Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn kávét kérni, a víz...

Repülőn kávét kérni, a víz mennyire tiszta?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy a repülőn lévő víztartályokat nem tisztítják.

De ha pl kávét vagy teát kér az ember amikor kínálják, az ugyanabból a vízből van?



2022. júl. 22. 08:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
A tea/kávé nyilván emberi fogyasztásra alkalmas, tiszta vízből van. De amúgy erősen kétlem, hogy egy repülőnek lenne bármilyen része, amit nem takarítanak/karbantartanak rendszeresen. Hol olvastad ezt?
2022. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kábé 100 Youtube-videóban és 200 cikkben eddig:


[link]


[link]


[link]


Küldjek még 50 linket?

2022. júl. 22. 08:54
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

'eztnezdmeg.com' meg 'helloladies.hu'? Nekem nincs is tobb kerdesem. Ha ilyen oldalakon megjeleno informacioknak hiszel, tok mindegy mit irunk ide, te mar eldontotted hogy egy repulogep maga a tomeny ferto.


A teljesseg igenye nelkul:

'egy tanulmany' - melyik? milyen legitarsasagokat vizsgaltak? melyik orszagban? mikor?

'10-szer annyi bakterium' - ismet csak: hol irtak ilyet?


(a divany.hu-s cikk amugy semmi ilyet nem ir)


Oltozz tetotol talpig latexbe es fertotlenits ha hozzaersz barmihez a fedelzeten, csakis az otthonrol vitt kolbaszos zsemlet edd a nejlonzacskobol kikotort csemegeuborkaval, minitermoszbol idd az otthon fozott kavedat, es ha hazaertel, az elso dolgod legyen felhivni a pszichiateredet hogy a fobiaidra felirt szorongasoldo keves, irjon masikat.

2022. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Szerencsére a repülőn több víztartály is van. Külön van a kávéfőzésnek, külön van tésztafőző tartály, és külön van wc öblítő tartály. Sőt, van egy tartály amibe a végterméket gyűjtik. Ezeket nem szokták keverni.

A gond csak vészhelyzet esetén van, mert ha kifogy a víz és még a levegőben vagy, akkor lehet, hogy hozzányúlnak a visszanyert és tisztított vízhez is. Hiába a reverse ozmózis szűrők, én abból a vízből inkább nem főzetnék kávét.

De mondom, megnyugodhatsz, ilyen vizet csak vészhelyzetben tesznek eléd. A kávédba.

2022. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, csak egy apróság: felteszi a lábát a tálcára. Na, az cirkuszban fellépő gumiember lehet. Bár, abban sem vagyok biztos. A mosdó vize nem iható, de az emberi fogyasztásra szánt víz az mindig friss.
2022. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ha nem lett volna triviális, elmagyarázom: Azért ezekről az oldalakról linkeltem, mert hirtelen rákerestem Google-ban.


NEM olvasok a szabadidőmben ilyen oldalakat.


200 másik helyen hallottam/olvastam erről, csak valamit linkelni kellett mert az első válaszoló kérte.

2022. júl. 22. 09:41
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Azért van némi igazság azokban a kritikákban, hogy a repülés túlburjánzott. És nem kellene mindne facebookon szocializált műkörmöst a fedélzetre engedni, mert rettenetes dolgok derülhetnek ki. Például ez a víztatály konteós baromság.
2022. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Persze, hogy nem tiszta a víz, abból húzza a kemtrélt :-)
2022. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Úgy buggyan ki belőlem az őszinteség, mint luxusk.rva Gucci-ruhája alól a gyémántokkal díszített csipkés tanga. De valahol nem érzem, hogy ez utazási kérdés lenne.

Lehetne egy őszinte kérdés a víz- és gázszerelőd felé, miközben pilláidat rebesgeted, lehetne őszinte aggódás a pszichiáterednél, gyermekeidre hivatkozván.

De azt érzem, és bocsáss meg az őszinteségért, hogy egy néhány órás úton a vízforralás módjáról érdeklődsz, valószínűleg neked a rózsadombi lakópark színtiszta vize, vagy a délibábos Hortobágyunk bio kútvize lenne inkább való.

Utóbbihoz kérlek ne viseld a gyémántokkal kirakott tangát.

2022. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan igyál kávét a gépen, semmi bajod sem lesz tőle. Sok évet dolgoztam az ágazatban, és minden egyes nap az utolsó járat teljesítése után leengedik az ivóvizet a gép tartályából, reggel peig feltöltik frissel.
2022. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!