Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülés védettségi igazolvány...

Repülés védettségi igazolvány nélkül?

Figyelt kérdés
Mivel még sosem repültem, és most gyakorlatilag fillérekért lehet repülőjegyhez jutni, arra gondoltam, hogy kipróbálnám a repülést. Viszont úgy tudom, kötelező a védettségi mindenhova, annak hiányában pedig PCR teszt vagy karantén az utazás feltétele. A kérdésem az lenne, hogy van olyan ország amelyik kivétel ez alól, és mindenféle korlátozás nélkül be lehet utazni? Illetve ha csak a repülés a célom és jövök is a következő járattal haza, tehát gyakorlatilag a repteret sem hagyom el, akkor is ugyanezek a szabályok érvényesek?

2022. jan. 25. 16:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Repüléshez nem kell védettségi igazolvány.
2022. jan. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Az illető légitársaság honlapján nézd meg a feltételeket.


olyan országot nem fogsz találni, ahol nincs semmiféle korlátozás.

2022. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
3%
Mexikó
2022. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
3: tartok tőle, hogy oda nem megy "fillérekért" repülő.... :)
2022. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%
Mexiko, El Salvador, Dominika
2022. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy mikor és hogyan ellenőrzik a védettségi vagy a negatív teszt meglétét? Indulás előtt a reptéren, a check in-nél, vagy az érkezési reptéren, esetleg a reptér elhagyása előtt? Illetve mindenkit ellenőriznek vagy szúrópróba szerűen megy?
2022. jan. 25. 17:57
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrzik check-innél is, beérkezéskor is. Nekünk eddig ez volt a tapasztalatunk, európai és Európán túli úticél esetében is.
2022. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%

Nem oltatod magad, hát nem repülsz. Így jártál, és épp ezt érdemled :)

Ráadásul ez még csak a kezdet. Hamarosan egy boltba se mehetsz majd be , ha egy oltáshoz való eszed sincsen.

2022. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

1. Mindenhova kérnek minimum tesztet.

2. Enélkül már a gépre sem engednek fel.

3.Ezt hogy képzelted? Szerintem konkrétan mire te kiszállnál, beérnél a reptérre, és megtalálnád a kaput, már konkrétan felszállna mindenki a gépre.

4. A légiutas-kísérők minimum bolondnak néznek majd.

5. A repülésben semmi extra nincs. A fel és leszállást leszámítva olyan, mintha vonaton ülnél.

6.El nem tudom képzelni, hogy valakinek csak ennyire van igénye. Ha már valahová elrepülsz legalább maradj már ott 2-3 éjszakát, és nézd meg a várost!

7. A te igényeidet tökéletesen kielégíti a sétarepülés.

2022. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%

Oltás vagy negatív teszt nélkül a gépre sem szállhatsz fel. Becsekkolásnál is és a kapunál is ellenőriznek. Kifelé ugyanez.

A visszaszállás sem fog működni, mert mire a gépről bejutottál a terminálra, már lezárult a checkin, az induló utasok ott toporognak a kapunál, beszállásra várva (kezükben az oltási papírokkal vagy a negatív PCR-tesztről kiállított igazolással).

Bocs, de ez ennek értelme nulla.

2022. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!