Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehetséges, hogy tavaly óta...

Lehetséges, hogy tavaly óta ennyire felmenjenek a repülőjegy árak a nyári hónapokra?

Figyelt kérdés
Itt most konkrétan Londonra gondolok (nem ide mennénk de gondoltam ránézek) de más célpontoknál is észrevettem a drágulást. Hétvégén nézegettem repülőjegyeket, gondolva már most időben a nyaralásra, de a tavalyiakhoz képest jóval drágábbnak tűnnek még azok is amiben nincs benne semmi extra. Minimum kétszer annyi, de van ahol több. Tavaly is repültünk Olaszországba, a július végi nyaralást júniusban foglaltuk le meg vettük a repülőjegyeket és akkor sokkal olcsóbb volt, néztünk máshova is és azok is olcsóbbak voltak mint most. Idén azért kezdtem el hamarabb gondolkodni ezen, mert tavaly Olaszországban a késői foglalás miatt a szállással megjártuk, és idén nem akarunk abba esni, hogy a maradékból kelljen válogatni.

2023. márc. 6. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem mondanám.
2023. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Hát figyelj, én két hete vettem oda jegyet. Pár nap múlva indul a gép, 36 volt, oda-vissza, kézipogyásszal. Nem a legolcsóbb, de nem is a legjobb. Nem lehet, hogy azért "drágultak" ennyit, mert lassan 50%-os az inflációnk?
2023. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De lehet simán, csak meglep hogy ennyivel előre is már ilyen magas árat hoz ki, amikor tavaly egy hónappal előtte meg kb bagóért mentünk.
2023. márc. 6. 14:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egy hónappal előtte most is "bagó" lesz.
2023. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
...vagy majd visszasírod a most látott árakat, mert nyárra a többszöröse lesz?!
2023. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is arra számítok, hogy több lesz, ezért nem fogok úgysem addig várni mint tavaly.
2023. márc. 6. 18:55
 7/11 NTBS ***** válasza:
100%
Infláció, üzemanyagok árában drágulás.
2023. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minimális köze a magyar inflációhoz, a légiközlekedési ipar Covid utáni ébredéséhez, az energiaválsághoz és a közelgő nyaralási szezonhoz köthető az emelkedés. Az emberek a Covid alatt is akartak utazni, de erőteljesen korlátozták őket, mostanra a korlátozások megszűntek, a kereslet nagyobb mint 2019-ben az utolsó békeévben volt. A légitársaságok a járvány kitörésekor bepánikoltak, leállították a flottájuk egy részét, röbb géptipust kivontak a forgalomból, elküldték a pilóták egy részét (a baby boomereket) nyugdíjba, az újakat még most képzik, a Boeing meg az Airbus jelentős késésben vannak az új gépek leszállításával, vagyis a legtöbb nagy légitársaság kapacitáshiánnyal néz szembe miközben az utazási igény vagyis a kereslet az egekben. A Lufthansa most jelentette be 34000 járat törlését a nyári menetrendjéből és valószínűleg így tesz a többi Star Alliance társaság is. Vagyis tovább nő a kereslet-kínálat közti feszültség. A légitársaságok most úgy érzik, akármennyiért adják a jegyet, megveszik az utazni vágyók.

Ezért, valamint a háború okozta energiaválság miatt emelkednek a jegyárak, nem csak nálunk, hanem az egész világon. A következő 2 évben jelentős ellentétes folyamat elindulására nem lehet számítani. Szerencsés esetben ki lehet fogni egyedi jó ajánlatokat, de az semmilyen relevanciával nem bír az iparág egészére nézve.

2023. márc. 12. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mi nem rég voltunk 18ezer forintért Olaszba retúr. Bergamo, Lecco
2023. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tehát:"Szerencsés esetben ki lehet fogni egyedi jó ajánlatokat, de az semmilyen relevanciával nem bír az iparág egészére nézve."


Azután: a fapados repülés a légiközlekedési ipar egy bizonyos szempontból kisebb, bár nem jelentéktelen része. Abból, lehet következtetést levonni, hogy tavaly ilyenkor ugyanez a jegy mennyibe került és mennyibe fog kerülni a nyaralási szezon beindulása után. Mert hogy még nem indult be. Sőt, figyelembe kell venni, hogy a repülőjegy nem buszjegy. A légitarsaságok rafinált algoritmusai finoman vagy durván de növelik a kínált árat olyan tényezőktől függően, hogy pl. hányszor kerestél rá ugyanarra a viszonylatra ugyababból a böngészőből, mennyire van közel az indulás dátuma, milyen az eddigi foglalási arány stb.

Másrészt a fapadosok nem a hagyományos légitársaságok versenytársai. Két teljesen különböző működési modell.

Ettől független ne legyen kétségünk, ha iparági áremelkedés lesz, a fapadosok sem fognak szerénykedni az áraikkal.

Kapacitáshiány és óriási kereslet van. Bár különböző légitársaságok különböző mértékben érintettek és eltérő dinamikával reagálhatnak, de ebből törvényszerűen következnek dolgok. Kíváncsi vagyok pl a Wizzair következő lépéseire, miután ők a gépvásárlásaikkal előre menekültek a Covid alatt.

2023. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!