Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 2 oltás után is kell negatív...

2 oltás után is kell negatív teszt a repüléshez?

Figyelt kérdés

Igen, hülye vagyok és nem értek hozzá, ezt tudom. A fő kérdést is idétlenül fogalmaztam meg, igen. Ne fáradjatok azzal, hogy leírjátok.

De

szitu: megvan a 2 nyugati oltásom + 14 nap. Repülnék, olyan helyre, ahová az oltás igazolásánál nem kell több. Vagy oltással VAGY teszttel engednek be, ez oké. A légitársaság honlapján is csak azt látom, hogy kötelező a maszk az utazás ideje alatt, egyebekben a célország rendelkezései az irányadók.

Viszont pár fórumon olvasom, hogy repüléshez mindenképp kell negatív pcr teszt. Ez ugye nem így van? Ha oltva vagyok, akkor már csak maszkviselést várhatnak el tőlem, mást nem, ugye?

Köszi előre is


2021. júl. 8. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Csak a lényeget nem sikerült 3 bekezdésben leírni: hova mész?


Nincs olyan általános, globális szabály, hogy az oltottaktól ne lehessen kérni PCR-t vagy hogy csak a maszkhordást lehessen elvárni tőlük. Az EU-ban a zöld igazolvány miatt van, de nem sikerült elárulnod a célországot.

2021. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Görögországba. Ők a konzuli szolgálat oldala szerint megelégednek az oltás igazolásával, nem kérnek melléje még tesztet is.
2021. júl. 9. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
A légitársaság azt kéri, amit a célország és azt ellenőrzi is felszállás előtt. Ha elég az oltás a célországban akkor azt kéri, ha teszt kell akkor azt. Ha a beutazáshoz nem kell semmi, akkor a légitársaság sem kéri. A maszk kötelező a gépen.
2021. júl. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. júl. 9. 10:37
 5/5 anonim válasza:
mégis mi a jó Istenért oltatja be magát valaki ha ez nem jár semmi pozitívummal?
2021. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!