanyalt a fagyi, az Airbus jött ki jól belőle. Az meg nevetséges, hogy nem tudatták a pilótákat a MCAS-ről, nem is értem, hogy lehet ilyet csinálni? Szerintük "nem volt olyan fontos", aztán most megnézhetik magukat.

2020. jan. 26. 15:32
 6/8 BeefEater ***** válasza:
37%

Így ahogy feltetted a kérdést ez leginkább hitvita, úgyhogy én a Boeingre szavazok.


Ami a Max körül történik az nem csak a Boeing hibája (bár nyilvánvalóan ők a legfőbb felelősek), de úgy néz ki az FAA is rendesen benne van. Én azt hittem, hogy ilyen manapság már nem fordulhat elő (hogy ennyire egy cég irányítson mindent, még az őt szabályozó hatóságot is).


Az viszont biztos, hogy az Airbus most több fronton borsot tört a Boeing orra alá: bejelentették az A321XLR-t, az A220-ra meg nincs is semmijük. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz végül a 797 projectből: tényleg a 767-tel egy kategóriában lévő gépet terveznek vagy inkább a 737-et cserélik le?

A másik oldalról viszont az Airbus már bejelentette az A380 gyártásának a végét és üzleti szempontból nem igazán volt az egész project nagyon jó nekik. Ugyan ez nem mondható el a 747-ről.


Szóval konkrét szempontok nélkül ez csak hitvita, úgyhogy a Boeing jobb :)

2020. jan. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A kérdésedre a válasz: mindkét gyártó gépei nyújtják az elvárható minimumot. A többi a légitársaságok kezében van (székek típusa, sorok száma, stb).

#4: neked meg ajánlom, hogy olvass utánna! Nem jött ki direktíva, amit figyelmen kívül hagyhatott volna az a 2 szerencsétlen légitársaság! Szóval mielőtt baromságot beszélsz, jó volna egy minimális szinten utána járni a dolgoknak.....

2021. márc. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BeefEater ***** válasza:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy akik leszavazták a 6-os válaszomat mivel nem értenek belőle egyet és szerintük mi a helyes válasz.
2021. márc. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!