Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehet valami hátrányom abból,...

Lehet valami hátrányom abból, ha retúrjegy helyett három egyirányú repülőjegyet veszek?

Figyelt kérdés

Retúrjegy vásárlásnál az odaút árának több, mint kétszerese lenne a jegy visszafele.


Így úgy oldanám meg, hogy mivel Isztambulban ígyis-úgyis át kell szállnom, hazafele megveszem Isztambulba az egyirányú jegyet, majd Isztambul-Budapest járatra is egyirányú jegyet vennék.

Így kb. 60ezer forintot spórolnék meg.


Mind a három jegyet a légitársaság oldalán venném meg, még indulás előtt. Tehát be tudnám mutatni, hogy csupán turisztikai céllal érkezem az országba.


Ettől függetlenül érhet valami hátrány?



2021. nov. 13. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Leszarják a törökök, ha a harmadik lépéseddel fordulsz vissza a terminálba, nem kell hazudni a semmiért. Persze, foglalhatod így is, senkit nem izgat.


De ha már legózol, akkor azért nézd meg, hogy nem lenne-e még olcsóbb két különálló retúron repülni a Budapest-Isztambult + az Isztambul-Akárhovát.


Te amúgy az előző bejrútos kérdező vagy?

2021. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen, azt a kérdést is én írtam.

Csak nem akartam megint oda alá írni a kérdésemet, mert valószínűleg sokkal kevesebb ember látta volna.:)

2021. nov. 13. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az átszállási időt és a csatlakozás mulasztással kapcsolatos szabályozást olvasd el, mielőtt megveszed.

Az üzletszabályzatban benne van,hogy milyen esetekben vagy jogosult bármilyen kártérítésre, egyebekre. Ha átszállással egy vásárlással veszel 2 járatra,azt egy utazásnak vehetik két foglalással, viszont két foglalás,az két külön szerződésnek minősülhet,ezért más lehet a szabályozás rá.

Lehet,pont semmi hátrány nem érhet,de jobb ha nem ott derül ki,ha mégis.

2021. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!