Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha vpn-en keresztül foglalok...

Ha vpn-en keresztül foglalok repjegyet, úgy is kell különadót fizetni?

Figyelt kérdés
egy rokonom mesélte, hogy foglaltak neki repjegyet angliából, így nem kell rá fizetnie a 7000 ft különadót.

2022. okt. 1. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség.
2022. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha Pozsonyba repült, akkor nyilván nem kell. Cél/kiinduló állomástól függ ugyanis.
2022. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

budapestről repül.


Mondtam neki, hogy szerintem küldik majd széepn a különadóról szóla felszólítást.


Amúgy mi van, ha valakinek át kell szállnia budapesten? Egy másik országból repül, és megy is tovább innen. Úgy is van adó?

2022. okt. 1. 12:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy utasnak sem kell különadót fizetnie (kivéve néhány olyan utast, akik a bejelentés előtt foglaltak az adó bevezetése utáni járatra és a légitársaság kifizettette velük).

Az adót a földi kiszolgáló cégeknek kell az innen induló utasok után megfizetni, ők pedig nyilván annyival magasabb összeget számláznak a légitársaságnak, ők pedig drágábban fogják adni a jegyeket.

A légitársaságot nem érdekli, honnan foglalsz, a jegy árát ez nem befolyásolja, sem a fizetendő adót (amit nem neked kell fizetned, csak áttételesen).

A legtöbb légitársaság nem fogja külön feltüntetni az adót, talán ezért gondolta, hogy megúszta, de itthonról foglalva is ugyanaz történt volna.

Egyébként 3900ft és 9750ft a két tarifa, a 7000 nem tudom, honnan jön. Az átszálló utasokra nem vonatkozik

2022. okt. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!