Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Késeket, konyhai felszerelések...

Késeket, konyhai felszereléseket lehet repülőn szállítani?

Figyelt kérdés

Szakács vagyok munka miatt utaznék külföldre, a repülő lenne az egyetlen opció.

Viszont fontos lenne, hogy magammal tudjam vinni a késtáskámat ami tartalmaz több kést, ollót, csipeszeket egyéb fém kiegészítőket.

Az nyilvánvaló, hogy a kézipoggyászban nem vihető fel, de a feladott poggyászban van rá valami szabály vagy ott magammal vihetem?



2020. dec. 2. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Feladott poggyászban viheted rendesen becsomagolva, a késtáska szerintem megfelelő. Ryanair-nél pl. ennyi:


"8.10.3 A feladott poggyászban található bármilyen éles tárgyat úgy kell gondosan becsomagolni, hogy az azt átvizsgáló, illetve a földi kiszolgáló személyzetben sérülést ne okozhasson."

2020. dec. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Feladottban gyakorlatilag bármit fel lehet adni, pár extrém kivételtől eltekintve (tűzijáték, hamvak stb.).
2020. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg őszinte választ kapsz barátom, manapság a szakácsszakma is nagy bajban van, a kutya nem keres szakácsot. Sem Angliában, sem másutt. Ha majd keresnek, de ez több mint 1 év múlva lesz, akkor majd vegyél repjegyet és utazz feladott bőrönddel. De ha komoly helyre a saját késeidet viszed, az valami angliai paraszt disznóvágása lesz : )))))
2020. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor megmerem venni a repjegyeket bár előtte átfutom az adott légitársaság oldalát, ha ilyen egyéni szabályzás van.Elég értékes, nem örülnék ha nem utazhatnék de a reptéren biztos nem hagyom.

#3 Köszönöm a kedves tanácsot...De én is tudom, hogy nem a legkeresettebb szakma most és, hogy bajban van az iparág ugyanis benne vagyok de azért nem lehetetlen...Komoly helyre komoly ember csak a saját eszközeit viszi szerintem. Nyilván van ami céges. De nem dolgoznék olyan helyen, ahol nem használhatom a saját késeimet.

Ha nagyon érdekel Svédországba megyek munkaszerződéssel.

2020. dec. 3. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!