Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyire érzékeny a repülőtéri...

Mennyire érzékeny a repülőtéri fémdetektor a piercingekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vasárnap lesz életem első repülése, de a besípolástól jobban félek, mint magától a repüléstől. Tudom, hogy maximum végigtapogatnak, vagy végig húzzák rajtam a kézi detektort, de mivel csoporttal megyünk, nem szeretném magam kellemetlen szituációba hozni. Van az orromban, a fülemben illetve a köldökömben is. Már próbáltam utána nézni de mindenhol mást írnak, van aki azt írja semmi nem történik van, aki besípolt, azt is tudom, hogy ez a piercing anyagától is függ, (egyiket sem vonza a mágnes). Már kérdeztem egy ismerőst is, ő azt mondta kicserélte műanyagra őket, de mondta, hogy nem kellett volna, így ismét nem jutottam semmire. A kérdések többsége amit ezzel kapcsolatban olvastam, azok vannak már 10 évesek is, így nem tudhatom mennyit változtak azóta az ellenőrzéses dolgok.


Előre is köszönöm a megértő, kedves válaszokat!



2023. ápr. 4. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire nincs annyira érzékenyre állítva a fémkereső kapu. Nadrággombra sem sípol be. Akkor a piercing-re sem fog. Övet már le kell venni, mert az övcsatra besípolna.
2023. ápr. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A legtöbb detektorkapu nem sípol be a piercingekre.

Főleg nem, ha azok orvosi fémek vagy titán anyagúak.

A kézi vizsgáló már jelezné.

Persze van egy méret, amin felül jelez a kapu is. Nagyobb, vastag és hosszabb szárú, vagy nagy átmérős ékszerekre sípolhat. (pl industrial, 4-5 centisre lógó köldökékszer...) De ha valakinek sok piercing van közvetlen egymás mellett, arra is jelezhet a kapu. A testimplantokra is jelez, ha azok nagyok. Nekem könyökömben van pár csavar és lesz is életem végéig, és még utána is, de azokat nem jelzi a kapu, viszont térdprotézist már jelzi.

Amúgy pedig random bárkit kiállíthatnak a vizsgálat alól szúrópróbaszerű vizsgálatra, illetve bizonyos esetekben kikerülhető a kapu is (szívpeacemakerek esetén, agyi hallásimplantok esetén, mivel ezeket kicsi eséllyel, de megzavarhatja a mágneses kapuk mágneses tere)

Amikre még nem sípol be:

kisebb cipzár, kisebb ruhadíszek, patentok és fémgombok, cipőfűző fémvég, cipőn lévő fém bújtatókapcsok (fűzővezető lyukak is), fogászati implantok, műfogsor, kicsi fülbevaló, vékony nyaklánc vagy karkötő.

Viszont ha sok piercinged van, akkor nyugodtan odamehetsz a vizsgálószemélyzethez és kérdezhetsz tőlük, vagy akár előre a reptéri illetékességtől mailben vagy telefonon.

2023. ápr. 5. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Reptéren ez nem úgy működik, az nem egy egyszerű fémdetektor. Bombát meg drogot keres.Ráadásul van amikor véletlenszerűen besípol akkor is ha 0 fém van a ruházatodon vagy rajtad. És nem átmotoznak, hanem beállítanak egy még érzékenyebb testscannerbe, na ott már le kell venni az ékszereket.
2023. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Az ékszer anyagától és méretétől is függ. Mivel én is tele vagyok rendesen piercingekkel nekem is volt ilyen élményem. egy alkalom volt külföldön, hogy besípoltak. Nem paráztam rajta, bár igyekeztek úgy bánni velem, mintha terrorista lennék. Én meg direkt rátettem egy lapáttal. De 99% ban nem jellemző ez a dolog. 25N
2023. ápr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem hozol vele senkit kellemetlen helyzetbe, ha be is sipol, nem teljes testureg-motozas tortenik ilyenkor. Fel perc se az egesz, csak athuzza rajtad az or a kezi muszert es enged is tovabb.

Nekem mar mindenfele dologra is besipolt a kapu: egyszer egy fent felejtett nyaklancra - krva almos voltam.. Bakancsom fem csatjara..

2023. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sipol be, hiszen a fulbevalokra sem jelez.

De attol sem kell felni ha esetleg bejelez, senki nem fogja gondolni, hogy bunozo vagy.


Sot, olyan is van, hogy random csipog a gep, es akkor vesznek rolad mintat (egy tesztert odanyomnak a kezedhez es a poggyaszodhoz) , amit egy gepben ellenoriznek (gondolom drog es/vagy robbanoszer) (Nekem most a legutobb volt ez a random teszt)

2023. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
Nem zavarja.
2023. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Reptéren dolgozom. Nem jelez a kapu piercingekre. Ha mégis bejeleznél, akkor úgynevezett kvótát kaptál, ami azt jelenti, hogy a kapun áthaladók 10%-ára akkor is jelzést ad a kapu, ha nem érzékeli a jelzést kiváltó fém mennyiséget. Nem kell megijedni, az itt dolgozók naponta több száz vizsgálatot végeznek.


A 3as marhaságot mondott. Ez egy egyszerű, kalibrálható fém érzékelő kapu. Nem, nem keres drogot.

2023. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6os jól válaszolt. Annyit hozzá teszek, hogy a minta vétel robbanó anyag és robbanóagyag összetevők maradványait vizsgálja, drogot nem.
2023. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Férfi farmer besípol? (Egy nagyobb gomb, meg vannak kis gombok, 4-4 elöl a kis zsebnél)
dec. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!