Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Ryanair és a WizzAir nem...

A Ryanair és a WizzAir nem törölte még egyik járatát sem?

Figyelt kérdés

A weboldalukon ugyanúgy kint vannak a járatok és az áraik. Más légitársaságok akik már felfüggesztették a járataikat, nem is mutatják már az időpontokat, csak júniustól, mivel terv szerint csak akkor lendülnek be újra.


Ez azt jelenti, hogy a fent említett két légitársasággal ugyanúgy lehet repülni mint eddig is? Mire kell számítania annak, aki most repül?

Gondolom nyilván csak annak ajánlatos repülnie, aki nem csak nyaralgatni megy magának pár napra, hanem van is rá valami indoka. (Például a saját országába repül vissza hónapokra)


Bár érdekes, mert a WizzAir Facebook oldalán rengeteg komment van arról, hogy törölve lettek az emberek járatai.



2020. ápr. 16. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Az összes járatát törölte minkét légitársaság.
2020. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Wizzair 1-1 londoni és eindhoveni járata ma is repült, mondjuk ez ki is tette a ferihegyi járatindulások kétharmadát mára. De holnap is van 5 indulásuk, amit még nem töröltek.


Kérdező, utazni nyilván csak akkor tudsz, ha mind a kiinduló , mind a célország járványügyi szabályai megengedik azt.

2020. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Május 1 után Wizz indít Szófiába járatot. A bolgár hatóságnál 14nap karantén.

Megéri ez mint hogy a földön maradnának a gépek?

2020. ápr. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, csak arra gondoltam higy mivel a suli úgysem nyit már ki, hazarepülnék mostanában Magyarországra. (Angliában tanulok)

Házban ülni még otthon is jobb..

Egyébként Manchester, Doncaster, Liverpool meg Leeds-i indulóhelyek lennének pakliban, Budapest vagy Debreceni érkezőhellyel.

Csak ugye gondolni kell a szeptemberi visszautazásra is, lehet addigra minden határ zárva lesz, nem tudni..


Ha nem járnak a repülők, akkor a légitársaságok oldalán miért lehet még mindig megvenni a jegyeket?

Ezt nem értem..

Lehet ezt egyébként valamilyen weboldalon követni? Mert amint látszik, ezügyben a légitársaságok oldala megbízhatatlan, mert nem írják sehol hogy mi van törölve meg mi nincs. De a jegyet azért vedd meg..😅

2020. ápr. 16. 23:51
 5/9 A kérdező kommentje:

De egyébként mától számítva egy-másfél hónapig bármilyen járat is jó lenne nekem, de az a baj, hogy teljesen bizonytalan az egész helyzet. Vagy nem tudok visszajönni majd, vagy bezárnak 2 hétre, de ha nem repülök, bármikor ott van az esély hogy minden megoldódik, én meg feleslegesen vagyok bezárva ide a 4 fal közé. (Mondjuk kezdem megszokni, lassan 1 hónapja alig voltam kint)

Rózsás a helyzet 😇

2020. ápr. 16. 23:56
 6/9 anonim ***** válasza:

1. A légitársaságok jelenleg nem repülnek. Ez nekik nagy bukás. De szívesen látják a balekokat. Akik vesznek egy jegyet nem létező járatra, mikor ez kiderül, "nagylelkűen" felajánlják, hogy átírhatod másik járatra. Ez persze kellően bonyolult, hogy elmenjen tőle a kedved.

Ma repülőjáratokat csak balekok néznek és jegyeket csak ők vesznek.


2. Már régen megtehetted volna, a magyar külügy hirdette, hogy hazahozza a külföldön rekedt magyarokat. Nagyon sok speciális céljárat volt olyan helyekről, ahonnan hozták haza az ott rekedteket. E témában egyetlen jó lehetőséged, ha tanulmányozod a magyar külügy honlapját, és felhívod az angliai követséget. Azt nem tudom, most szerveznek-e még bármit, de ha valami, akkor ők. Saját erőből nem fog menni, még gépkocsival se.

2020. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Londonbol Wizz-el haza tudsz jönni.

A Szófiát törölték, miért balek az aki vesz jegyet úgy hogy ha törlik akkor 120% visszajár, előbb-utóbb elindul a gép... igaz sokat törölnek de nem feltétlen buksz.

2020. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ryanair heti 4x jár London Stansted és Budapest között (hétfő, szerda, péntek, vasárnap)

Az összes többi Budapestet érintő járatát törölte, egyelőre május első hetéig még biztos.

2020. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint saját erőből is lehet repülni, mindenféle konzulátusi egyeztetés nélkül. Nem?

Nem értem miért balek az aki vesz repjegyet. Hisz ha elérhetőként árulják a légitársaság oldalán, akkor szerintem 10-ből 9 ember azt hinné, hogy azok nem lettek törölve.


Hónapokkal ezelőtt énis vettem egy májusi jegyet, de pár hete lemondták. Elvileg majd küldenek több infót, hogy refund, vagy átrakatom. De az a légitársaság majd június közepétől indítja újra a járatokat. Lehet inkább várok május végéig amíg több társaság is újraindítja a járatait, és majd egyik napról a másikra veszek jegyet szerintem, mert akkor már többet tudni majd.


A ferihegyen mire kell majd számítani? Nyilván a jövőbe nem látunk, de most hogy zajlik ott minden?

Köteleznek valamire? Vagy az is elég ha azt mondom, hogy el tudom magam karanténba helyezni magánúton 2 hétre?

Tudtommal busz/vonat ugyanúgy jár, legfeljebb ritkábban, úgyhogy azzal nem lesz baj.

2020. ápr. 18. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!