Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Először utazom repülővel és...

Először utazom repülővel és lenne pár kérdésem. Ha már utaztál repülővel válaszolnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemsokára utazni fogok repülővel, és lenne pár kérdésem hozzátok, mert még sosem ültem repülőn se a szüleimmel se egyedül. 18 éves vagyok. Már rengeteget olvasgattam a Wizz Air aktuális szabályairól, mivel azzal utazom, de még mindig lenne pár kérdésem.

A Wizz Priority szolgáltatásait igénybe vettem, így nem csak a kézipoggyász hanem a másik 2 poggyász is az árban van, mivel több időre megyek a barátomhoz és kell a hely a cuccaimnak.

Elsősorban azt szeretném kérdezni, hogy a feladott poggyászt mikor kell feladni, mi a dolgom nekem vele, annak is át kell esnie azon az ellenőrzésen amin azok a poggyászok amik velünk egy térben vannak vagy azt már előtte lekell adni? Illetve, a folyadékkal kapcsolatos szabályokkal tisztában vagyok, viszont ha azokat a feladott poggyászba teszem akkor ki kell e nekik emelnem feladáskor hogy van benne vagy kinyitják?

Azonkívül pedig, a kézipoggyász ellenőrzésekor kell-e kiszedni belőle valamit, amit külön kell lerakni? Vagy a telefon, töltő ilyesmikkel mi a helyzet?

Igazából ha van időd leírhatod az egész folyamatot, egészen a reptérre érkezéskor addig, amíg el nem hagyod a repülőteret amikor megérkeztél az úti célodhoz. Bocsánat, ha hülyeségeket is kérdeztem, de szeretek mindennel tisztában lenni. Köszi előre is! :)



2021. okt. 2. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia,


Ha odaérsz egyből fel kell adnod a poggyászodat. Ki lesz írva, hogy melyik sorba kell beállnod. Ha ez megvan onnan mész tovább a biztonsági ellenőrzésre. A folyadákokat bele kell pakolnod egy külön kis lezárható átlátszó tasakba. Ezt külön kell rátenni egy tálcára. A zsebeid tartalmát szintén ki kell üríteni. Ezek is mennek a tálcára külön. Övet, magasszárú cipőt, cszimát szintén le kell venned. Ha átjutottál meg kell várnod, hogy bejelentsék, hogy melyik kapunál tudsz felszállni. Egy csomó kijelzőn meg tudod nézni, ezután ki lesz minden táblázva nyilakkal. Ha ott vagy elkérik megint a beszállókártyádat, és az európai covid útlevelet, vagy tesztet, majd mész a tömeggel, felszálltok.

2021. okt. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És honnan tudom hogy mit kell külön tálcára tennem a másiktól?
2021. okt. 2. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Az egyikre teszed a táskádat a másikra minden mást. Állnak ott, ha nem tetszik nekik ahogyy csinálod, úgyis megmondják, segítenek.
2021. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Az elktronikai cuccokat ki kell venni a taskabol, azt is talcara rakni.


"A folyadákokat bele kell pakolnod egy külön kis lezárható átlátszó tasakba" - a félreértések elkerülése érdekében itt megjegyezném, a valaszado ugy ertette, hogy neked, otthon, nem a reptéren a tálca mellett.

2021. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Továbbá, ha bármilyen gyógyszert szedsz (remélem nem) és a tisztálkodószereket a kézicsomagba tedd!
2021. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A többiek mindent leirtak kb, annyit tennék hozzá, hogy ne parazd túl. Menj ki időben, ne kelljen aggódni.

A reptéren rengetegen dolgoznak, nyugodtan kérdezz, ha nem világos. A tálcáknál el is mondják, hogy mit hogy csinálj, nyugi.

Meg másokat is tudsz figyelni vagy kérdezni. Nem lehet elrontani a sorrendet a felszállásig, minden ki van táblázva és lehet ugye kérdezni. Vagy az is előfordul, hogy odamegy a reptéri dolgozó és kérés nélkül segít.

Én első repülésemnél becsekkoltam, majd beálltam a check in sorba. Kiszúrta a beszálló kártyám egy dolgozó és oda jött megnézni és elmagyarázta hogy kihagyhatom így a sort, menjek tovább a csomag ellenőrzéshez. Tényleg segítenek, azért vannak ott.

Jó repülést!

2021. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak is! :)
2021. okt. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!