Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mivel nyugtatnál meg valakit,...

Mivel nyugtatnál meg valakit, aki nagyon fél a repüléstől?

Figyelt kérdés

Az van hogy barátnőmmel most elösször megyünk repülővel valahova, de ő nagyon elkezdett most félni, hogy fapados és biztos nem tartják karban a gépet sem, meg nincs pénz erre arra, mi lesz ha lezuhanunk stb.

Szóval mit mondjak neki szerintetek, amitől megnyugodna?



2022. jún. 11. 23:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az ész érvek mentén azt tényleg érdemes elmondani, hogy a fapados nem a gépeken, karbantartáson spórolásról szól, hanem eltérő üzleti modellre épül, ahol az alacsony árak része a reklámnak, hogy több utast vonzzanak be és az extra szolgáltatásokon hozzák be a maradékot.


Azt is érdemes lehet elmondani, hogy a fapados modell (meg annak népszerűsége) miatt gyakrabban frissítenek, tényleg sok esetben újabb gépekkel dolgoznak más társaságoknál.


Viszont nagyon ne húzz le semmit, mert ha egyszer nem fapadossal kell majd repülnötök, visszaüthet bármilyen érved, amiben a fapados jobb.


Az autóknál biztonságosabb repülőkkel se érvelnék, mert még a végén elkezd parázni az autó/motor/hajó utaktól is...


Másrészt viszont irracionális félelmeket nem biztos, hogy racionális érvekkel el lehet oszlatni.

2022. jún. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Átérzem a barátnőd félelmét. Én nagyon sokat repültem az elmúlt években (kizárólag másfél órás utakat wizzairrel). Azt vettem észre hogy minél többet utaztam annál jobban elkezdtem félni. Valószínüleg azért mert voltak már izgalmasabb utaim (turbulencia, újra felszállt a gép landolás előtt mert akkora volt a szél hogy nem tudta letenni a gépet elsőre stb.) Ilyenkor mindig halálfélelmem volt.


Egy idő után annyira féltem hogy inkább buszoztam (flixbusz) 15 órákat....


Most viszont újra bekockáztatom a repülést mert teljesen kikészít a 15 óra buszút de én is be vagyok sz*rva :)

2022. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag van, aminek bejön, hogy indulás előtt/alatt bedob egy felest és ellazítja.
2022. jún. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia! Megtörtént a repülés?Hogy viselte a barátnőd?
2022. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!