Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Tudnátok segíteni pár repüléss...

Tudnátok segíteni pár repüléssel kapcsolatos, zöldfülű kérdésemben?

Figyelt kérdés

Egy távoli országba szeretnék elutazni, fülöp-szigetekre.


Google flightson kiválasztom az általam elfogadhatónak tűnő repjegyet, szigorúan csak a légitársaság oldaláról veszem meg.


Eddig oké.


Megnéztem a beutazási covid követelményeket, 2 oltás + 1 booster, megvan.


Elég jó útvonalnak + időnek tűnő járat, jó árral is ráadásul, bécsből menne taipei reptérre.


kérdés 1:


Itt is elég, ha csak a fülöp-szigeteki beutazási feltételeknek felelek meg, vagy a taiwain-inak is meg kell? Prc teszt stb?


kérdés 2:


Valahogy rekord idő alatt érne oda a gép az útvonal szerint, 11 óra, 2 óra layover, majd 2 óra alatt ott lennék a célállomáson.


Ez a 2 óra layover elég, főleg ilyen hatalmas nemzetközi reptéren?


kérdés 3


shoa életemben nem repültem még, ahol átszállás is volt. Ilyenkor ha lekésem rajtam kívülálló okok miatt, akkor átraknak a következő járatra?


kérdés 4:


A csomagot feladom bécsben, mivel 1 légitársaság, ezért ugye nekem nem kell azzal újra becheckolni az átszállásnál?


kérdés 5:


bécsből 11:00-kor indulna a gép, ha kimegyek hajnalban vonattal, az úgy mennyire járható út, egy 4 órával előbb megjelenni?



Köszi, hogy segítetek :)



2022. okt. 22. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

5. kérdés:

Budapestről az első vonat (Dacia EC) 5:41-kor indul és 8:21-kor érkezik Bécsbe. Ott felszállsz a kövezkező repülőtérre induló vonatra ami onnan 15 perc alatt kimegy a repülőtérre. Ekkor teljesen időben vagy.

Azonban ha ez a vonat késik (Bukarestből jön és a magyar szakaszon is lehet forgalmi zavar) akkor necces, hogy eléred-e a repülőt. Egy más földrészre induló járatot nem kockáztatnék a vonatkésés miatt. Ráadásul mivel először repülsz, nem vagy ismerős a Bécsi repülőtéren. Könnyű eligazodni, de elsőre jó időt hagyni mindenre.

2022. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
4. kérdés: Ha egyben vetted a jegyet (egy foglalási kód) akkor átteszik a csomagot. Még akkor is, ha a két járatot különböző légitársaság üzemelteti.
2022. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1 kérdés:

Taiwain esetében ha maradsz a tranzitzónában akkor csak a Fülöp-szigeteki beutazási feltételeknek kell megfelelni.

2 kérdés:

Nem tudni, hogy 2 óra elég lesz. Ha késik a géped, vagy az átszállásnál sok időt vesz az újra csekkolás vagy csak átmenni az indulási pontra. Lehet nem lesz elég. Az is lehet, hogy végig rohannod kell, hogy elérd a másik gépet, de az is lehet, hogy simán belefér. ( én ezért szoktam csatlakozásnál is több időt adni ha külön járatra veszek jegyet)

3 kérdés:

Repülőtársaságtól függ.

Ha a repülőjegyet eleve egybe vetted csatlakozással, akkor többnyire megoldják, át tesznek másik gépre. Ha külön vetted, külön repülőtársaságra, akkor neked kell megoldanod. De ezt már a gépen fogod tudni, hogy lekésed a csatlakozást vagy sem. Ha úgy néz ki , hogy lekésed, már lehet segítséget kérni a stewardoktól, hogy te tovább utazol, és van ezzel egy kis gondod. Mindig segítenek ha tudnak) ( legutóbbi utazásomnál pont a mellettem ülő angol hölgynek volt ilyen gondja, hogy a gépünk eleve másfél órás késéssel szállt fel, de a hölgy tovább repült volna Londonból, és a másik gépet lekési így. A gépen már szólt a stewardessnek akik intézkedtek. Végül elintézték, hogy másnap korán reggeli géppel tudjon utazni, és egy éjszakát is biztosítottak neki egy szállodában.)

2022. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Válasz 1: átszállásnál nem lépsz be az adott országba, ezért a beutazási feltételei nem számítanak és vízumot se kell kérni hozzá (csak abba az országba, ahol a végső úti célod van). Legalábbis én így tudom.


Válasz 2: Én San Francisco-ba repültem ennyi idő alatt, az is kb olyan messze van, mint a Fülöp-szigetek, csak a másik irányba. Szerintem nem számít rekord gyorsnak ez a 11+2 óra 2 óra átszállással. 2 óra amúgy elég lesz, ha nem késik a géped, bőven lesz időd még akár 30-40 percet is ücsörögni a másik repülőd kapujánál. (Legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom amikor Frankfurtban szálltam át, az Európa legnagyobb reptere és 2 óra bőven elég volt.)


Válasz 3: ilyen esethez még nem volt szerencsém, kérdezd meg a légitársaságtól, de valószínűleg igen.


Válasz 4: a legtöbb helyen nem kell felvenni és újra leadni a csomagot ha átszállsz, de kivételek lehetnek (USA például). A taipei-i reptér honlapján valószínűleg utána tudsz nézni, vagy kérdezd meg a légitársaságot.


Válasz 5: ülni fogsz kb két órával többet a reptéren, mint feltétlen szükséges lenne, de ki lehet bírni. Vigyél egy könyvet vagy laptopot.

2022. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kösz a hasznost válaszokat mindenkinek :)


Még jöhetnek esetleges jótanácsok :)

2022. okt. 23. 09:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a saját kis baromságom, de két telefont szoktam vinni (két olcsó, párezer forintos vacak). Az egyikben automatikus az idő kijelzése, a másikat fixálom Budapestre. Induláskor a Budapestit beállítom ébresztőre azzal a szöveggel, hogy egyeztessem a másikkal az időt és a transzfert. Csörög és akkor megnézem a táblát az ottani idő szerint, így biztos nem tévesztem el. (Pár éve már nincs szükségem erre, de jó kis rituálé ezért megtartottam :D )


Taiwanon szerintem elég, de saját tapasztalás, hogy inkább 3 órás layovert választok, inkább én üljek ott többet, engem nem zavar.


A programok előtt egy napot szánj a jetlagre. Mivel délelőtt indulsz (ráadásul reggel Bécsbe is mész) az estét és az éjszakát "el fogod veszíteni", ez pedig megterhelő, főleg elsőre. Ne küzdj az elemekkel, hanem feküdj le aludni egy 4 órára, majd este aludd ki magad (fel fogsz kelni éjjel de maradj ágyban, így hamarabb rá tudod venni a tested az átállásra!)

2022. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi :)


Én is inkább 3 órás layovert választanék, de ami ez az árkategória jegy, azok meg 35-40 órás utak 10+ óra layoverekkel :/

2022. okt. 23. 11:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tavasszal átszállásal repülünk majd bangkoki átszállással. Nekünk 3 óra van, hogy az egyik gépről a másikra szálljunk át. Mivel különböző repülőtársaság, és külön is vettük a repjegyeket, így átszállásnál nekünk kell a csomagokat , csekkolást intézni. Már most olvasgatjuk, hogy a mostani ugyanilyen átszállós járatok mennyit késnek vagy nem késnek. Mi a biztonság kedvéért kötöttünk olyan biztosítás ami fedezi az esetleges késéseket is. Reméljük elég lesz a 3 óra az átszállásra ( hatalmas a bangkoki reptér) igaz, feladandó bőröndünk nem lesz.
2022. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
fülöp szigetekre repültök ti is?
2022. okt. 23. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Általában akkor nem viszik át egyik gépről a másikra a poggyászodat, ha nem egy foglalásban, hanem külön-külön vetted a jegyeket, ezért nem tudják, hogy átszállni akarsz, mert mindegyik foglalás külön utazásként jelenik meg náluk.

Illetve a másik oka, hogyha nemzetközi járatról belföldi járatra szállsz át. Ez főleg nagy országoknál, mint USA és Kína jellemző, de bárhol máshol is előfordulhat, hogy megérkezel az országba, ott a nemzetközi terminál érkezési oldalán mindenképp megkapod a csomagjaidat és utána neked kell átvinni a belföldi járat indulási termináljához és a checkin pultnál újra feladni őket.

2022. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!