Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek érdemes csak...

Szerintetek érdemes csak kézipoggyásszal a világon bárhová elutazni?

Figyelt kérdés

Őszintén sajnálnék egy feladott poggyászra pénzt kiadni.


Mennyire lenne ciki egy kézipoggyásszal nekimenni a világnak?



2022. máj. 14. 14:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Rengetegen teszik. Nekem azert nem valo, mert annyiszor jartam ugy hogy meleg helyen husz fokkal hidegebb volt, es forditva, hogy nagyon bebiztositom magam.

Amugy sokan nem is sporolasbol, hanem idomegtakaritasbol nem akarnak varni a szalagnal.

2023. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
csak kezipoggyasszal utazom es bejartam mar az egesz vilagot
2023. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Kabinbőrönddel és kézitáskával mentem USA-ba is. Amikor elfogyott a tiszta ruhám, mosodában kimostam. Kisebb utakra meg egy kis hátizsákkal megyek. Nő vagyok.
2023. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Érdemes, voltam így többször is.
2023. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Sosem értem, miért jönnek felnőtt(?) emberek azzal, hogy valami ciki vagy sem. Szerintem sokkal cikibb az alapján hoznod döntéseket a saját életedről, hogy mások vajon mit gondolnak, mint bármilyen saját szempontjaid szerint meghozott döntés.


Ki szerint ciki nagy, nehéz és felesleges csomagok nélkül utazni? És kit érdekel a véleménye? Ha ő úgy akar utazni, hát tegye azt. Ha te máshogy akarsz utazni, tedd máshogy. A te életed, a te döntéseid, csak magadnak tartozol felelősséggel.


Lehet, hogy valaki estélyi ruhát meg nagykabátot is visz a tengerparti nyaralásra és létezni se tud egy gyógyszertárnyi tabletta nélkül, de ettől még neked miért kéne az ő szempontjai szerint döntéseket hoznod?


Van aki szerint ciki a spórolás, mert minél többet költesz el nyaralásra (akár feleslegesen is), annál menőbb vagy, csak mert megteheted. Más szerint meg a felesleges költekezés ciki és az menőbb, ha olcsóbban, praktikusabban ki tudod hozni.


Én mindig azt nézem, hogy mire van szükségem az utazás során, mit mennyire tudok/akarok/érdemes nélkülözni, mit mennyire érdemes magammal vinni.


Ha lehet, akkor igyekszem beleférni egy minél kisebb táskába, hogy minél kevesebbet kelljen cipelnem. Kevesebb teher, szabadon marad a kezem, nem kell annyi mindenre figyelnem. Viszont ha indokolt, hogy több mindent vigyek magammal, hosszabb időre megyek, időjárás és egyéb körülmények miatt több ruhára vagy más felszerelésre is szükségem van, akkor viszek több mindent.


Érdemes azt optimalizálni, hogy minél kevesebb dolgot cipelj magaddal feleslegesen, amit aztán úgysem használsz.

2023. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Vadidegen emberek mit szólnak hozzà,hogy csak hatizsakkal utazok?

Miért is erdekelne?

Lehet a kézin kívül feladott poggyászom is,pont nem látszik sorbanállásnál....

Minden döntésednél bejátszik hogy idegenek mit gondolnak?

2023. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tedd. En mindig fizetek a poggyaszert, mert Europan belul egyre tobbszor megtapasztaltam egy napon beluli husz fokos homersekletvaltozast. Az se mindegy, operahaz es hegymaszas is lesz-e. Baromira annak a kerdese, hogy alkalom es homerseklet hogy alakul.

Hiszek a kapszula-kollekcioban, csak kanikula Stockholmban, 12 fok nyaron es SOS dzseki meg mas ruhak vasarlasa nekem nem tetszett. A mefazas sem.

máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért egy dzseki/pulcsi nem feltétlenül akkora plussz teher, hogy egy kézipoggyászba ne férjen bele, meg a derekadra kötve is viheted, de nyilván érdemes mérlegelni, hogy milyen helyre mész, milyen időszakban és milyen ott az időjárás.


Egy esőkabát vagy soft shell bármikor és bárhol jól jöhet a meglepetések ellen, legfeljebb nem veszed fel. Egy hátizsákra még mindig könnyebb lehet az utazás közben rákötözni, mint egy gurulós bőröndöt húzni magad után mindenhova. Nyilván mérlegelni kell, hogy mik a tervek, mire lehet szükség. Ha bálba készülsz, vagy búvárkodni, akkor nyilván ne kézipoggyásszal tervezz.

máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

általában messzebb utaknál nem nagyon van értelmes fapados választék, így benne van a feladott 23kg-s poggyász az árban, meg azért kell is egy 2 hetes nyaralásnál, akárki akármit mond. Az se reális, hogy ott veszel meg mindent, aztán eldobálod kint. Meg én szeretek hazahozni kinti söröket, desszerteket, szuveníreket..


európán belüli pár napos utazásnál én se fizetek feladott poggyászért, jó a kis hátizsák :)

máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Több hónapot utaztam /zom egy közepes méretű hátizsákkal. (legolcsóbb kínait képzeld el) Sosem hiányoltam a bőröndöt és az azzal járó cipekedést :D Az sem érekelt, ki mit mond. Általában 6kg a ruha, törölköző és egyéb piperék, és kb 2 kg elektronika ami laptop, telefon, ebook stb. Azt van hogy egy kisebb hátizsákba teszem ha lehet két cucc nálad a repcsin.

Ha egy légitársaságnál túl lépném a megendedett súlyt/méretet magamra veszem a pulcsim és még pár réteg ruhát.

máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!